ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 серпня 2020 рокум. ПолтаваСправа №440/2757/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Кукоби О.О., розглянувши у письмовому провадженні матеріали адміністративної справи за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хелс Коллекшен" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
В С Т А Н О В И В:
Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хелс Коллекшен" про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 13116,67 грн та пені у розмірі 173,36 грн, що обґрунтований невиконанням відповідачем у 2019 році вимог статей 18-20 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 9.06.2020 відкрито провадження у справі за даним позовом. На підставі приписів частини другої, пункту 10 частини шостої статті 12, статей 257, 260, 262 КАС України розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників (у письмовому провадженні).
Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов висновку про неможливість ухвалення законного та обґрунтованого рішення у цій справі без витребування додаткових доказів.
Так, відповідно до статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є, серед іншого, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З метою дотримання цього конституційного принципу в частині третій статті 2 та статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що до основних засад (принципів) адміністративного судочинства належить, зокрема, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з`ясування всіх обставин у справі. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Крім того, в силу положень частини четвертої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
При цьому, як визначено статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Суд враховує, що звертаючись до суду з цим позовом позивач стверджував про те, що відповідач у 2019 році не виконав вимоги статей 18-20 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", а саме - не працевлаштував на підприємстві одну особу з інвалідністю.
Натомість, як встановлено судом зі змісту Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік, що поданий до ПОВ ФСЗІ ТОВ "Хелс Коллекшен", на підприємстві у 2019 році в окремих місяцях працювали особи з інвалідністю: ОСОБА_1 у період з 5.09.2019 до 6.12.2019, ОСОБА_2 - з 16.12.2019 до 31.12.2019 /а.с. 3 - зворот/.
Згідно з частиною третьою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З урахуванням наведеного, суд вважає за доцільне витребувати від відповідача додаткові докази з метою повного та всебічного встановлення фактичних обставин справи.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 80, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Витребувати від Товариства з обмеженою відповідальністю "Хелс Коллекшен" належним чином засвідчені копії штатного розпису підприємства на 2019 рік, наказів про прийняття на роботу гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Запропонувати відповідачу подати до суду інші відомості, що підтверджують виконання ним вимог статей 18-20 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".
Встановити строк для виконання вимог ухвали суду упродовж десяти календарних днів з дня отримання її копії.
Роз`яснити відповідальній особі, що відповідно до частини шостої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду, а відповідно до частини восьмої цієї статті у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2020 |
Оприлюднено | 11.08.2020 |
Номер документу | 90862155 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні