Ухвала
від 17.08.2020 по справі 904/2419/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

17.08.2020Справа № 904/2419/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Енгросс (03170, м. Київ, вул. М. Драй-Хмари, буд. 44; ідентифікаційний код 34345652) до Товариства з обмеженою відповідальністю Орган з сертифікації Промстандарт (49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 56, кабінет 5,6; ідентифікаційний код 36728608), Товариства з обмеженою відповідальністю Укрпромлаб Науковий випробувально - сертифікаційний центр (03170, м. Київ, вул. М. Драй-Хмари, буд. 44, офіс 77; ідентифікаційний код 38507111), Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації (03115, м. Київ, просп. Перемоги, буд. 97; ідентифікаційний код 37395418), Комунального підприємства Центр сприяння бізнесу міста Києва (02232, м. Київ, просп. Володимира Маяковського, буд. 93-Е; ідентифікаційний код 40456695) про розірвання договору купівлі-продажу, відшкодування збитків, скасування рішення загальних зборів

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Енгросс звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Орган з сертифікації Промстандарт , Товариства з обмеженою відповідальністю Укрпромлаб Науковий випробувально-сертифікаційний центр , Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Комунального підприємства Центр сприяння бізнесу міста Києва про розірвання договору купівлі-продажу, відшкодування збитків, скасування рішення загальних зборів.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 13.05.2020 позовні матеріали №904/2419/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Енгросс до Товариства з обмеженою відповідальністю Орган з сертифікації Промстандарт , Товариства з обмеженою відповідальністю Укрпромлаб Науковий випробувально - сертифікаційний центр , Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Комунального підприємства Центр сприяння бізнесу міста Києва про розірвання договору купівлі-продажу, відшкодування збитків, скасування рішення загальних зборів направлено за виключною підсудністю до Господарського суду міста Києва.

Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.08.2020 матеріали справи №904/2419/20 надійшли на розгляд до судді Маринченко Я.В.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з положеннями ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102 грн.

Згідно з п.п.1 п. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як убачається із прохальної частини вказаної позовної заяви, позивачем заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, а саме про розірвання договору купівлі-продажу корпоративних прав на частку у розмірі 75% статутного капіталу ТОВ Укрпромлаб Науковий випробувально-сертифікаційний центр від 07.06.2017 укладеного між ТОВ Юридична компанія Енгросс та ТОВ Орган з сертифікації Промстандарт ; скасування рішення загальних зборів учасників ТОВ Укрпромлаб Науковий випробувально-сертифікаційний центр від 07.06.2017 оформленого протоколом №07/06/2017 від 07.06.2017; скасування реєстраційної дії від 12.06.2017 №10721050007028429 якою вчинено державну реєстрацію змін щодо місцезнаходження, складу і інформації про засновників ТОВ Укрпромлаб , проведену реєстратором Петрушевською І.В. КП Центр сприяння бізнесу міста Києва ; та одну майнову вимогу про стягнення з ТОВ Орган з сертифікації Промстандарт на користь ТОВ Юридична компанія Енгросс заподіяних збитків, а саме: 3% річних у розмірі 26197 грн та збитків заподіяних інфляцією у розмірі 52500 грн.

Також, ч. 1 ст. 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті , затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до вказаної Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до вказаної Інструкції. Платіжне доручення оформляється платником згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.

Ураховуючи вищенаведене, суд зазначає, що документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Враховуючи викладене, при зверненні з даним позовом до суду позивач повинен був сплатити судовий збір за три позовні вимоги немайнового характеру в розмірі 6306 грн та одну позовну вимогу майнового характеру, виходячи із заявленої до стягнення суми збитків, що становить 2102 грн.

В той же час, позивачем додано до матеріалів позовної заяви квитанцію №0.0.1695206776.1 від 04.05.2020 на суму 6306 грн, жодних інших доказів сплати судового збору матеріали позовної заяви не містять, у зв`язку з чим, суд дійшов висновку, що позивачем не надано суду належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Разом з тим, відповідно до ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч.5 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Частиною 1 статті 58 Господарського кодексу України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ч.4 ст.60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

За змістом п. 2 ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.

Частиною 1 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч.3 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (ч.2 ст.26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).

Відповідно до пунктів 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року №36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об`єднання (бюро) зобов`язані вказати на звороті ордера.

Ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги / доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону Про адвокатуру та адвокатську діяльність ; прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правову допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 1 січня 2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро / адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро / адвокатського об`єднання, яке видає ордер; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі Адвокат ); підпис адвоката, який правову допомогу, якщо ордер виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі Адвокат ); підпис керівника адвокатського бюро / адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро / адвокатського об`єднання у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро / адвокатським об`єднанням.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що повноваження представника позивача, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді або довіреністю, також законодавець чітко відокремив судові органи як такі, що повинні бути окремо зазначені в ордері на надання правової допомоги, зокрема в графі Назва органу, в якому надається правова допомога .

При цьому в разі надання адвокатом правової допомоги в суді ордер має містити назву суду, у якому адвокат надає правову допомогу.

Судом встановлено, що позовна заява б/н від 04.05.2020 від імені ТОВ Юридична компанія Енгросс підписана представником позивача адвокатом Петренко С.В.

На підтвердження повноважень адвоката на представництво в суді до позовної заяви додано копію ордеру від 03.05.2020 серії АІ №1033037, який виданий адвокату Петренко С.В. на надання правової допомоги у Господарському суді Дніпропетровської області. Проте у вказаному ордері не зазначено про наявність повноважень Петренко здійснювати представництво інтересів ТОВ Юридична компанія Енгросс в Господарському суді міста Києва.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Ураховуючи викладене, суд зазначає, що позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 2102 грн та подати документи що підтверджують повноваження Петренко Світлани Вікторівни на представництво інтересів позивача у Господарському суді міста Києва.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, ч. 2 ст. 232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Енгросс без руху.

Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Енгросс строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Дата підписання: 17.08.2020.

Суддя Я.В. Маринченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.08.2020
Оприлюднено19.08.2020
Номер документу91015943
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/2419/20

Ухвала від 10.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 07.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 29.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 12.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 09.07.2020

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чередко Антон Євгенович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні