Ухвала
від 11.08.2020 по справі 922/2486/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"11" серпня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2486/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Обласного комунального підприємства Харківської обласної ради "Знахідка" (61002, м. Харків, вул. Чернишевська, 51, ідентифікаційний код 14107244) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Провектор" (61070, м. Харків, пров. Лазьківський, 12, ідентифікаційний код 42910908) про стягнення 100 930,28 грн

ВСТАНОВИВ:

Обласне комунальне підприємство Харківської обласної ради "Знахідка" (позивач) звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Провектор" про стягнення заборгованості у розмірі 100 930,28 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається, зокрема на те, що відповідачем порушено свої зобов`язання за договором оренди № 386Н від 20.08.2019 та договором № 386Н/В про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна від 20.08.2019, у зв`язку з чим станом на 03.08.2020 виникла заборгованість по сплаті орендної плати в сумі 86402,87 грн. та з відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна у розмірі 14527,41 грн.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п.3 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позовна заява не містить докладного і обґрунтованого розрахунку ціни позову окремо по основному боргу та окремо по пені.

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

У позовній заяві не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, що не відповідає вимогам п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Також, відповідно до п.9 ч.3 ст. 162Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що не відповідає вимогам п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Подані позивачем копії письмових доказів не відповідають вимогам частини четвертої, п`ятої статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).

Так, судом встановлено, що надані до позовної заяви документи не містять дати засвідчення копії, а також не містять ініціалів та прізвища особи, яка засвідчує копію, що має бути усунуто позивачем.

Згідно з ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до переконання, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали: докладного і обґрунтованого розрахунку ціни позову окремо по основному боргу та окремо по пені, за кожним договором окремо. Розрахунок основного боргу має містити інформацію про розмір щомісячної орендної плати, витрат балансоутримувача, строк їх оплати, фактично одержані суми оплати, сальдо за кожен місяць, підсумкове сальдо. Розрахунок пені має бути складений по кожному періоду (за кожен місяць оренди) окремо і повинен містити дати, з яких починається нарахування (з посиланням на підстави початку такого, з урахуванням умов договору), дати в які закінчується нарахування, кількість днів прострочення, суми боргу на які здійснюється нарахування (із зазначенням нарахованих та сплачених сум), розміри ставок для пені (із зазначенням розміру облікової ставки на НБУ на рік та відповідно розрахованої ставки пені на день) підсумкової суми пені за кожний період нарахування та підсумкової суми пені заявленої до стягнення); відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи та засвідчених відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову .

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Обласного комунального підприємства Харківської обласної ради "Знахідка" без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали.

Позивачу у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали подати до господарського суду Харківської області:

- докладний і обґрунтований розрахунок ціни позову окремо по основному боргу та окремо по пені, за кожним договором окремо. Розрахунок основного боргу має містити інформацію про розмір щомісячної орендної плати, витрат балансоутримувача, строк їх оплати, фактично одержані суми оплати, сальдо за кожен місяць, підсумкове сальдо. Розрахунок пені має бути складений по кожному періоду (за кожен місяць оренди) окремо і повинен містити дати, з яких починається нарахування (з посиланням на підстави початку такого, з урахуванням умов договору), дати в які закінчується нарахування, кількість днів прострочення, суми боргу на які здійснюється нарахування (із зазначенням нарахованих та сплачених сум), розміри ставок для пені (із зазначенням розміру облікової ставки на НБУ на рік та відповідно розрахованої ставки пені на день) підсумкової суми пені за кожний період нарахування та підсумкової суми пені заявленої до стягнення).

- відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії додатків до позову.

Роз`яснити позивачу, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили 11.08.2020.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 11.08.2020.

Суддя І.О. Чистякова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.08.2020
Оприлюднено12.08.2020
Номер документу90881852
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2486/20

Ухвала від 02.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Рішення від 29.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 27.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 11.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні