ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.08.2020 р. справа № 914/1960/20
Господарський суд Львівської області в складі судді Горецької З.В., розглянувши позовні матеріали
за позовом: КП Комбінат комунальних підприємств Старокостянтинівської міської ради , м. Старокостянтинів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю ДВ-Екосвіт , м.Львів
про: стягнення боргу в розмірі 853 581,52 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - КП Комбінат комунальних підприємств Старокостянтинівської міської ради подало на розгляд Господарського суду Львівської області позов до Товариства з обмеженою відповідальністю ДВ-Екосвіт про боргу в розмірі 853 581,52 грн.
У відповідності до ст. 174 ГПК України позовна заява повинна подаватись до суду із дотриманням вимог передбачених ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У відповідності з п. 2 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою КМ України від 05.03.2009 р. № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку. В свою чергу п. 19 Правил визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку" у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Отже, як вбачається з наведеного, належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі є оригінал поштової квитанції з описом вкладення, в якому перелічені всі документи, що надсилаються одержувачу.
Отже, як вбачається з вищенаведеного належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі є оригінал поштової квитанції з описом вкладення, в якому перелічені всі документи, що надсилаються одержувачу.
Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем недотримано зазначених вище вимог, адже як доказ надісланих відповідачу документів долучено лише опис вкладення.
Відтак, судом при огляді позовної заяви встановлено, що позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено доказів надіслання позовної заяви з додатками, що свідчить про неналежне виконання позивачем вимог п.1 ч.1 статті 164 ГПК України.
Також, суд звертає увагу, що позивачем у позовній заяві не зазначено повне найменування позивача в порушення п. 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162, 164 цього Кодексу протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Одночасно, суд звертає увагу позивача на те, що згідно з приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
1 . Позовну заяву КП Комбінат комунальних підприємств Старокостянтинівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю ДВ-Екосвіт про боргу в розмірі 853 581,52 грн. - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про залишення позову без руху оскарженню не підлягає.
Інформацію у справі, яка розглядається можна отримати за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя З.В. Горецька
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2020 |
Оприлюднено | 07.08.2020 |
Номер документу | 90800157 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Горецька З. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні