Ухвала
від 21.08.2020 по справі 732/1182/20
ГОРОДНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №732/1182/20

провадження № 2/732/544/20

Ухвала

про самовідвід

21.08.2020 року м.Городня

Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Карпинська Н.М., у справі за позовом ОСОБА_1 до Переписької сільської ради Городнняського району Чернігівської області про встановлення факту перебування на утриманні у спадкодавця та продовження строку для прийняття спадщини,-

У С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Переписької сільської ради Городнняського району Чернігівської області про встановлення факту перебування на утриманні у спадкодавця та продовження строку для прийняття спадщини

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями позовну заяву передано на розгляд судді Карпинської Н.М.

Як вбачається з позову позивач заявляє позов до Переписької сільської ради Городнянського району Чернігівської області як відповідача.

За практикою розгляду судових спорів про спадкування належним відповідачем є відповідний орган місцевого самоврядування, оскільки відповідно до частини першої статті 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Згідно п. 1,5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України визначено підстави відводу ( самовідводу).

Щорічна декларається родинних зв»язків головуючого у справі судді підтверджує родинні зв»язки з посадовою особою вказаного органу місцевого самоврядування, а заявлені таким органом заперечення на позов чи відмова у його задоволенні створить уявлення у стороннього спостерігача про неурівноважений пріоритет в бік протилежної сторони.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦПК України за наявності підстав, зазначених в статтях 36, 37 і 38 ЦПК України суддя зобов`язаний заявити самовідвід.

Згідно частини 1 статті 40 ЦПК України визначено, що питання про відвід ( самовідвід ) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Статтею 15 Кодексу суддівської етики, затвердженого ХІ (черговим) зїздом суддів України 22.02.2013 року, передбачено, що неупереджений розгляд справ є основним обов»язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя не повинен зловживати правом на самовідвід. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об»єктивного рішення у справі.

Відповідно до пункту 2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27.07.2006 року, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення обєктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

У справі Пєрсак проти Бельгії (Piersack v Belgium) від 01 жовтня 1982 року (п. 30) Європейський суд з прав людини, встановивши порушення положень частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зазначив, що будь-який суддя, стосовно неупередженості якого є законні сумніви, повинен вийти зі складу суду, що розглядає справу. В іншому випадку підривається довіра, якою в демократичному суспільстві повинні користуватися суди.

Враховуючи наведене, для уникнення будь-яких сумнівів у сторін щодо зацікавленості та неупередженості головуючого по справі, з врахуванням морально-етичних міркувань, з метою дотримання та реалізації учасниками процесу їх процесуальних прав, а також з метою дотримання балансу інтересів між будь-якими несприятливими наслідками для сторін, та виконання приписів ст. 36 ЦПК України, приходжу до висновку про необхідність заявити самовідвід в розгляді вказаного цивільного позову, а позов передати в канцелярію суду для перерозподілу відповідно до ст. 33 ЦПК України.

Керуючись ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Задовольнити заяву про самовідвід судді Карпинської Наталі Михайлівни у справі за позовом ОСОБА_1 до Переписької сільської ради Городнняського району Чернігівської області про встановлення факту перебування на утриманні у спадкодавця та продовження строку для прийняття спадщини.

Справу передати до канцелярії суду для визначення іншого судді для її розгляду в порядку ст. 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Карпинська Н.М.

СудГороднянський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення21.08.2020
Оприлюднено25.08.2020
Номер документу91113749
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —732/1182/20

Рішення від 23.09.2020

Цивільне

Городнянський районний суд Чернігівської області

Березовський О. Д.

Рішення від 23.09.2020

Цивільне

Городнянський районний суд Чернігівської області

Березовський О. Д.

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Городнянський районний суд Чернігівської області

Березовський О. Д.

Ухвала від 27.08.2020

Цивільне

Городнянський районний суд Чернігівської області

Березовський О. Д.

Ухвала від 21.08.2020

Цивільне

Городнянський районний суд Чернігівської області

Карпинська Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні