Справа № 461/6439/20
Провадження № 1-кс/461/5421/20
У Х В А Л А
18.08.2020 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
слідчий слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12019140270001419 від 13.09.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, погодженим прокурором другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням прокуратури Львівської області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу (з можливістю вилучення оригіналів документів), які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: оригінали реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
Подане клопотання мотивує тим, що для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення, необхідно дослідити оригінали реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без його участі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_4 в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, про місце та час повідомлявся належним чином, повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, проте його неявка, відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12019140270001419 від 13 вересня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
У ході досудового розслідування установлено, що 13.09.2019 в Пустомитівський ВП ГУ НП у Львівській області надійшов рапорт старшого дільничного офіцера поліції ОСОБА_5 , про те, що в ході розгляду матеріалів ІПНП №№11305, 11306, 11307 ним виявлено ймовірну підробку документів невідомими особами, на підставі яких розпочато будівництво заводу гарячого цинкування ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на території Підберізцівської сільської ради, Пустомитівського району, Львівської області. Крім цього, 02.09.2019 на ім`я прокурора Львівської області надійшли заяви мешканців «Житлово-будівельного кооперативу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з приводу фальсифікації проекту детального плану території для розташування об`єктів виробничо- комунального призначення на території Підберізцівської сільської ради в інтересах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
З даного приводу, 13.09.2019 СВ Пустомитівським ВП ГУ НП у Львівській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140270001419 від 13.09.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358 КК України.
В ході досудового розслідування 18.09.2019 СВ Пустомитівським ВП скеровано запити в ЛОДА, ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 з метою отримання копії висновку впливу на довкілля ІНФОРМАЦІЯ_9 від 25.04.2019 та документів, що стали підставою для виконання санітарно- захисної зони, оголошення про початок громадських слухань, протокол громадських слухань будівництва заводу гарячого цинкування ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та інших дозвільних документів, що стали підставою будівництва такого заводу.
Згідно відповіді наданої ІНФОРМАЦІЯ_8 від 17.10.2019 зазначено, що згідно перевірки ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на підставі витягу з ДРРПНМ: №11134308 від 22.01.2018, №111315203 від 22.01.2018 належать дві земельні ділянки з кадастровими номерами 4623685300:07:000:0184 (площа 1,2006га), 4623685300:07:000:0183 (площа 1,2006га). Вказані земельні ділянки розташовані на території Підберізцівської сільської ради, Пустомитівського району, Львівської області із цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель із категорією земель - землі промисловості, транспорту, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно перевірки ІНФОРМАЦІЯ_8 було встановлено, що ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не мало спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару грунту), в результаті чого, директора ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - ОСОБА_6 було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Слідчий зазначає, що при розробленні дозвільних документів було виявлено невідповідність санітарно-захисної зони (СЗЗ) - 50 м від планової діяльності та 100 м від автостоянки вантажних автомобілів. А тому для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення, необхідно дослідити оригінали реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 . Окрім цього, оригінали реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » необхідні для проведення технічних та почеркознавчих експертиз.
Як вбачається із матеріалів клопотання, в ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходяться вищезазначені документи.
Слідчим доведено, що в ході досудового розслідування виникла необхідність отримання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення їх копій.
Дослідження зазначеної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, визначити приналежність осіб котрі вчинили кримінальне правопорушення до службових осіб.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів..
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити частково. Підстав для необхідності вилучення саме оригіналу реєстраційної справи слідчим не наведено; жодних експертиз в межах кримінального провадження не призначено.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити частково.
Надати (забезпечити) слідчим СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю ознайомлення та вилучення копій документів, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91057064 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні