Герб України

Ухвала від 14.08.2020 по справі 916/2280/20

Господарський суд одеської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"14" серпня 2020 р. Справа № 916/2280/20

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Малярчук І.А.,

дослідивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Монотара» (03127, м. Київ, пр-т 40-річчя Жовтня, 100/2) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будстар Інвест» (08700, Київська область, м. Обухів, вул. Малишка, 1, офіс 301), Товариства з обмеженою відповідальністю «Ростдорстрой» (65009, м. Одеса, вул.Генуезька, 1-А; адреса для листування: 67625, Одеська область, Біляївський район, с.Дачне, вул. Армійська, 1-В) про визнання договору поставки недійсним,

ВСТАНОВИВ:

05.08.2020р. за вх.№2354/20 до Господарського суду Одеської області надійшла позовна заява ТОВ «Монотара» до ТОВ «Будстар Інвест» , ТОВ «Ростдорстрой» про визнання договору поставки недійсним.

Підставою названого позову позивач визначив наступне. Позивачу стало відомо про проведення ТОВ Ростдорстрой закупівлі товарів (послуг), пов`язаних з будівництвом (ремонтом) автошляхів. Також позивач зазначив, що ТОВ Ростдорстрой не прийняв його пропозиції і, як йому стало відомо в подальшому, уклав 12.06.2019р. договір поставки з іншим постачальником - ТОВ Будстар Інвест . Позивач вважає такі дії ТОВ Ростдорстрой неконкурентними, з огляду на те, що позивач пропонував меншу ціну, ніж та, яка була запропонована ТОВ Будстар Інвест . Крмі того, позивач вважає, що спірний договір не направлений на реальність виконання його умов, що свідчить про відсутність здійснення товарно-транспортних операцій за цим договором.

Ухвалою суду від 06.08.2020р. залишено без руху позовну заяву від 05.08.2020р. за вх.№2354/20 ТОВ «Монотара» до ТОВ «Будстар Інвест» , ТОВ «Ростдорстрой» про визнання договору поставки недійсним, встановлено ТОВ «Монотара» строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, яка має містити: докази оплати судового збору за подання даного позову до суду; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Заявою від 13.08.2020р. за вх.№21506/20 позивач усунув встановлені судом недоліки позову.

Згідно положень ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд, з огляду на відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, вбачає наявними підстави для відкриття провадження по справі №916/2280/20.

Положення статті 12 Господарського процесуального кодексу визначають, серед іншого, наступні форми господарського судочинства.

Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення (ч.ч.3, 4, 5, 7 ст.12 Господарського процесуального кодексу України).

У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті, зокрема, справи у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.ч.1, 2, 3, п.4 ч.4 ст.247 Господарського процесуального кодексу України).

Положення ч.2 ст.250 Господарського процесуального кодексу України встановлюють, що у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження. При цьому, ч.7 ст.250 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.

Так, у справі №916/2280/20 позивачем заявлено негрошову позовну вимогу - про визнання договору поставки недійсним, тобто, з врахуванням положень ч.ч.5, 7 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, справа не є справою незначної складності, оскільки в ній заявлено немайнову вимогу, отже, дана справа, підлягає судом розгляду у порядку загального позовного провадження та у ній призначається підготовче засідання суду.

Поряд із цим, позивачем 13.08.2020р. за вх.№21509/20 подано до суду клопотання про витребування доказів, де позивач просить суд зобов`язати ТОВ Ростдорстрой надати належним чином засвідчений договір поставки, укладений 12.06.2019р. між ТОВ Будстар Інвест та ТОВ Ростдорстрой , а також рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, податкові накладні, інші первинні документи, які належним чином оформлені та відображаються у звітності ТОВ Ростдорстрой , якими підтверджується дійсність виконання сторонами договірних зобов`язань.

Згідно п.4 ч.2 ст.81 ГПК України у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Наразі, клопотання позивача не містить посилання на докази, які підтверджують, що позивач звертався до відповідачів із заявою про надання запитуваних ним доказів, також таких доказів не додано до клопотання про витребування доказів. Враховуючи викладене, клопотання позивача про витребування доказів призначається судом до розгляду у засіданні суду.

Керуючись ст.ст.12, 81, 176, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити провадження у справі №916/2280/20.

2. Розглядати справу №916/2280/20 в порядку загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання суду на 14 вересня 2020р. об 11год.00хв.

4. Призначити до розгляду у засіданні суду на 14.09.2020р. об 11год.00хв. клопотання позивача про витребування доказів.

5. Засідання відбуватиметься у залі судових засідань №12 у приміщенні Господарського суду Одеської області, за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка,29, тел. (0482) 307-976.

6. Зобов`язати позивача надати суду: оригінали доданих до позову у копіях документів - для огляду суду; докази звернення до відповідачів із заявами про надання документів, запитуваних у клопотанні про витребування доказів та незадоволення з боку відповідачів таких заяв.

7. Зобов`язати відповідачів надати суду: адресу електронної пошти; номери засобів зв`язку.

8. Запропонувати відповідачам надати суду: відзив на позов у порядку ст.165 ГПК України, попередній (орієнтовний) розрахунок сум судових витрат, докази їх надсилання іншим учасникам справи.

9. Встановити відповідачам строк: до 14.09.2020р. включно для реалізації процесуального права на подання відзиву на позов, попереднього (орієнтовного) розрахунку сум судових витрат.

10. Повідомити учасників по справі, що отримати інформацію по справі можна на офіційному веб-порталі судової влади в мережі Інтернет за наступною веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua/sud5017/pro_sud/judge/ .

11. До відома учасників справи згідно ч.ч.1, 2, 3, 4, 5 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

12. До уваги учасників по справі: учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно: зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua; подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

13. Зобов`язати представників учасників справи з`явитися в судове засідання.

14. У відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України ухвала набрала законної сили 14.08.2020р. та згідно ч.2 ст.254, ст.255 ГПК України оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя І.А. Малярчук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.08.2020
Оприлюднено17.08.2020
Номер документу90961803
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2280/20

Рішення від 23.11.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 23.11.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 12.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 14.08.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні