Ухвала
від 10.08.2020 по справі 910/7982/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

м. Київ

10.08.2020Справа № 910/7982/20 Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді - Приходько І.В.

при секретарі судового засідання - Жалобі С.Р.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали

у справі за позовом СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "А.Ф. ЗЛАГОДА"

до відповідача ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ"

про стягнення 4 432 734,00 грн.,

за участю представників: згідно протоколу судового засідання;

ВСТАНОВИВ:

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "А.Ф. ЗЛАГОДА" звернулося до Господарського суду міста Києва з вимогами до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ" про стягнення безпідставно набутих грошових коштів у розмірі 4 432 734,00 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.06.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 06.07.2020.

02.07.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ" надійшла заява про проведення підготовчого засідання та розгляду справи за відсутності відповідача.

02.07.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ" надійшла заява про визнання позову.

06.07.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ" надійшло клопотання про розгляд справи по суті.

06.07.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "А.Ф.Злагода" надійшло клопотання про витребування доказів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.07.2020 відкладено підготовче засідання у даній справі на 10.08.2020, встановлено відповідачу строк до 10.08.2020 для надання належних та допустимих доказів, що підтверджують повноваження директора ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ" - Булах О.А. (статуту, положення, трудового договору (контракту)).

29.07.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "А.Ф.Злагода" надійшла заява про повернення судового збору.

29.07.2020 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "А.Ф.Злагода" надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог.

10.08.2020, через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "А.Ф.Злагода" надійшла заява про долучення доказів.

10.08.2020, через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "А.Ф.Злагода" надійшло клопотання про залучення третіх осіб.

У підготовчому засіданні 10.08.2020 представники позивача підтримали заяву про зменшення розміру позовних вимог, подану 29.07.2020, просили прийняти її до розгляду, зазначили, що відповідачем 10.07.2020 на рахунок позивача було перераховано кошти в сумі 4 350 708,36 грн., у зв`язку з чим необхідно зменшити розмір позовних вимог та стягнути з відповідача суму безпідставно набутих грошових коштів у загальному розмірі 82 025, 70 грн. Крім того, представники позивача підтримали клопотання про залучення третіх осіб та клопотання про витребування доказів.

Представник відповідача у підготовче засідання 10.08.2020 не з`явився.

Розглянувши подані позивачем заяву та клопотання, а також додані до них документи, суд зазначає наступне.

Пунктом 2 частини 2 статті 46 ГПК України визначено, що позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви (ч. 3 ст. 46 ГПК України).

Враховуючи право сторони, передбачене статтею 46 ГПК України, та фактичну реалізацію такого права до закінчення підготовчого засідання, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду заяви про зменшення розміру позовних вимог, з одночасним визначенням нової ціни позову - 82 025, 70 грн.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що рішення з даного спору може вплинути на права та обов`язки інших осіб.

Згідно з частиною першою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Частиною другою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Приймаючи до уваги доводи, які викладені у позовній заяві, зважаючи на зміст та характер спірних правовідносин, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення у справі третіх осіб-1,2 без самостійних вимог на предмет спору, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов`язки таких осіб, в тому числі щодо обох із сторін в якості : третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ" (01001, м.Київ, Печерський район ВУЛИЦЯ ГОСПІТАЛЬНА буд. 12-Г, ідентифікаційний код: 00032129) та третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СБЕРБАНК" (01601, м.Київ, Шевченківський район ВУЛИЦЯ ВОЛОДИМИРСЬКА буд. 46, ідентифікаційний код: 25959784).

Крім того, судом встановлено, що клопотання позивача про витребування додаткових документів містить виклад об`єктивних обставин, якими сторона обґрунтовує неможливість самостійно отримати докази, за допомогою яких має намір довести правомірність заявлених позовних вимог.

Відповідно до положень ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

За таких обставин, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити подане представником позивача клопотання та витребувати у третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СБЕРБАНК" (01601, м.Київ, Шевченківський район ВУЛИЦЯ ВОЛОДИМИРСЬКА буд. 46, ідентифікаційний код: 25959784): інформацію про особу, яка є власником поточного рахунка IBAN НОМЕР_1 .

При цьому суд зауважує, що частиною 6 статті 81 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Відповідно до частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Одночасно, згідно з частинами 2 та 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи зазначене, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, забезпечення рівності прав та обов`язків всіх учасників процесу, суд дійшов висновку про продовження строку підготовчого провадження у справі на 30 днів з власної ініціативи та відкладення підготовчого засідання.

Керуючись ст.ст. 182, 183, 202, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.

2. Прийняти до розгляду заяву СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "А.Ф. ЗЛАГОДА" про зменшення розміру позовних вимог.

3. Відкласти підготовче засідання у даній справі на 02.09.20 о 13:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №11.

4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ" (01001, м.Київ, Печерський район ВУЛИЦЯ ГОСПІТАЛЬНА буд. 12-Г, ідентифікаційний код: 00032129) та третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СБЕРБАНК" (01601, м.Київ, Шевченківський район ВУЛИЦЯ ВОЛОДИМИРСЬКА буд. 46, ідентифікаційний код: 25959784).

5. Встановити третім особам строк до 01.09.2020 для подачі до суду:

- обґрунтованих письмових пояснень щодо суті позовних вимог, з наданням відповідних доказів на підтвердження власних доводів;

- доказів направлення письмових пояснень та доданих до них документів на адресу інших учасників справи.

6. Зобов`язати позивача направити позовну заяву та додані до неї документи, відповідь на відзив, а відповідача - відзив та додані до нього документи на адресу залучених третіх осіб. Докази направлення надати суду.

7. Витребувати у третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СБЕРБАНК" (01601, м.Київ, Шевченківський район ВУЛИЦЯ ВОЛОДИМИРСЬКА буд. 46, ідентифікаційний код: 25959784) у строк до 01.09.2020 : інформацію про особу, яка є власником поточного рахунка IBAN НОМЕР_1 .

8. Встановити сторонам строк до 01.09.2020 для надання належних та допустимих доказів, що підтверджують перерахування відповідачем коштів на рахунок позивача у розмірі 4 350 708,36 грн.

9. Повторно встановити відповідачу строк до 01.09.2020 для надання належних та допустимих доказів, що підтверджують повноваження директора ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СТАРТ-БІЗНЕСПРОМ" - Булах О.А. (статуту, положення, трудового договору (контракту)).

10. Роз`яснити учасникам справи, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, передбачених статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.

11. Повідомити учасників справи, що інформацію щодо даної справи можна отримати в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/, а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua .

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.В. Приходько

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.08.2020
Оприлюднено13.08.2020
Номер документу90935205
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7982/20

Рішення від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 10.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 15.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні