Ухвала
від 29.07.2020 по справі 335/8640/18
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/8640/18 1-кс/335/2746/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2020 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжі клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за під №12018080000000178 від 14.06. 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч.2 ст.364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

З наданих суду матеріалів вбачається, що у провадженні СУ Головного управління Національної поліції в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018080000000178 від 14.06. 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч.2 ст.364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.06.2018 до СУ ГУНП в Запорізькій області надійшли матеріали УСБУ в Запорізькій області щодо порушення діючого законодавства України 34 суб`єктами господарювання різних форм власності в сфері охорони надр, які здійснюють свою діяльність на території Запорізької області.

Статтею 4 Кодексу України про надра (далі - Кодекс) встановлено, що надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності народу України на надра, є недійсними.

Відповідно до статті 6 Кодексу, корисні копалини за своїм значенням поділяються на корисні копалини загальнодержавного і місцевого значення. Віднесення корисних копалин до корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 № 827 затверджений Перелік корисних копалин загальнодержавного значення, відповідно до якого питні підземні води відносяться до корисних копалин загальнодержавного значення.

Згідно зі статтею 19 Кодексу, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр.

Відповідно до статті 21 Кодексу, надра у користування для видобування підземних вод (крім мінеральних) і розробки родовищ торфу надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів, крім випадків, передбачених статтею 23 цього Кодексу, що видаються після попереднього погодження з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Відповідно до абзацу 1 статті 23 Кодексу України про надра землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.

Згідно з електронною базою ліцензійних об`єктів ДНВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 28.02.2018 спеціальний дозвіл на користування надрами (питні підземні води) надавався наступному суб`єкту господарювання:

- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) отримало спеціальний дозвіл на користування надрами № 2023 від 05.11.1999.

Згідно до загальних показників використання води, у період 2014-2016 роки видобуто підземних вод ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »

- у 2014 році - 0,322 млн. м3 (882,19 м3/добу);

- у 2015 році - 0,305 млн. м3 (835,61 м3/добу);

- у 2016 році - 0,296 млн. м3 (801,95 м3/добу).

Враховуючи те, що добовий об`єм видобутих підземних вод значно перевищує передбачених статтею 23 Кодексу, вищезазначений суб`єкт господарювання здійснює видобування підземних вод з порушенням вимог законодавства та зобов`язаний згідно зі статтею 21 Кодексу отримати спеціальний дозвіл на користування надрами.

Окрім того, ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі актів перевірок дотримання вимого природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами до ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », направлено приписи для усунення недоліків виявлених під час проведення перевірок, а саме:

- припис №7 від 10.09.2015;

- припис №51 від 26.10.2017.

З метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні на підприємстві з іноземними інвестиціями у формі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з можливістю їх огляду, для проведення експертизи, а також за необхідності завірених належним чином копій наступних документів:

1. Ліцензій, спеціальних дозволів на право видобутку підземних вод.

2. Наказів, розпоряджень, тощо про закріплення чи відповідальну особу, яка здійснює, веде облік та контроль за видобутком підземних вод по підприємству.

3. Актів перевірок, приписів для усунення недоліків виявлених під час проведення перевірок уповноважених органів, які здійснювали перевірку підприємства з зазначеного питання.

4. Журналів, відомостей обліку кількості видобутих підземних вод.

5. Звітності підприємства щодо видобутку та використання підземних вод.

6. Інформації щодо безпосереднього місця встановлення установки технічних засобів приладів для видобутку підземних вод.

7. Журналів обліку та використання глибинних насосів з зазначенням кількості, облікового номеру приладу, технічних характеристик.

8. Журналів обліку використання електричної енергії згідно наявних потужностей глибинних насосів та приладів.

9. Журналів обліку щодо залучених приладів, лічильників обліку з документами по проведенню повірки.

Зазначений перелік документів та інформацію слідчий просить надати за період з часу отримання ліцензії (дозволу) підприємством по 31.05.2020 року.

Слідчий підтримав подане клопотання, надавши відповідну заяву.

Від голови правління ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надійшли письмові заперечення, у яких голова правління просить відмовити у задоволенні клопотання.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання слідчого проведено без фіксації судового процесу.

Вивчивши матеріали клопотання, перевіривши надані докази в його обґрунтування, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

За ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

За ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Згідно з ч. 1 ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню:

1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення);

2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення;

3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат;

4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження;

5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання;

6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення;

7) обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.

Вивчивши клопотання слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим не доведено, яке доказове значення має інформація та документи до яких слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ, для встановлення обставин у кримінальному провадженні № 12018080000000178, враховуючи зазначену у клопотанні мету отримання тимчасового доступу до документів, як і не доведено неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів та інформації.

Також, слідчий суддя враховує, що вимоги клопотання є неконкретними, оскільки слідчим не зазначено чіткий період за який необхідні документи, зазначені у клопотанні. Визначений період «за період з часу отримання ліцензії (дозволу) підприємством по 31.05.2020р.» є неконкретним та може виходити за межі здійснення досудового розслідування кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає дане клопотання необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за під №12018080000000178 від 14.06. 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч.2 ст.364 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення29.07.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу90959431
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —335/8640/18

Ухвала від 10.12.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 11.06.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 04.06.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 04.06.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 10.12.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 29.07.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 29.07.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 09.06.2020

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

Ухвала від 07.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні