С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А
03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua
03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
Провадження 2/760/2677/20
в справі №760/22742/18
У Х В А Л А
І. Вступна частина
17 серпня 2020 року Солом`янський районний суд міста Києва
в складі головуючого судді Коробенка С.В.
за участю секретаря Семененко А.Д.
розглянув у судовому засіданні клопотання представника позивача про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Худова Ю.О. про визнання договору довічного утримання недійсним та скасування державної реєстрації права власності на майно.
ІІ. Описова частина
04 вересня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовними вимогами до ОСОБА_2 , Третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Худова Ю.О. про визнання договору довічного утримання недійсним та скасування державної реєстрації права власності на майно.
Свої вимоги Позивач обгрунтовує тим, що сторона договору - ОСОБА_3 (мати Позивача) - за своїм психічним станом під час укладення договору не могла розуміти значення своїх дій та керувати ними.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла.
У судовому засіданні 17 серпня 2020 року представник Позивача заявив клопотання про витребування з ТОВ Центр допомоги та соціального захисту пенсіонерів відеозапису процесу підписання договору довічного утримання від 03 лютого 2016 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Представник Відповідача проти задоволення клопотання не заперечувала.
ІІІ. Мотивувальна частина
Дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до висновку про необхідність витребування документів необхідних для всебічного розгляду справи.
Відповідно до ч.2 ст.77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Під час допиту в якості свідка працівника ТОВ Центр допомоги та соціального захисту пенсіонерів ОСОБА_4 , вона повідомила суд про те, що підписання договору довічного утримання 03 лютого 2016 року фіксувалося за допомогою відеозаписуючої апаратури, і даний відеозапис має зберігатися в архіві Центру.
Враховуючи, що визначення стану здоров`я ОСОБА_3 на момент укладення оспорюваного договору від 03.02.2016 є основним предметом доказування, а відеозапис процесу підписання оспорюваного договору може містити суттєву інформацію щодо психічного стану ОСОБА_3 під час підписання договору,суд вважає необхідним задовольнити клопотання.
ІV. Резолютивна частина
Керуючись ст.84 ЦПК України, суд ухвалив:
1.Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ Центр допомоги та соціального захисту пенсіонерів (01024, м. Київ, вул. Терещенківська, 21, офіс 13) відеозапис, здійснений 03 лютого 2016 року під час підписання між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 договору довічного утримання, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Худовою Ю.О.
2.Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
3.Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2020 |
Оприлюднено | 18.08.2020 |
Номер документу | 91012616 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Коробенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні