Ухвала
від 06.08.2020 по справі 513/603/20
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/603/20

Провадження № 1-кс/513/99/20

Саратський районний суд Одеської області

У Х В А Л А

06 серпня 2020 року слідчий суддя Саратського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні суду в смт. Сарата клопотання слідчого СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12020160420000156, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.07.2020 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12020160420000156, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.07.2020 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступ до речей та документів, які перебувають в у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів, а саме:

- справи щодо відкриття та користування ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 банківським рахунком за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 ;

- Правовстановлюючі та підтверджуючі документи для отримання електронних ключів для в ходу до клієнт-банк та відкриття банківського рахунку за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 , з додатками;

- Рух коштів по банківському рахунку за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 за період із 01.01.2019 по 28.04.2020 з зазначенням дати часу проведення операції, отримувачів, ІР - адрес кожної фінансової операції, та за допомогою якого електронного ключа клієнт-банк;

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи у трудових відносинах з ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме працюючи бухгалтером, маючи доступ до рахунків підприємства, самовільно, вказуючи неіснуючі договори, в період часу з 01.01.2019 до 28.04.2020 незаконно перевела на рахунок ПП « ОСОБА_6 », де є власником грошові кошти у сумі 430745,30 гривень.

Крім цього, ОСОБА_5 перебуваючи у трудових відносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме працюючи бухгалтером, маючи доступ до рахунків підприємства, самовільно, вказуючи неіснуючі договори, в період часу з 31.10.2019 до 12.05.2020 незаконно перевела на рахунок ПП « ОСОБА_6 », де є власником грошові кошти у сумі 37000 гривень.

Крім цього, ОСОБА_5 перебуваючи у трудових відносинах з ФГ « ОСОБА_7 », а саме працюючи бухгалтером, маючи доступ до рахунків підприємства, самовільно, вказуючи неіснуючі договори, в період часу з 10.04.2019 до 08.04.2020 незаконно перевела на рахунок ПП « ОСОБА_6 », де є власником грошові кошти у сумі 10480 гривень.

В порядку ст.214 КПК України, відомості по даному факту внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020160420000156 від 03.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч.3 КК України та розпочато досудове розслідування щодо шахрайства, шляхом проведення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

Під час досудового розслідування встановлено, що у відділенні - акціонерного товариства (далі АТ) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відкритий міжнародний номер банківського рахунку за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 , яким користується приватне сільськогосподарське підприємство (далі - ПСП) « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 для здійснення фінансово-господарській діяльності.

Згідно з виписки із зазначеного міжнародного номеру банківського рахунку ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що в період часу з 01.01.2019 року по 01.05.2020 року особа, шляхом проведення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, без відома користувача банківського рахунку, здійснила перерахування грошових коштів на загальну суму 296385,30 гривень на відкритий у Саратському відділенні - акціонерного товариства (далі АТ) « ІНФОРМАЦІЯ_4 » міжнародний номер банківського рахунку за стандартом ІВАN: НОМЕР_4 на приватне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код ЄРДПОУ: НОМЕР_5 , засновник та керівник ОСОБА_5 .

З метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування, виникла необхідність у дослідженні документів стосовно відкриття банківських рахунків, руху та залишку грошових коштів ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у банківських установах та проведення перевірок щодо зняття грошових коштів.

У зв`язку із викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації, що містить охоронювану законом таємницю та знаходиться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Отримати тимчасовий доступ до інформації, що міститься у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », іншим способом не можливо здобути фактичні дані, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а зазначена інформація не може бути отримана інакше, як за ухвалою суду.

Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи. Надав до суду заяву, згідно якої просить розглядати клопотання у його відсутність, клопотання підтримує та просив його задовольнити.

На підставі положень частини 4 статті 163 КПК України, слідчою суддею визнано за можливе провести судовий розгляд без участі представника особи у володінні, якої знаходяться речі і документи, та прокурора.

Перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам КПК України та дослідивши додані до клопотання документи кримінального провадження, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).

Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів, регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 - тимчасовий доступ до речей і документів Кримінального процесуального кодексу України.

У випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

При цьому, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).

За приписами ст. 162 КПК України, відомості, які можуть становити банківську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім того, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, доведе і можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Таким чином, дане клопотання подано щодо інформації, яка містять охоронювану законом таємницю, тож тимчасовий доступ у цьому випадку здійснюється саме на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ст. 164 КПК України), бо, інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду (ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).

В силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.

З клопотання слідчого вбачається, що тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений заявником тим, що речі і документи перебувають (можуть перебувати) у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні, останні, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають підстави вважати, що надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає частковому задоволенню, а саме в частині надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, з можливістю ознайомитися з нею та можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий у своєму клопотанні зазначає, що в ході досудового розслідування виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, що знаходяться в банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по рахункам клієнтів ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які містять банківську таємницю, з метою встановлення руху коштів по даним підприємствам, а також з метою призначення судових експертиз та експертних досліджень, для проведення судово-економічної та судово-почеркознавчої експертизи.

Проте, слідчим у клопотанні не наведено фактичних доказів та обґрунтованих доводів необхідності отримання тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю їх виїмки, які містять банківську таємницю та стосуються відкриття, обслуговування та руху грошових коштів, у зв`язку з чим передумови, указані у зверненні про доцільність вилучення оригіналів документів слідча суддя сприймає критично, так як у ході розгляду цього клопотання не було надано достатніх даних про наявність дійсних обставин, визначених ч.7 ст.163 КПК України.

Керуючись ст.ст. 1-29, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП в Одеській області майора поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю - задовольнити частково.

Надати слідчому СВ Саратського відділення поліції Білгород-Дністровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області майору поліції ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , а за її дорученням старшому оперуповноваженому ВКП Дарницького УП ГУНП у м. Києві капітану поліції ОСОБА_9 тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю з наданням можливості вилучення належним чином завірених копій документів, що перебувають у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- справи щодо відкриття та користування ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 банківським рахунком за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 ;

- Правовстановлюючі та підтверджуючі документи для отримання електронних ключів для в ходу до клієнт-банк та відкриття банківського рахунку за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 , з додатками;

- Рух коштів по банківському рахунку за стандартом ІВАN: НОМЕР_3 за період із 01.01.2019 по 28.04.2020 з зазначенням дати часу проведення операції, отримувачів, ІР - адрес кожної фінансової операції, та за допомогою якого електронного ключа клієнт-банк тощо.

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали слідчого судді становить один місяць з дня її постановлення.

Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення06.08.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу90814854
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —513/603/20

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 06.08.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Рязанова К. Ю.

Ухвала від 06.08.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Рязанова К. Ю.

Ухвала від 06.08.2020

Кримінальне

Саратський районний суд Одеської області

Рязанова К. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні