Справа № 513/603/20
Провадження № 1-кс/513/101/20
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2020 року слідчий суддя Саратського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні суду в смт. Сарата клопотання слідчого СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12020160420000156, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.07.2020 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12020160420000156, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.07.2020 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступ до речей та документів, які перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме оригіналів документів реєстраційної справи приватного підприємства « ОСОБА_5 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про включення до Єдиного державного реєстру 1 556 102 0000 067469.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 , перебуваючи у трудових відносинах з ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме працюючи бухгалтером, маючи доступ до рахунків підприємства, самовільно, вказуючи неіснуючі договори, в період часу з 01.01.2019 до 28.04.2020 незаконно перевела на рахунок ПП « ОСОБА_5 », де є власником, грошові кошти у сумі 430745,30 гривень.
Крім цього, ОСОБА_6 перебуваючи у трудових відносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме працюючи бухгалтером, маючи доступ до рахунків підприємства, самовільно, вказуючи неіснуючі договори, в період часу з 31.10.2019 до 12.05.2020 незаконно перевела на рахунок ПП « ОСОБА_5 », де є власником, грошові кошти у сумі 37000 гривень.
Крім цього, ОСОБА_6 перебуваючи у трудових відносинах з ФГ « ОСОБА_7 », а саме працюючи бухгалтером, маючи доступ до рахунків підприємства, самовільно, вказуючи неіснуючі договори, в період часу з 10.04.2019 до 08.04.2020 незаконно перевела на рахунок ПП « ОСОБА_5 », де є власником грошові кошти у сумі 10480 гривень.
12.09.2018 року зареєстровано приватне підприємство « ОСОБА_5 », номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про включення до Єдиного державного реєстру 1 556 102 0000 067469.
З метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування, встановлення причетності до кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до відповідальності виникла необхідність вилучити в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 оригінали реєстраційної приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про включення до Єдиного державного реєстру 1 556 102 0000 067469.
Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
У зв`язку із викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, та можливості їх вилучення.
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи. Надав до суду заяву, згідно якої просить розглядати клопотання у його відсутність, клопотання підтримує та просив його задовольнити.
На підставі положень частини 4 статті 163 КПК України, слідчою суддею визнано за можливе провести судовий розгляд без участі представника особи у володінні, якої знаходяться речі і документи, та прокурора.
Перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам КПК України та дослідивши додані до клопотання документи кримінального провадження, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадженні із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказ відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави, що речі і документи перебувають, або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Частиною 3 статті 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.
Частиною 1 статті 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини 2 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають підстави вважати, що речі та документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 мають значення для кримінального провадження, оскільки іншим способом довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих документів, не можливо.
Клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та таким, що відповідає вимогам частини 1 статті 160 КПК України та підлягає задоволенню, а саме в частині надання тимчасового доступу до речей і документів зазначених у клопотанні, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки вказані у клопотанні документи мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу задовольнити.
Надати слідчому СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області майору поліції ОСОБА_3 , а за її дорученням оперуповноваженому СКП Саратського ВП БДВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей та документів, а саме:
- реєстраційної справи приватного підприємства « ОСОБА_5 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про включення до Єдиного державного реєстру 1 556 102 0000 067469, яка знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали слідчого судді становить один місяць з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 90814853 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Саратський районний суд Одеської області
Рязанова К. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні