ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні заяви
21 серпня 2020 рокум. Ужгород№ ЗВ/260/25/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву АТ " Альфа-Банк" (м. Київ, вул. В.Васильківська,100, код ЄДРПОУ 23494714) про заміну стягувача у виконавчому написі, -
В С Т А Н О В И В:
29 липня 2020 року, АТ " Альфа-Банк", через уповноваженого представника -адвоката Дорош І.І., звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, а саме: замінити стягувача AT Укрсоцбанк у виконавчому написі № 1310 , вчиненого 25.10.2011р. Вімерт В.І., приватним нотаріусом МРНО, про звернення стягнення на земельну ділянку, площею 0, 0787 га, кадастровий номер 2110200000:01:056:0006, цільове призначення якої для обслуговування житлового будинку та розташований на ній житловий будинок з приналежними надвірними спорудами та прибудовами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 та належать на праві приватної власності ОСОБА_1 (дата народження якого ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ). Зазначене нерухоме майно на підставі Іпотечного договору №08/299/22, посвідченого 17.04.2008 року, Похил Н.М., приватним нотаріусом Берегівського РНО, в реєстрі за №2668, було передано в іпотеку Публічному акціонерному товариству УКРСОЦБАНК , в якості забезпечення виконання зобов`язань за Договором про надання невідновлюваної кредитної лінії №08/299/22 від 17.04.2008року. За рахунок коштів, отриманих від реалізації вищезазначеного нерухомого майна, задоволити вимоги Публічного акціонерного товариства УКРСОЦБАНК до ОСОБА_2 в наступному розмірі: заборгованості по відсотках в розмірі - 17 945, 74 дол. США, , що в еквіваленті за офіційним курсом НБУ, станом на 25.10.2011 року становить - 143 129, 84 грн. та понесених ПАТ Укрсоцбанк витрат по вчиненню виконавчого напису в розмірі - 1400, 00 грн на правонаступника AT Альфа-Банк код СДРПОУ 23494714, МФО 300346, IBAN НОМЕР_2 , місцезнаходження: 03150, м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 100.
03 серпня 2020 року , ухвалою суду прийнято заяву до розгляду та призначено судове засідання для розгляду заяви.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися.
Відповідно до статті 379 частини 2 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з статтею 205 частиною 9 КАС України , якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути вищевказану заяву АТ " Альфа-Банк" в порядку письмового провадження.
Згідно вимог статті 229 частини 4 КАС України , у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (в тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності прийшов до висновку про відмову у задоволенні вказаної заяви з наступних підстав.
25 жовтня 2011 року , приватним нотаріусом Мукачівського районного нотаріального округу Вімет Владиславом Івановичем вчинено виконавчий запис за реєстраційним номером 1310 про стягнення з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк заборгованість за Договором про надання невідновлювальної кредитної лінії № 08/299/22 від 17 квітня 2008 року в розмірі 17 945,74 доларів США (а.с.12).
15 жовтня 2019 року , рішенням єдиного акціонера AT Укрсоцбанк за № 5/2019 та рішенням загальних зборів акціонерів AT Альфа-Банк , протокол №4/2019 від 15.10.2019 затверджено Передавальний акт. Внаслідок реорганізації шляхом приєднання AT Укрсоцбанк до AT Альфа-Банк , правонаступником усього його майна, майнових прав та обов`язків за цим актом є AT Альфа-Банк . Правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків AT Укрсоцбанк виникає у AT Альфа-Банк з дати затвердження цього передавального акту загальними зборами акціонерів AT Альфа-Банк та рішенням єдиного акціонера AT Укрсоцбанк , а саме з 15 жовтня 2019 року, (а.с. 3-7).
03 грудня 2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис за №10681120104002827 про припинення AT Укрсоцбанк та відомості про дані юридичних осіб-правонаступників, а саме: AT Альфа-Банк код ЄДРПОУ: 23494714, місцезнаходження: 03150, м. Київ, Голосіївський район, вул. Велика Васильківська, 100, (а.с. 8-11).
Таким чином, AT Альфа-Банк є правонаступником сторони стягувача AT Укрсоцбанк у виконавчому написі вчиненому 25 жовтня 2011 року , приватним нотаріусом Мукачівського районного нотаріального округу Вімет Владиславом Івановичем вчинено виконавчий запис за реєстраційним номером 1310 про стягнення з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк заборгованість за Договором про надання невідновлювальної кредитної лінії № 08/299/22 від 17 квітня 2008 року в розмірі 17 945,74 доларів США (а.с.12).
Згідно поданої заяви Акціонерне товариство «Альфа-Банк» просить замінити стягувача за виконавчим написом нотаріуса на підставі положень Закону України «Про виконавче провадження» та статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учинення нотаріусом виконавчого напису це нотаріальна дія, згідно з пунктом 19 статті 34 Закону України «Про нотаріат» .
Відповідно до статті 87 Закону України «Про нотаріат» , для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться в безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів.
Згідно положень статті 88 Закону України «Про нотаріат» , нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.
Відтак, за результатами аналізу вищенаведених норм можна дійти висновку про те, що учинення нотаріусом виконавчого напису це нотаріальна дія, яка полягає в посвідченні права кредитора на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. При цьому нотаріус проводить свою діяльність у сфері безспірної юрисдикції та не встановлює прав або обов`язків учасників правовідносин, не визнає та не змінює їх, не вирішує по суті питань права. Тому вчинений нотаріусом виконавчий напис не породжує права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна.
Статтею 90 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що стягнення за виконавчим написом провадиться в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» .
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначено Законом України «Про виконавче провадження» .
Пунктом 3 частини 1 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих написів нотаріусів.
Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» , в разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З виконавчого напису вчиненого 25 жовтня 2011 року , приватним нотаріусом Мукачівського районного нотаріального округу Вімет Владиславом Івановичем вчинено виконавчий запис за реєстраційним номером 1310 вбачається, що виконавчий напис має бути пред`явлений до виконання протягом одного року з дня його вчинення.
Відтак виконавчий напис нотаріуса підлягає зверненню до примусового виконання. А кредитор набуває статусу стягувача у виконавчому провадженні лише після відкриття виконавчого провадження
Заявник, звертаючись до суду з даною заявою у порядку статті 379 КАС України просить замінити стягувача у виконавчому написі нотаріуса стягувача АТ «Укрсоцбанк» на Акціонерне товариство «Альфа-Банк» .
При цьому положеннями статті 379 КАС України встановлено, що разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (частини 4 статті 379 КАС України ), тоді як предметом спору у справі є заміна стягувача у виконавчому написі нотаріуса.
НормамиКодексу адміністративного судочинства Українивстановлена можливість заміни стягувача саме у виконавчому провадженні або у виконавчому листі. Проте, суд вважає за необхідне зазначити те, що заявником не наведено у заяві та не надано доказів наявності відкритого виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса у відповідності до вимоги суду в ухвалі від 03 серпня 2020 року.
Таким чином, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому написі.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 205, 229, 248, 379 КАС України , суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви АТ " Альфа-Банк" про заміну стягувача у виконавчому написі - відмовити .
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено КАС України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).
Суддя Т.В.Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 25.08.2020 |
Номер документу | 91096123 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні