Ухвала
від 05.08.2020 по справі 569/593/19
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Рівненський апеляційний суд


У Х В А Л А

Іменем України

05 серпня 2020 року м. Рівне

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду в складі:

судді-доповідача ОСОБА_1 ,

суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали провадження за апеляційною скаргою представника ТОВ «ПОЛІСЬКО-ВОЛИНСЬКИЙ ТРЕЙД» - адвоката ОСОБА_4 на ухвалу слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 27 січня 2020 року у кримінальному провадженні №42018181010000112 (за внесеними відомостями до ЄРДР від 28 листопада 2018 року) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України, -

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,

прокурора ОСОБА_6 ,

представника власника майна адвоката ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИЛА:

В апеляційній скарзі представник власника майна просить оскаржувану ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову ухвалу якою у задоволенні клопотання слідчого про арешт майна відмовити.

Згідно оскаржуваної ухвали слідчого судді, задоволено клопотання слідчого та накладено арешт на майно, яке вилучено під час обшуку в приміщенні ТОВ «ПОЛІСЬКО-ВОЛИНСЬКИЙ ТРЕЙД» за адресою: м.Рівне, вул.Київська, 40 Е, а саме: 4 системних блоки, 4 монітори, грошові кошти в сумі 2500 грн., 1 термопринтер.

Обгрунтовуючи доводів апеляційної скарги, представник власника майна зазначає, що рішення суду є незаконним та необгрунтованим, а тому воно підлягає скасуванню. Вказує, що оскаржувана ухвала не містить ані мети, ані обгрунтування прийнятого рішення про необхідність накладення арешту на вилучене майно. Також вказує, що в АДРЕСА_1 , розташовано не інтернет-клуб, а пункт розповсюдження державних лотерей ТОВ «М.С.Л.». Крім того, зазначає, що в оскаржуваному рішенні відсутні і відомості щодо права власності на майно, а також обгрунтування розгляду клопотання про арешт майна за відсутності його власника. Вказує, що про існування оскаржуваної ухвали ТОВ «ПОЛІСЬКО-ВОЛИНСЬКИЙ ТРЕЙД» стало відомо з ЄРСР.

Задовольняючи клопотання слідчого, слідчий суддя в ухвалі зазначив, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, у ході досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на зазначене в клопотанні майно, яке є предметом кримінального правопорушення та одержане внаслідок вчинення кримінального правопорушення, з метою позбавлення можливості використовувати вказане майно, розпоряджатися будь-яким чином, оскільки незастосування вказаних заходів може призвести до зникнення, втрати відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи представника власника майна на користь задоволення вимог апеляційної скарги, прокурора, який заперечив проти задоволення апеляційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Статтею 129 Конституції України визначено основні засади здійснення судочинства, однією з яких є гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами.

Відповідно до ч.6 ст.11 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» при розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом.

У ч.5 ст.27 КПК України зазначено, що під час судового розгляду забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Частиною 4 ст.107 КПК України встановлеено, що фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових дій), та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі , якщо відповідно до положеннь цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Як зазначено в ч.1 ст.172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та /або прокурора… Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя під час розгляду клопотання слідчого про арешт майна не в повній мірі дотримався наведених процесуальних вимог.

Із змісту ухвали слідчого судді вбачається, що слідчий в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, своє клопотання підтримав та просив його задовольнити. Також зазначено, що слідчий судя досліджував матеріали кримінального провадження.

Разом з тим, в матеріалах судового провадження відсутнє повідомлення суду про розгляд зазначеного клопотання, та в них немає заяви слідчого про розгляд клопотання у його відсутність, так само як немає і даних щодо витребування матеріалів кримінального провадження.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання слідчого про арешт майна розглянуте без належного повідомлення та участі прокурора і слідчого, у зв`язку з чим було порушено баланс прав і законних інтересів учасників кримінального провадження, без фактичного дослідження відповідних доказів, що мають значення для вирішення даного питання, а сама ухвала взагалі не містить будь-яких обгрунтувань прийнятого рішення.

Також, на думку колегії суддів, зміст клопотання слідчого про арешт майна не відповідає вимогам ч.2 ст. 171 КПК України, з чим в суді апеляційної інстанції погодився і прокурор.

Пунктом 3 ч.1 ст.409 КПК України передбачено, що підставою для скасування або зміни судового рішення при розгляді справи в суді апеляційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону.

Згідно із п.1 ч.1 ст. 415 КПК України суд апеляційної інстанції скасовує вирок чи ухвалу суду і призначає новий розгляд у суді першої інстанції, якщо встановлено порушення, передбачені пунктами 2, 3, 4, 5, 6, 7 частини другої статті 412 цього Кодексу.

У відповідності до п.7 ч.2 ст.412 КПК України судове рішення у будь-якому разі підлягає скасуванню, якщо у матеріалах провадження відсутній журнал судового засідання або технічний носій інформації, на якому зафіксовано судове провадження в суді першої інстанції.

Під час апеляційного розгляду судом встановлено, що фіксування судового засідання у даному судовому провадженні не здійснювалось, про що свідчить відсутність у матеріалах судового провадження робочих дисків та журналу судового засідання, де було б зафіксовано судове провадження, що разом з неповідомленням прокурора та слідчого про розгляд клопотання є істотним порушенням кримінального процесуального закону.

За таких обставин колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при розгляді клопотання слідчого про арешт майна в кримінальному провадженні № №42018181010000112 допущено істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону, яке, відповідно до положень п.7 ч.2 ст.412 КПК України, є безумовною підставою для скасування судового рішення судом апеляційної інстанції та призначення нового розгляду, згідно норм ч.1 ст.415 КПК України, в суді першої інстанції. При новому розгляді клопотання слідчого розглянути відповідно до вимог чинного кримінального процессуального закону та прийняти законне і обгрунтоване рішення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.404, 405, 407, 412, 415, 418, 419, 422 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника ТОВ «ПОЛІСЬКО-ВОЛИНСЬКИЙ ТРЕЙД» - адвоката ОСОБА_4 задовольнити частково.

Ухвалу слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 27 січня 2020 року, якою задоволено клопотання слідчого про арешт майна, скасувати і призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її проголошення цим судом, є остаточною та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

Судді: ОСОБА_2

ОСОБА_3

СудРівненський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення05.08.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу90873831
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —569/593/19

Ухвала від 15.01.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 07.09.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 07.09.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 25.08.2020

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Шпинта М. Д.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Шпинта М. Д.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Шпинта М. Д.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Шпинта М. Д.

Ухвала від 05.08.2020

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Шпинта М. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні