Справа № 552/3087/20
Провадження №1-кс/552/1342/20
У Х В А Л А
Іменем України
про тимчасовий доступ до речей і документів
05.08.2020 м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ відділення поліції №1 Полтавського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 , представника володільця речей та документів адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 , -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ відділення поліції №1 Полтавського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 .
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 своє клопотання підтримав та просив задовольнити.
Представник володільця документів, доступ до яких просив надати слідчий, - ФОП ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що необхідності в тимчасовому доступі до документів немає, оскільки за запитом слідчого його довіритель міг надати слідству необхідні документи. Також послався на те, що у випадку вилучення оригіналів документів щодо діяльності ФОП ОСОБА_5 його робота може бути зупинена. Крім того, зазначив, що за ухвалою слідчого судді слідчим вже вилучено документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що в провадженні ВП №1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020175020000025 від 07 липня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 271 КК України.
Як вбачається з матеріалів клопотання, 06.07.2020 року до ВП №1 ПВП ГУНП в Полтавській області надійшла письмова заява від ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , токаря ПБП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про те, що 06.07.2020 року близько 11:00 год. перебуваючи на робочому місці ПБП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою АДРЕСА_1 та виконуючи ремонті роботи дробильного апарату він отримав травму верхньої лівої кінцівки.
Кримінальне провадження розпочато за фактом порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, установи, організації або громадянином - суб`єктом підприємницької діяльності, яке спричинило тяжкі наслідки.
З доданих до матеріалів клопотання доказів вбачається достатньо підстав вважати, що дійсно було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.271 КК України, оскільки на робочому місці працівник ОСОБА_6 отримав травму.
Зазначене підтверджується, зокрема:
даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань по кримінальному провадженню №12020175020000025 від 07 липня 2020 року,
даними рапорту помічника чергового ВП №1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області від 06 липня 2020 року.
Як вбачаться з матеріалів клопотання, зокрема з листа ФОП ОСОБА_5 від 10.07.2020 року №1 на адресу слідчого СВ ВП №1 Полтавського ВП ГУГП в Полтавській області, ОСОБА_7 працює у фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на налагоджувальника машин і автоматичних ліній для виробництва виробів з пластмас 6-го розряду з 01.04.2019 року по теперішній час.
Тому слідчий суддя погоджується з доводами слідчого щодо необхідності одержання тимчасового доступу до документів щодо діяльності ФОП ОСОБА_5 , з яким потерпілий перебував у правовідносинах, та документів, на підставі яких потерпілий ОСОБА_6 виконував свої посадові обов`язки.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Проте, з матеріалів клопотання не вбачається достатньо підстав вважати, що всі документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, є у розпорядженні ФОП ОСОБА_5 , зокрема такі як:
договори про оренду приміщення та інших підприємців, у разі їх перебування у вказаному приміщенні та надання відповідних послуг;
дозвільні документи підприємства на зайняття відповідною діяльністю, в тому числі з контролюючих органів (копії ліцензій, тощо),
акти перевірок, технічних оглядів.
копія договору оренди нежитлових приміщень, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , укладений між ФОП ОСОБА_5 та ОСОБА_8 .
Крім того, з долучених до матеріалів клопотання доказів не вбачається, що ряд документів з наведеного слідчим переліку, може бути доказами у даному кримінальному провадженню, та що вони містять інформацію щодо вчиненого кримінального правопорушення, зокрема:
медичні книжки інших працівників, крім ОСОБА_6 , та висновки щодо їх медичного огляду;
копії журналів з проведення інструктажів працівників за 06.07.2020.
Інші документи до яких слідчий просить суд надати тимчасовий доступ, в подальшому будуть використані як докази по кримінальному провадженню.
Таким чином, в поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що крім зазначених вище, документи, які перебувають у володінні ФОП « ОСОБА_5 , до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також поданими до суду матеріалами доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Однією із підстав для звернення до суду з даним клопотанням слідчий зазначав необхідність надання документів, зазначених ним у клопотанні, експерту для здійснення дослідження.
Але постанова слідчого про призначення експертизи в матеріалах клопотання відсутня.
Тому прихожу до висновку про необхідність надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 , що надасть слідчому можливість з ними ознайомитися, та надати дозвіл на вилучення копій цих документів для цілей досудового розслідування.
З цих підстав клопотання підлягає до часткового задоволення.
Враховуючи, що виконання ухвали про тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення документів не вимагає тривалої підготовки, необхідно встановити строк її дії п`ятнадцять днів.
Оскільки ухвала про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів підлягає виконанню з дня її ухвалення, слідчий суддя не вбачає підстав для встановлення строку її виконання Для ФОП ОСОБА_5 , як про це просить слідчий.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів та дозвіл на вилучення копій документів, які перебувають у володінні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 (що здійснює підприємницьку діяльність за адресою: АДРЕСА_1 ), а саме:
правовстановчі документи щодо діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_5 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , місце фактичного провадження діяльності за адресою: АДРЕСА_1 , включаючи статут;
посадова інструкція працівника ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
посадова інструкція начальника з охорони праці ФОП ОСОБА_5 чи іншої посадової особи ФОП ОСОБА_5 на яку покладено обов`язки з охорони праці на вказаному підприємстві;
наказ про призначення працівника фізичної особи підприємця ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
накази про призначення начальника з охорони праці та інспектора з охорони праці фізичної особи підприємця ОСОБА_5 ;
анкетні дані та посади працівників, що були на робочій зміні на вище вказаному підприємстві 06.07.2020;
трудовий договір з ОСОБА_6 , заяви про прийняття ОСОБА_6 на роботу;
правила і норми охорони праці ФОП ОСОБА_5 ;
журнал проведення інструктажів з питань охорони праці у ФОП ОСОБА_5 , в тому числі за 06.07.2020;
журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці на вказаному підприємстві;
обліково-звітна документація щодо травматизму ФОП ОСОБА_5 ;
протокол засідання комісії з перевірки знань ОСОБА_6 ;
особова картка видачі спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту ОСОБА_6 ,
списки найманих працівників;
посадові інструкції працівників, які працювали 06.07.2020 та трудові договори з ними;
договір із страховою компанією, що був чинний станом на 06.07.2020;
технічний паспорт та паспорт по правилам експлуатації та обслуговування дробильного апарату, що розташований за місцезнаходженням ФОП ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Виконання ухвали доручити слідчим відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_3 , ОСОБА_15 .
Строк дії ухвали п`ятнадцять днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 90809785 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні