Справа № 594/1161/20
У Х В А Л А
21 серпня 2020 року
Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Зушман Г.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , жителя с.Ланівці Борщівського району Тернопільської області, до ОСОБА_2 , жительки АДРЕСА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , жителів с.Озеряни Борщівського району Тернопільської області, про визначення додаткового строку для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом, у якому просить визначити йому додатковий строк - два місяці, достатній для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_5 , вказуючи, що що строк для подання заяви до нотаріуса про прийняття спадщини пропустив з поважних причин, оскільки з 25 березня 2013 року постійно проживає в Малайзії і повернувся на Україну 20 липня 2020 року. Крім того, позивач зазначив, що спадкоємцями першої черги за законом після смерті батька є його брати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , а також онука дружини його батька ОСОБА_2 , яка звернулася до Бощівського районного суду з позовом про визнання за нею права власності на земельну ділянку. Він дізнався про те, що батько помер ІНФОРМАЦІЯ_2 з позовної заяви ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом від 24 червня 2020 року (справа №594/106/20). Одразу ж 06 серпня 2020 року він звернувся до Державного нотаріуса Четвертої Запорізької державної нотаріальної контори, де заведена спадкова справа, із заявою про надання йому роз`яснення стосовно отримання ним спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_5 .
Проте, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування визначено, що при розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Позовна заява ОСОБА_3 не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, оскільки позивачем не зазначено докази, що підтверджують викладені ним обставини позову, так як зміст позову - це вказівка позивача на спосіб захисту вже порушеного права (ст. 16 ЦК України).
Позивач у позовній заяві посилається на те, що пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_5 і звернувся до Державного нотаріуса Четвертої Запорізької державної нотаріальної контори, де заведена спадкова справа, із заявою про надання йому роз`яснення стосовно отримання ним спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_5 .
Однак, позивач не зазначив та не долучив до матеріалів справи постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого батька, у зв`язку із чим він змушений звернутися до суду за захистом своїх цивільних прав та інтересів.
Відповідно до ч.2 ст.95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього, а відповідно до ч.5, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Враховуючи вище наведене, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк - десять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення вищезазначених недоліків позовної заяви.
Якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовну заяву слід вважати неподаною і повернути позивачу.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , жителя с.Ланівці Борщівського району Тернопільської області, до ОСОБА_2 , жительки АДРЕСА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , жителів с.Озеряни Борщівського району Тернопільської області, про визначення додаткового строку для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини-залишити без руху, надавши строк 10 днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків, викладених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали в зазначений строк позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернена зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Борщівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 25.08.2020 |
Номер документу | 91110780 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Борщівський районний суд Тернопільської області
Зушман Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні