Справа № 169/634/20
Провадження № 2/169/392/20
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 серпня 2020 року смт Турійськ
Суддя Турійського районного суду Волинської області Тітівалов Р.К., вивчивши позовну заяву першого заступника керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Овлочинської сільської ради Турійського району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Державне підприємство Турійське лісове господарство , до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в:
4 серпня 2020 року перший заступник керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури звернувся до суду в інтересах держави в особі Овлочинської сільської ради Турійського району Волинської області із позовом про відшкодування шкоди.
Позовна заява підписана першим заступником керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури Лісовецьким О.
Відповідно до вимог частини другої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 3 Цивільного процесуального кодексу України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
15 липня 2015 року набрав чинності Закон України Про прокуратуру від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII (тут і далі в редакції чинній на момент подання позовної заяви, далі - Закон № 1697-VII), окрім норм, визначених у пункті 1 розділу ХІІ Прикінцеві положення цього Закону.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 2 Закону № 1697-VII, на прокуратуру покладається функція щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом, та главою 12 розділу III Цивільного процесуального кодексу України;
За змістом частин першої та другої статті 12 Закону № 1697-VII у системі прокуратури України діють окружні прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається наказом Генерального прокурора. Утворення, реорганізація та ліквідація окружних прокуратур, визначення їхньої компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором. Окружну прокуратуру очолює керівник окружної прокуратури, який має першого заступника та не більше двох заступників.
До дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження здійснюють відповідно Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури (пункт 3 розділу ІІ Прикінцеві і перехідні положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури від 19 вересня 2019 року № 113-IX).
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 13 Закону № 1697-VII керівник окружної прокуратури представляє окружну прокуратуру у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, підприємствами, установами та організаціями.
Частиною третьою статті 13 Закону № 1697-VII передбачено, що у разі відсутності керівника окружної прокуратури його повноваження здійснює перший заступник керівника окружної прокуратури.
Згідно з частинами першою та четвертою статті 23 Закону № 1697-VII представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Таким чином, за загальним правилом повноваження щодо здійснення представництва окружної прокуратури у відносинах з органами державної влади надані її керівнику і лише в разі відсутності останнього такі повноваження може виконувати перший заступник (частина третя статті 13 Закону № 1697-VII) .
З матеріалів справи видно, що позовну заяву прокуратури подано до Турійського районного суду Волинської області 4 серпня 2020 року та підписано 28 липня 2020 року першим заступником керівника місцевої прокуратури Лісовецьким О.
Системний аналіз наведених норм Закону № 1697-VII та Цивільного процесуального кодексу України дає підстави для висновку, що перший заступник керівника місцевої прокуратури уповноважений підписувати позовну заяву прокуратури лише у разі відсутності на дату її підписання і подання керівника місцевої прокуратури.
Проте, доказів відсутності 28 липня 2020 року керівника місцевої прокуратури до позовної заяви не додано.
Аналогічні висновки викладені в постановах Верховного Суду від 25 вересня 2019 року у справі № 819/198/17 та від 27 травня 2020 року у справі № 819/478/17.
З огляду на вказане та відповідно до положень частини першої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України подану першим заступником керівника місцевої прокуратури позовну заяву слід залишити без руху та надати йому строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом подання до суду належних доказів на підтвердження повноважень підписувати позовну заяву від імені Володимир-Волинської місцевої прокуратури.
Керуючись статтями 175, 185, 260, 261, 352, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву першого заступника керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Овлочинської сільської ради Турійського району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Державне підприємство Турійське лісове господарство , до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди залишити без руху.
Вказані в ухвалі недоліки позовної заяви прокурору слід усунути протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали у визначений в ухвалі спосіб.
Роз`яснити прокурору, що відповідно до частини третьої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, то позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2020 |
Оприлюднено | 10.08.2020 |
Номер документу | 90828944 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Турійський районний суд Волинської області
Тітівалов Р. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні