ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
10.08.2020Справа № 910/6992/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВТ Груп" про поновлення строку на подання відзиву на позовну заяву у справі № 910/6992/20
про стягнення 507 957, 50 грн,
без повідомлення (виклику) представників сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Лукро" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВТ Груп", в якому позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість в загальному розмірі 507 957, 50 грн за договором № ТЕО/2016_06_30 транспортно-експедиторського обслуговування від 30.06.2016, яка складається із суми основного боргу - 213 802, 64 грн, неустойки (пені) - 288 912, 72 грн, 3 % річних - 2 266, 76 грн та інфляційних збитків - 2 975, 38 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.05.2020 позовну прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, яку вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
10.08.2020 до Господарського суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву в якому відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову, а також, поновити процесуальний строк на його подання відзиву.
Відповідно до ст. 113 Господарського процесуального кодексу України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Частинами 1 та 2 ст. 114 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Відповідно до ч. 5 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Відповідно до ст. 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2, 3 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Пунктом 4 Розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України в редакції від 17.07.2020 встановлено, що під час дії карантину встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Водночас суд вказує, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18.06.2020, а саме п. 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення закріплено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Відтак, з огляду на те, що вказаний вище закон набрав чинності 17.07.2020 учасники справи мають право у строк до 06.08.2020 (включно) на продовження процесуальних строків.
Водночас, судом встановлено, що ухвала суду від 25.05.2020 згідно наявного в матеріалах справи поштового повідомлення № 0105471837063 була отримана представником відповідача 29.05.2020, а відтак, враховуючи встановлений ухвалою суду п`ятнадцятиденний строк на її подання, то відповідно такий відзив повинен був бути поданий відповідачем у строк до 13.06.2020 (включно), втім врахувавши карантинні обмеженні у строк до 06.08.2020 (включно).
Однак, суд вказує, що відзив на позовну заяву поданий відповідачем до канцелярії суду 10.08.2020, що відповідно виходить за встановлені законом межі.
В обґрунтування поважності причин пропуску встановленого судом строку на подання відзиву, відповідач у своєму клопотанні цитує норми законодавства щодо продовження процесуальних строків у зв`язку із запровадженням на території України карантинних обмежень, однак взагалі не посилається на фактичні підстави, які призвели до неможливості подання відзиву у строк та які виникли у зв`язку із запровадженням карантинних обмежень.
Згідно зі ч. 1 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Частиною 2 ст. 118 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відтак, з огляду на викладене вище, враховуючи те, що відповідачем жодним чином не обґрунтовано поважність причин пропуску процесуального строку на подання відзиву, в тому числі у зв`язку із запровадженням карантинних обмежень на території України, суд дійшов висновку відмовити відповідачу у задоволенні клопотання про поновлення процесуального строку, а відзив на позовну заяву у порядку ч. 2 ст. 118 Господарського процесуального кодексу України залишити без розгляду.
Керуючись ст. 118, 119 та 234 Господарського процесуального кодексу України, п. 4 Розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВТ Груп" про поновлення строку на подання відзиву на позовну заяву - відмовити.
2. Відзив Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВТ Груп" на позовну заяву № 05-08/2020 від 05.08.2020 - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Дата складання та підписання повного тексу ухвали: 10.08.2020
Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Баранов Д.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2020 |
Оприлюднено | 14.08.2020 |
Номер документу | 90935335 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні