Ухвала
від 13.08.2020 по справі 918/803/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 серпня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/803/20

Господарський суд Рівненської області у складі судді Заголдної Я.В., розглянувши матеріали позовної заяви Фізичної особи-підприємця Коренчук Ірини Юріївни ( АДРЕСА_1 , ІК НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Дністер" (34500, Рівненська область, м. Сарни, вул. Суворова, буд.7,кв.43, код ЄДРПОУ 30539387) про стягнення в сумі 17 170 грн 00 коп.

ВСТАНОВИВ:

11.08.2020 року на поштову адресу Господарського суду Рівненської області від Фізичної особи-підприємця Коренчук Ірини Юріївни надійшов позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Дністер", у якому позивач, посилаючись на ст. ст. 16, 385, 386, 391 Цивільного кодексу України, ст. ст. 7, 13, 42, 46, 56, 171 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) просить суд стягнути з відповідача 17 170 грн 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі Договору оренди транспортного засобу від 14.05.2015 року позивач надав відповідачу в оренду вантажні автомобілі марки DAF д.н.з. НОМЕР_2 та DAF д.н.з. НОМЕР_3 . Однак, при поверненні відповідачем орендованих транспортних засобів позивачем було виявлено, що відповідачем не дотримано умов договору оренди з використання транспортного засобу за призначенням, що потягло погіршення стану (зовнішнього вигляду) транспортного засобу, який був переданий в оренду, а саме - при їх зовнішньому огляді виявлено факт нанесення на поверхню автомобілів логотипу "Єврошпон-Смига". На приведення майна у стан, що існував до передачі майна в оренду (демонтаж логотипів) позивачем було понесено витрати у сумі 17 170 грн 00 коп.

Господарський суд, оглянувши матеріали позовної заяви на предмет відповідності їх нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, прийшов до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху виходячи з наступного.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. 7 Господарського процесуального кодексу України.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 року).

У Рішенні у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Разом з тим, при огляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що позивачем не надано доказів відправлення відповідачу, а саме Товариству з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Дністер" копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Враховуючи вищезазначене, належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу є оригінал поштової квитанції з описом вкладення у цінний лист, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачам.

Крім того, при огляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом виявилося, що позивачем не додано докази сплати судового збору.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до господарського суду з майновою вимогою у розмірі 17 170 грн 00 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

На підставі п. 1 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду:

1) 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року - 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2189 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема, працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2 102 гривні.

Тобто виходячи зі змісту позовних вимог, позивач мав сплатити за подання даної позовної заяви 2 102 грн 00 коп. (майнова вимога) судового збору.

Відтак, позивачу слід усунути недолік позовної заяви шляхом подання доказів оплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а саме: 2 102 грн 00 коп.

Крім того, у відповідності до ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Судом встановлено, що позовну заяву підписано Фізичною особою-підприємцем Коренчук Іриною Юріївною, однак доказів підтвердження її повноважень до позовної заяви не додано.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, та про що свідчить Акт від 11.08.2020 року складений працівниками відділу канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області - копії договору оренди транспортних засобів, копії акту приймання-передачі в оренду, копії акту приймання-передачі повернення, копії претензії № 1, копії претензії № 2, копії відповіді на претензію, копії акту приймання передачі наданих послуг, копії прибуткового касового ордера у конверті відсутні, відтак судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не додано вищевказані документи.

У відповідності до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на зазначене, позивачу необхідно подати господарському суду у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали докази на підтвердження направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з усіма доданими до неї документами (опис з переліком усіх надісланих документів), докази оплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а саме: 2 102 грн 00 коп., докази підтвердження повноважень Фізичної особи-підприємця Коренчук Ірини Юріївни, докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно з п. 8 ст. 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Коренчук Ірини Юріївни до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Дністер" про стягнення в сумі 17 170 грн 00 коп. залишити без руху.

2. Фізичній особі-підприємцю Коренчук Ірині Юріївні у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме подати до Господарського суду Рівненської області: докази на підтвердження направлення на адресу відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Дністер" копії позовної заяви з усіма доданими до неї документами (опис з переліком усіх надісланих документів), докази оплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а саме: 2 102 грн 00 коп., докази підтвердження повноважень Фізичної особи-підприємця Коренчук Ірини Юріївни, докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Ухвала набирає законної сили 13.08.2020 року з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Заголдна Я.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.08.2020
Оприлюднено13.08.2020
Номер документу90935802
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/803/20

Ухвала від 01.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 13.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні