Справа № 461/6466/20
Провадження № 1-кс/461/5436/20
У Х В А Л А
14.08.2020 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12019140000000002 від 02.01.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України, погодженим прокурором військової прокуратури Львівського гарнізону ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку легкового автомобіля MERCEDES-BENZ Е220, державний реєстраційний номер: НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_5 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення даного кримінального правопорушення, відшукання знарядь, засобів вчинення кримінального правопорушення, матеріальних об`єктів, що містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а само? незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну з підробленими марками акцизного податку, підроблених марок акцизного податку, устаткування, засобів, пристроїв, матеріалів, упакування та сировини, які використовуються для виробництва тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, документів і чорнових записів щодо купівлі та продажу алкогольних напоїв, марок акцизного податку, устаткування, засобів, пристроїв, матеріалів, упакування та сировини для виробництва алкогольних напоїв, комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, мобільних телефонів та інших засобів зв`язку, банківських карток, готівкових коштів, які використовуються при здійсненні незаконної діяльності, а також здобуті у результаті вчинення кримінального правопорушення, документів про право власності, право користування та про оренду приміщень, транспортних засобів, техніки та устаткування, які використовуються при виробництві тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, інших предметів, речей і документів, які містять відомості про незаконне виготовлення підроблених марок акцизного податку на тютюнові вироби і промислові замінники тютюну.
Подане клопотання мотивує тим, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення даного кримінального правопорушення, відшукання знарядь, засобів вчинення кримінального правопорушення, матеріальних об`єктів, що містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а саме: незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну з підробленими марками акцизного податку, підроблених марок акцизного податку, устаткування, засобів, пристроїв, матеріалів, упакування та сировини, які використовуються для виробництва тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, документів і чорнових записів щодо купівлі та продажу алкогольних напоїв, марок акцизного податку, устаткування, засобів, пристроїв, матеріалів, упакування та сировини для виробництва алкогольних напоїв, комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, мобільних телефонів та інших засобів зв`язку, банківських карток, готівкових коштів, які використовуються при здійсненні незаконної діяльності, а також здобуті у результаті вчинення кримінального правопорушення, документів про право власності, право користування та про оренду приміщень, транспортних засобів, техніки та устаткування, які використовуються при виробництві тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, інших предметів, речей і документів, які містять відомості про незаконне виготовлення підроблених марок акцизного податку на тютюнові вироби і промислові замінники тютюну виникла необхідність у проведенні обшуку легкового автомобіля MERCEDES-BENZ Е220, державний реєстраційний номер: НОМЕР_1 .
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримав у повному обсязі, просить клопотання задовольнити.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю необхідним відмовити у задоволені клопотання про обшук з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140000000002 від 02.01.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 1 ст. 204 КК України, окремі з яких відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України відносяться до категорії - тяжких злочинів.
Частина 2 ст.234 КПК України передбачає, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Частиною 3 ст. 234 КПК України визначено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Згідно ч.4 ст.234 КПК України клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
Згідно з ч.5 ст.236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 в період з січня 2020 року по даний час на території м. Львова та Львівської області виготовляють, зберігають, перевозять з метою збуту та збувають завідомо підроблені марки акцизного податку на тютюнові вироби, які використовувалися при незаконному виготовленні тютюнових виробів з метою її збуту, який відбувався на території Львівської області.
Крім цього з`ясовано, що для виготовлення та зберігання підроблених марок акцизного податку на тютюнові вироби вище вказані особи використовують домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , а також квартиру за адресою: АДРЕСА_2 .
Поряд з цим для незаконного виготовлення тютюнових виробів на яких містяться підроблені марки акцизного податку зазначені в клопотанні особи використовують будівлі та споруди, що знаходяться на території земельних ділянок з кадастровими номерами: 2122783800:10:101:0018, 2122783800:10:101:0019, 2122783800:10:101:0020 в с. Ключарки Мукачівського району Закарпатської області, будівлі та споруди, що знаходяться на території земельних ділянок з кадастровими номерами: 0725500000:01:003:0260, 0725500000:01:003:0256, 0725500000:01:003:0243, 0725500000:01:003:0227, 0725500000:01:003:0226, 0725555400:01:003:0025, що знаходяться смт. Луків Турійського району Волинської області.
Перевезення незаконно виготовленої алкогольної продукції з підробленими марками та самих підроблених марок акцизного податку здійснюється за допомогою наступних транспортних засобів: вантажний автомобіль MAN 18.225, державний реєстраційний номер: НОМЕР_2 , легковий автомобіль TOYOTA AVENSIS, державний реєстраційний номер: НОМЕР_3 , легковий автомобіль MERCEDES-BENZ Е220, державний реєстраційний номер: НОМЕР_1 , легковий автомобіль SKODA OCTAVIA, державний реєстраційний номер: НОМЕР_4 , легковий автомобіль DACIA, державний реєстраційний номер: НОМЕР_5 .
Слідчий зазначає, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення даного кримінального правопорушення, відшукання знарядь, засобів вчинення кримінального правопорушення, матеріальних об`єктів, що містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а саме: незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну з підробленими марками акцизного податку, підроблених марок акцизного податку, устаткування, засобів, пристроїв, матеріалів, упакування та сировини, які використовуються для виробництва тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, документів і чорнових записів щодо купівлі та продажу алкогольних напоїв, марок акцизного податку, устаткування, засобів, пристроїв, матеріалів, упакування та сировини для виробництва алкогольних напоїв, комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, мобільних телефонів та інших засобів зв`язку, банківських карток, готівкових коштів, які використовуються при здійсненні незаконної діяльності, а також здобуті у результаті вчинення кримінального правопорушення, документів про право власності, право користування та про оренду приміщень, транспортних засобів, техніки та устаткування, які використовуються при виробництві тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, інших предметів, речей і документів, які містять відомості про незаконне виготовлення підроблених марок акцизного податку на тютюнові вироби і промислові замінники тютюну виникла необхідність у проведенні обшуку легкового автомобіля MERCEDES-BENZ Е220, державний реєстраційний номер: НОМЕР_1 .
Відповідно до ч.1ст.234КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Дозвіл на обшук не може бути наданий слідчим суддею, якщо клопотання про обшук не відповідає встановленим у ч.3ст.234КПК України вимогам.
Згідно із зазначеною нормою клопотання про обшук повинно містити відомості про: 1)найменування кримінальногопровадження тайого реєстраційнийномер; 2)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз розслідуваннямякого подаєтьсяклопотання; 3)правову кваліфікаціюкримінального правопорушенняз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; 4)підстави дляобшуку; 5)житло чиінше володінняособи абочастину житлачи іншоговолодіння особи,де плануєтьсяпроведення обшуку; 6)особу,якій належитьжитло чиінше володіння,та особу,у фактичномуволодінні якоївоно знаходиться; 7)індивідуальні абородові ознакиречей,документів,іншого майнаабо осіб,яких плануєтьсявідшукати,а такожїхній зв`язокіз вчиненимкримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
Згідно ч.5ст.234КПК України слідчийсуддя відмовляєу задоволенніклопотання прообшук,якщо прокурор,слідчий недоведе наявністьдостатніх підставвважати,що: 1)було вчиненокримінальне правопорушення; 2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Однак, в порушення вищевказаних вимог КПК України, слідчим не доведено наявність підстав вважати, що відшукувані речі, документи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні; не доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відповідно доч.3ст.132КПК Українизастосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження недопускається,якщо слідчий,прокурор недоведе,що: існуєобґрунтована підозращодо вчиненнякримінального правопорушеннятакого ступенятяжкості,що можебути підставоюдля застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; потребидосудового розслідуваннявиправдовують такийступінь втручанняу праваі свободиособи,про якийідеться вклопотанні слідчого,прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Слідчий в судовому засіданні не довів, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в його клопотанні.
З урахуванням вищевикладеного, слідчий суддя вважає, що слідчим не доведена обґрунтованість проведення обшуку, у зв`язку з викладеним, вважаю, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
у задоволені клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку відмовити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90994756 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні