Ухвала
від 19.08.2020 по справі 195/1274/20
ТОМАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 195/1274/20

УХВАЛА

"19" серпня 2020 р. с-ще Томаківка Дніпропетровської області

Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Скрипченко Д.М., отримавши у порядку визначеному ст. 33 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Привільнянської сільської ради Солонянського району Дніпропетровської області та Солонянської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання права власності на земельну частку (пай),

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Привільнянської сільської ради Солонянського району та Солонянської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання права на земельну частку (пай) площею 5,32 умовних кадастрових гектарів, яка перебувала у колективній власності КСП "Маяк" Солонянського району Дніпропетровської області та зобов`язати Солонянську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області надати сертифікат на земельну частку (пай).

Згідно ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно достатті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Слідуючи змісту позовної заяви відповідачі: Привільнянська сільська рада Солонянського району Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ: 04337883, зареєстрована по АДРЕСА_1 ; Солонянська районна державна адміністрація Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ: 04052382, зареєстрована по АДРЕСА_2 , що за територіальною юрисдикцією відноситься до Солонянського районного суду Дніпропетровської області.

Підстави, які б згідно ст. 28 ЦПК України, дозволили позивачу обирати підсудність в Томаківському районному суді Дніпропетровської області не наведені, докази в обґрунтування не надані.

Відповідно до статті 129 Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, керується верховенством права та застосовує засади судочинства, серед яких розумні строки розгляду справи судом.

Європейський суд з прав людини (далі ЄСПЛ) зауважив, що внутрішньодержавним судам при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом (пункт 110 рішення ЄСПЛ від 20 лютого 2014 року у справі Шишков проти Росії ).

Водночас у справі Беллет проти Франції ЄПСЛ вказав, що стаття 6 параграфу 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу до суду наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективний, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права.

Не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, оскільки доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення ЄСПЛ від 16 грудня 1992 року у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції ).

Суд зауважує, що розгляд справи з порушенням правил підсудності є підставою для скасування судового рішення, а отже в обмеженні права позивача на розгляд справи в розумні строки.

За правилами п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Частиною 3 зазначеної статті передбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Приписамистатті 32 ЦПК України визначено: спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються судами за встановленими Законом правилами підсудності, а їх порушення - є ознакою незаконності рішення.

За таких обставин, дана справа не підсудна цьому суду, тому її необхідно надіслати за підсудністю до Солонянського районного суду Дніпропетровської області, за місцезнаходженням відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 31, 32, 187, 258, 260, 353, 354 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , зареєстрованої за місцем проживання по АДРЕСА_3 до Привільнянської сільської ради Солонянського району Дніпропетровської області код ЄДРПОУ: 04337883, зареєстрована по АДРЕСА_1 ; Солонянська районна державна адміністрація Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ: 04052382, зареєстрована по АДРЕСА_2 , про визнання права власності на земельну частку (пай) - передати за підсудністю до Солонянського районного суду Дніпропетровської області (52400, Дніпропетровська область, Солонянський район, с-ще Солоне, вул. Строменка, 1А).

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення, а якщо учаснику справи ухвала суду не була вручена у день її складення - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд Дніпропетровської області або безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя: Д. М. Скрипченко

СудТомаківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.08.2020
Оприлюднено20.08.2020
Номер документу91047592
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —195/1274/20

Ухвала від 25.09.2020

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 19.08.2020

Цивільне

Томаківський районний суд Дніпропетровської області

Скрипченко Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні