Справа № 1-799/11
5/308/9/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2020 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
його представника ОСОБА_5 ,
розглянувши відкритому у судовому засіданні клопотання засудженого ОСОБА_4 про зняття судимості,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області перебуває клопотання засудженого ОСОБА_4 про зняття судимості за вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 03 квітня 2012 року.
В обґрунтування клопотання вказує, що Ленінським судом м. Запоріжжя він був засуджений за ч. 3 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, ст. 76 КК України звільнений від відбування покарання із іспитовим строком 2 роки. Вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 03.04.2012 року засуджений за ч. 2 ст. 332 КК України та на підставі ст. 71 КК України йому призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 6 (шість) років.
Вказує, що призначене покарання відбував у Личаківській виправній колонії №30, що розташована у м. Львові. Зазначає, що 09 лютого 2016 року він був звільнений з місць позбавлення волі у зв`язку із повним відбуттям покарання.
Зауважує, що перебуваючи у місцях позбавлення волі він переусвідомив все своє життя і зрозумів про необхідність реальних змін у своєму житті. Після звільнення з місць позбавлення волі, усвідомив свою провину у вчиненому злочині, повернувся додому і зайнявся підприємницькою діяльністю. Розпочав активно займатися з молоддю, приймати участь в організації заходів для їх розвитку. Після звільнення почав займатися благодійною роботою, став активним членом багатьох благодійних організацій, намагається надавати допомогу людям та організаціям, які потребують такої допомоги. Додатково вказав, що став приділяти багато часу своїй сім`ї та дітям.
Враховуючи викладене, просить зняти з нього судимість за вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 03 квітня 2012 року.
В судовому засіданні ОСОБА_4 та його представник адвокат ОСОБА_5 клопотання підтримали у повному обсязі та просили таке задоволити.
Прокурор не заперечила проти задоволення клопотання про дострокове зняття судимості.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали судової справи №1-799/11 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з положеннями ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом
Як вбачається з матеріалів справи, вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 03.04.2012 року ОСОБА_4 засуджений за ч. 2 ст. 332 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років із конфіскацією засобів вчинення злочину. На підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків до призначеного покарання за цим вироком частково приєднано невідбуте покарання за вироком Ленінського районного суду м. Запоріжжя та ОСОБА_4 призначено остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 6 (шість) років із конфіскацією засобів вчинення злочину.
За приписами ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, яке передбачене ч. 2 ст. 332 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів.
Відповідно до ст. 91 КК України якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього кодексу.
Зняття судимостідо закінченнястроків,зазначених уст.89цього Кодексуне допускаєтьсяу випадкахзасудження заумисні тяжкіта особливотяжкі,а такожкорупційні кримінальніправопорушення.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у ст. 89 цього кодексу.
Законом України «Про Національне антикорупційне бюро» від 14.10.2014 року було внесено зміни до ст. 91 КК України щодо заборони зняття судимостей до закінчення визначених ст. 89 КК України у випадках засудження за умисні тяжкі, особливо тяжкі та корупційні злочини, які набрали чинності 25.01.2015 року.
Згідно ч. 2, 3 ст. 4 КК України злочинність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення діяння.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 вчиняв кримінально карані дії у 2011 році, засуджений у 2012 році, то до нього не можуть бути застосовані положення ч. 2 ст. 91 КК України щодо заборони зняття судимості за вчинення тяжкого злочину.
Згідно з положеннями ст. 91 КК України (станом на момент вчинення злочину) якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу. Зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цього Кодексу. Порядок зняття судимості встановлюється Кримінально-процесуальним кодексом України.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений за вчинення тяжкого злочину вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області у 03.04.2012 році, згідно довідки серії ІІА №1907995 звільнений з місць позбавлення волі 09.02.2016 року, та звернувся до суду з клопотання про зняття судимості 21.07.2020 року. Тобто на час звернення з клопотанням про дострокове зняття судимості сплинула половина строку погашення судимості, зазначеного в ст. 89 КК України.
З дня звільнення від відбування покарання і по теперішній час ОСОБА_4 до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, що підтверджується наданою справкою ОСК ГУНП України №39-03082020/21011, займається підприємницькою діяльністю та благодійністю, позитивно характеризується, має сім`ю, дітей та постійне місце проживання.
Таким чином, ОСОБА_4 своєю зразковою поведінкою довів своє виправлення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що клопотання засудженого ОСОБА_4 про дострокове зняття судимості підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 12, 89, 91 КК України, ст. 537, 539, 395 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Зняти з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судимість за вироком Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 03 квітня 2012 року.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 91076225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні