ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
10 серпня 2020 року м. Харків Справа № 913/447/20
Провадження № 3/913/447/20
Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви
Виконуючої обов`язки керівника Лисичанської місцевої прокуратури, м. Лисичанськ Луганської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті , м. Київ
про стягнення 20 080 грн 41 коп.
в с т а н о в и в:
Виконуюча обов`язки керівника Лисичанської місцевої прокуратури 03.08.2020 звернулась до Господарського суду Луганської області з позовною заявою в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговими транспортними засобами в сумі 20 080 грн 41 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Сумській області 29.09.2017 проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу SCANIA Р400 2014 року випуску реєстраційний номер НОМЕР_1 , право власності на який зареєстровано за Сергієнко Тетяною Іванівною, яка є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріада СТС".
За результатами вказаного контролю складений акт № 0008510 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким зафіксовано порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". До вказаного акту проведений розрахунок від 29.09.2017 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та відповідачу нарахована плата за проїзд в розмірі 642,85 євро, що еквівалентно 20 080 грн 41 коп., яку відповідач на даний час не сплатив, що стало підставою для звернення з відповідним позовом.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.08.2020 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.
Відповідно до ст. 131 1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Статтею 23 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Згідно з ч. 4 ст. 53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Виконуючою обов`язки керівника Лисичанської місцевої прокуратури у позовній заяві зазначено, що вона звертається до суду у зв`язку з тим, що несплата відповідачем коштів за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, призводить до ненадходження коштів до спеціального фонду Державного бюджету України та відповідно до зменшення коштів фінансування розвитку мережі та утримання автомобільних доріг загального користування, що суттєво порушує економічні інтереси держави.
Прокурор набуває право на представництво, якщо відповідний суб`єкт владних повноважень не здійснює захисту інтересів держави, що виявляється в його усвідомленій пасивній поведінці відносно порушених інтересів держави, має відповідні повноваження для їх захисту, але в супереч цим інтересам за захистом до суду не звертається.
З метою встановлення факту невжиття Державною службою України з безпеки на транспорті заходів щодо захисту інтересів держави, Лисичанською місцевою прокуратурою було спрямовано на адресу позивача лист від 09.07.2020 № 31-4299вих20 про надання інформації про заплановані або вжиті заходи щодо пред`явлення позову до суду про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріада СТС" плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами. На вказаний лист була отримана відповідь від 13.07.2020 № 1094/35/23-20 про невжиття Державною службою України з безпеки на транспорті заходів щодо стягнення плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, а також повідомлено про подальше невжиття самостійних заходів цивільно-правового характеру.
Крім того, Лисичанською місцевою прокуратурою 22.07.2020 на адресу Державної служби України з безпеки на транспорті направлено лист № 31-4769вих20 з проханням надати інформацію про самостійне вжиття заходів у вигляді пред`явлення позову до автомобільного перевізника Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріада СТС" про стягнення плати за проїзд в розмірі 20 080 грн 41 коп. Листом від 28.07.2020 № 5750/05/15-20 Державна служба України з безпеки на транспорті повідомила, що з позов до суду про стягнення плати за проїзд в сумі 642,85 євро, що еквівалентно 20 080 грн 41 коп. до автомобільного перевізника Товариства з обмеженою відповідальністю "Тріада СТС" не направлявся, поряд з цим в листі вказано на відсутність наміру на самостійне звернення до суду.
Отже, Державна служба України з безпеки на транспорті будучи органом владних повноважень, на якого покладено обов`язок щодо захисту інтересів держави у спірних правовідносинах, не здійснює належним чином захист інтересів держави та самоусунулась від реалізації таких повноважень на майбутнє.
Суд зауважує, що сам факт незвернення Укртрансбезпеки з позовом до суду про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в розмірі 642,85 євро, яка за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, складає 20 080 грн 41 коп. свідчить про те, що вказаний орган неналежно виконує свої повноваження відносно вжиття заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
На підтвердження факту повідомлення Державної служби України з безпеки на транспорті про звернення до суду з цим позовом, виконуючою обов`язки керівника Лисичанської місцевої прокуратури було надіслано лист від 30.07.2020 № 31-5020-вих20.
За таких обставин, суд погоджується з твердженням заявника, що позивачем не вжито заходів, спрямованих на стягнення заявлених коштів, та наявність у даному випадку підстав для представництва прокурором інтересів держави у відповідності до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру".
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 5 ст. 12 ГПК України).
Частиною 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Судом встановлено, що заявником позову заявлено до стягнення 20 080 грн 41 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та в розумінні п. 1 ч. 5 ст. 12 та ч. 1 ст. 247 ГПК України є малозначною справою.
У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У прохальній частині позовної заяви заявник просити викликати у судове засідання представників сторін та повідомити Лисичанську місцеву прокуратуру та прокуратуру Харківської області про день і час слухання справи.
Враховуючи, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням заявника та сторін з огляду на клопотання заявника.
За змістом ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подана заявником позовна заява та додані до неї документи є достатніми для прийняття їх до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням заявника та сторін.
Керуючись статтями 12, 120, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1.Підтвердити підстави представництва виконуючою обов`язки керівника Лисичанської місцевої прокуратури інтересів держави із заявленими позовними вимогами.
2.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
3.Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням заявника та сторін.
4.Повідомити учасників справи про призначення справи до судового розгляду по суті на 02.09.2019 об 11 год. 00 хв.
5Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5 (кабінет № 109) .
6.Встановити відповідачу строк для подання відзиву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У випадку подання відзиву відповідачу слід подати до суду докази його надіслання (надання) заявнику та позивачу з усіма додатками.
7.Встановити заявнику позову та позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву. У випадку подання заявником позиву та позивачем відповіді на відзив подати суду докази її надіслання (надання) іншим учасникам справи.
8.Встановити відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. У випадку подання відповідачем заперечень подати суду докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи.
9.Явку заявника позову та представників сторін визнати необов`язковою.
Учасники справи мають право отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
Інформація про дату, час і місце судового засідання додатково розміщена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет (https://court.gov.ua/FAIR).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 10.08.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Секірський
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2020 |
Оприлюднено | 10.08.2020 |
Номер документу | 90854921 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Секірський А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні