Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відмову у відкладені розгляду справи
12 серпня 2020 р. Справа №200/1810/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Троянова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про відкладення судового засідання за позовною заявою Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) до повного усунення порушень, шляхом заборони експлуатації об`єкту.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 18 березня 2020 року.
10 березня 2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від відповідача.
18 березня 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 15 квітня 2020 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 квітня 2020 року продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 06 травня 2020 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06 травня 2020 року відкладено підготовче засідання до 20 травня 2020 року.
20 травня 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 17 червня 2020 року.
17 червня 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 22 липня 2020 року.
22 липня 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 12 серпня 2020 року.
Представник позивача до суду з`явився.
Представник відповідача до суду не з`явився, проте надав клопотання про відкладення розгляду справи до закінчення карантину. Клопотання обґрунтоване тим, що в Україні запроваджено карантин через спалах у світі коронавірусу.
Розглянувши подане клопотання, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Суд враховує, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у чинній редакції, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 з 12.03.2020 по 31.08.2020 (в редакції останніх змін) на всій території України встановлено карантин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.05.2020 №343 Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та відповідно до підпункту 8 пункту 2 постанови дозволена діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів запроваджено послаблення протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією (у тому числі у Донецькій області). Зокрема, дозволено: з 22.05.2020 регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні.
Наведене свідчить про усунення перешкод у реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав.
В той же час суд звертає увагу на те, що за положеннями статті 129 Конституції України, статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України одним із завдань судочинства є своєчасний розгляд справи, що відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Суд наголошує, що відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною передумовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін учасників справи, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні (стаття 205 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:
1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання;
2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними;
3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи;
4) необхідність витребування нових доказів, у випадку, коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження;
5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.
Суд зазначає, що підстави зазначені в клопотанні про відкладення розгляду справи не передбачені ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України.
Будь-яких обставин та доказів, наявність і необхідність надання яких до суду, та які можуть вплинути на повноту та об`єктивність встановлення судом обставин у справі, представником відповідача до суду не надано.
Проте, суд зазначає, що в матеріалах справи наявні всі необхідні документи та докази для розгляду справи, у тому числі відзив на позовну заяву з додатками, який наданий уповноваженим представником Комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради .
Враховуючи зазначені обставини, суд відмовляє відповідачу у задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до положень п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Більше того, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема Іззетов проти України , Пискал проти України , Майстер проти України , Субот проти України , Крюков проти України , Крат проти України , Сокор проти України , Кобченко проти України , Шульга проти України , Лагун проти України , Буряк проти України , ТОВ ФПК ГРОСС проти України , Гержик проти України суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.
Згідно ч. 4 ст. 173 КАС України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Таким чином, оскільки провадження відкрито 20 лютого 2020 року, шістдесятиденний термін розгляду справи сплив, відповідачем до 12 серпня 2020 року всі виявлені порушення під час інспекційного відвідування щодо протипожежних заходів не виконано, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи за наявними матеріалами у справі для не затягування розгляду справи та дотримання розумного строку для судового провадження.
Враховуючи неодноразові відкладення судових засідань та з метою дотримання розумних строків розгляду справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.
Керуючись статтями 205, 223, 229, 243, 248, 256, 258, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Комунальному некомерційному підприємству Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради у задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи № 200/1810/20-а за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради про застосування заходів реагування.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.В. Троянова
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2020 |
Оприлюднено | 17.08.2020 |
Номер документу | 90940367 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Троянова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні