Справа № 395/394/20 Провадження № 2/395/141/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 серпня 2020 року м. Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Забуранного Р.А.
при секретарі Таран С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді в порядку позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення терміну дії договору оренди землі,-
ВСТАНОВИВ:
До суду із позовом звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення терміну дії договору оренди землі, вказавши, що 17 січня 2005 року між Новомиргородською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та ОСОБА_1 укладений договір оренди землі, який зареєстрований 26 квітня 2005 року в Новомиргородському відділі ДП "Кіровоградська регіональна філія Центру державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 квітня 2005р. за №319.
Предметом цього договору є земельна ділянка загальною площею 29,2776 га, у тому числі ріллі - 19,2776 га, 10,0000 га - пасовища, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, земельна ділянка розташована на території Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, форма власності - державна, даний договір укладено терміном на 5 років. 01 липня 2008 року сторони цього договору уклали додаткову угоду до вищезазначеного договору оренди землі, якою встановили порядок та розміри орендної плати.
22 лютого 2010 року сторони вищезгаданого договору уклали додаткову угоду до договору оренди землі від 17.01.2005р., яка зареєстрована 01 березня 2010 року у Новомиргородському відділі КРФ ДП "ЦДЗК", про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 01 березня 2010 року за №04.10.377.00002.
Додатковою угодою від 22 лютого 2010 року внесено зміни до умов договору оренди землі від 17 січня 2005 року, а саме: збільшено розмір орендної плати за використання земель державної власності до 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням індексації; продовжено дію договору оренди терміном на 10 років, тобто викладено у новій редакції пункт 8 договору оренди землі щодо терміну, на який укладено договір оренди землі від 17 січня 2005р..
Таким чином, в результаті укладення сторонами договору оренди землі від 17 січня 2005 року та додаткової угоди від 22 лютого 2010 року до цього договору, змінили існуючі умови договору оренди землі щодо розміру орендної плати та змінили існуючі на той час умови щодо строку, на який було укладено договір оренди землі.
А саме, змінили термін договору та відповідно термін користування земельною ділянкою, які закінчуються 01 березня 2020 року (10 років з моменту реєстрації, дата реєстрації додаткової угоди до договору оренди землі - 01 березня 2010 року).
Листом №31-11-0.63-1408/2-19 від 08.02.2019р. разом з проектом додаткової угоди до договору оренди землі, відповідач запропонував позивачеві внести зміни до умов договору оренди землі, згідно з яким він пропонує підвищити розмір орендної плати, встановивши її у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.
ОСОБА_1 листом-відповіддю від 25 березня 2019 року, яку направлено відповідачу, повідомив відповідача про те, що додаткова угода не відповідає вимогам закону, а саме: містить невірні реквізити договору оренди землі, до якого пропонується укласти додаткову угоду, також у додатковій угоді відсутній підпис уповноваженої особи Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, тобто відповідачем не дотримано порядок укладення договору оренди землі та запропонував свої умови укладення додаткової угоди, якою необхідно передбачити одночасно із зміною розміру орендної плати розглянути пропозицію щодо продовження строку дії договору оренди землі від 17 січня 2005 року на наступні 10 років.
17 січня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області з листом-повідомленням про поновлення Договору, згідно якого направив додаткову угоду про поновлення Договору на той самий строк і на тих самих умовах, та одночасно, погодився змінити істотні умови Договору на умовах, що були раніше запропоновані ГУ Держгеокадастром у Кіровоградській області щодо поновлення строку дії договору оренди на 10 років та збільшення орендної плати до 12 відсотків.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області 22 січня 2020 року отримало від ОСОБА_1 лист- повідомлення про поновлення договору оренди землі, факт отримання відповідачем листа-повідомлення з датою - 22 січня 2020 року підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області листом-повідомленням від 05 березня 2020 року за №У-854/0-64/0/17- 20, яке отримано позивачем 07 березня 2020 року, повідомило ОСОБА_1 про прийняте рішення щодо заперечення у поновленні договору оренди землі площею 29,28 га на території Новомиргородського району Кіровоградської області, зареєстрованого 26.04.2005р. за №319.
Позивачем зазначається, що лист-повідомлення Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 05 березня 2020 року за №У-854/0-64/0/17-20 є необґрунтованим і не містить конкретні посилання на порушення закону, з наданням пояснень, у чому саме полягають порушення закону. Так, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області отримало 22 січня 2020 року від ОСОБА_1 лист-повідомлення про поновлення договору оренди землі і відповідно до вимог закону орендодавець у разі невідповідності змісту листа-повідомлення та умов проекту додаткової угоди вимогам закону повинен протягом місяця із дати його отримання повідомити орендареві про такі невідповідності, що, у свою чергу, може бути підставою для заперечення у задоволенні заяви орендаря.
Оскільки Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у встановлений законом місячий строк не направило ОСОБА_1 лист-повідомлення про прийняте рішення щодо заперечення у поновленні договору оренди землі, тому, позивач просить суд визнати укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 17 січня 2005 року про поновлення договору оренди землі, відповідно до якої договір оренди землі зареєстрований 26 квітня 2005 року у Новомиргородському відділі ДП "Кіровоградська регіональна філія Центру державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 квітня 2005р. за №319 щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Новомиргородської міської ради Кіровоградської області загальною площею 29,2776 га, з кадастровим номером земельної ділянки: 3523810100:02:000:9007, вважається поновленим на новий термін та стягнути судові витрати.
До суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву про визнання укладеною додаткової угоди в якому ГУ Держгеокадастр в Кіровоградській області заперечує проти задоволення позову в повному обсязі, вважає його необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. Просить суд в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області про визнання додаткової угоди укладеною відмовити в повному обсязі.
У подальшому від позивача до суду надійшла відповідь на відзив Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області від 08.04.2020 року. Позивач повністю відкидає аргументи відповідача та просить позовну заяву задовольнити.
Позивач та представник позивача ОСОБА_2 оповіщений в установленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не з`явився. Представник позивач надав до суду заяву у якій просить розглянути справу без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, оповіщений в установленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не з`явився.
За таких обставин суд вважає за можливе слухати справу за відсутності учасників справи.
Дослідивши докази в справі: оглянувши письмові докази та інші матеріали справи, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги повністю.
Відповідно до частини першої статті 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Отже, указана норма визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.
Таким чином, порушення, невизнання або оспорювання суб`єктивного права є підставою для звернення особи до суду за захистом цього права із застосуванням відповідного способу захисту.
Особа, права якої порушено, може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права. Під способами захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на порушника.
Як спосіб захисту свого цивільного права позивачем правильно обрано - визнання права оренди, що в свою чергу узгоджується з вимогами цивільного законодавства
Відповідно до частини четвертої статті 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Під договором оренди землі розуміється договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України Про оренду землі )(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з частиною першою статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина перша статті 627 ЦК України). Згідно зі ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Порядок поновлення договору оренди землі та зобов`язання учасників такого договору щодо здійснення певних дій задля продовження або припинення дії договору визначений на законодавчому рівні.
У частині першій статті 777 ЦК України законодавець закріпив переважне право наймача, який належно виконує свої обов`язки за договором, на укладення договору на новий строк та передбачив певну процедуру здійснення цього права.
За змістом частини другої статті 792 ЦК України майнові відносини, що виникають з договору найму (оренди) земельної ділянки, є цивільно-правовими, ґрунтуються на засадах рівності, вільного волевиявлення та майнової самостійності сторін договору та, крім загальних норм цивільного законодавства, вони регулюються також актами земельного законодавства - ЗК України, Законом України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Так, у частинах першій - п`ятій статті 33 Закону України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк. Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, установлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.
При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється. Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
Виходячи з приписів статей 319, 626 ЦК України слід дійти висновку про те, що реалізація переважного права на поновлення договору оренди, яка передбачена частиною першою статті 33 Закону України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), можлива лише за умови дотримання встановленої цією нормою процедури та наявності волевиявлення сторін.
Таким чином, при поновленні договору оренди землі згідно із частинами першою - п`ятою статті 33 Закону України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) умови договору можуть бути змінені за згодою сторін з укладенням додаткової угоди. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати чи інших істотних умов договору, передбачених статтею 15 цього Закону, переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
Для застосування частини першої статті 33 Закону України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та визнання за орендарем переважного права на поновлення договору оренди необхідно встановити наступні юридичні факти: орендар належно виконує свої обов`язки за договором; орендар до спливу строку договору повідомив орендодавця у встановлені строки про свій намір скористатися переважним правом укладення договору на новий строк; до листа-повідомлення орендар додав проект додаткової угоди; орендодавець протягом місяця не повідомив орендаря про наявність заперечень та своє рішення.
Частинами восьмою, дев`ятою статті 33 Закону України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов`язковому порядку, а відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 17 січня 2005 року між Новомиргородською районною державною адміністрацією Кіровоградської області та ОСОБА_1 укладений договір оренди землі, який зареєстрований 26 квітня 2005 року в Новомиргородському відділі ДП "Кіровоградська регіональна філія Центру державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 квітня 2005р. за №319.
Предметом цього договору є земельна ділянка загальною площею 29,2776 га, у тому числі ріллі - 19,2776 га, 10,0000 га - пасовища, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, земельна ділянка розташована на території Новомиргородської міської ради, форма власності - державна, даний договір укладено терміном на 5 років. 01 липня 2008 року сторони цього договору уклали додаткову угоду до вищезазначеного договору оренди землі, якою встановили порядок та розміри орендної плати.
22 лютого 2010 року учасники вищезгаданого договору уклали додаткову угоду до договору оренди землі від 17.01.2005р., яка зареєстрована 01 березня 2010 року у Новомиргородському відділі КРФ ДП "ЦДЗК", про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 01 березня 2010 року за №04.10.377.00002.
Додатковою угодою від 22 лютого 2010 року внесено зміни до умов договору оренди землі від 17 січня 2005 року, а саме: збільшено розмір орендної плати за використання земель державної власності до 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням індексації; продовжено дію договору оренди терміном на 10 років, тобто викладено у новій редакції пункт 8 договору оренди землі щодо терміну, на який укладено договір оренди землі від 17 січня 2005р.
Таким чином, в результаті укладення сторонами договору оренди землі від 17 січня 2005 року та додаткової угоди від 22 лютого 2010 року до цього договору, змінили існуючі умови договору оренди землі щодо розміру орендної плати та змінили існуючі на той час умови щодо строку, на який було укладено договір оренди землі.
А саме, змінили термін договору та відповідно термін користування земельною ділянкою, які закінчуються 01 березня 2020 року (10 років з моменту реєстрації, дата реєстрації додаткової угоди до договору оренди землі - 01 березня 2010 року).
Відповідачем не надано доказів, які б підтверджували, що позивач не належно виконує свої обов`язки за договором.
Листом №31-11-0.63-1408/2-19 від 08.02.2019р. разом з проектом додаткової угоди до договору оренди землі, відповідач запропонував позивачеві внести зміни до умов договору оренди землі, згідно з яким він пропонує підвищити розмір орендної плати, встановивши її у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.
ОСОБА_1 листом-відповіддю від 25 березня 2019 року, яку направлено відповідачу, повідомив відповідача про те, що додаткова угода не відповідає вимогам закону, а саме: містить невірні реквізити договору оренди землі, до якого пропонується укласти додаткову угоду, також у додатковій угоді відсутній підпис уповноваженої особи Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, тобто відповідачем не дотримано порядок укладення договору оренди землі та запропонував свої умови укладення додаткової угоди, якою необхідно передбачити одночасно із зміною розміру орендної плати розглянути пропозицію щодо продовження строку дії договору оренди землі від 17 січня 2005 року на наступні 10 років, тобто позивачем, на виконання вимог статті 33 Закону України Про оренду землі (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), завчасно, до закінчення терміну дії договору оренди землі, вперше було запропоновано про укладення додаткової угоди про продовження строку дії договору оренди землі та зміни умов щодо розміру орендної плати.
17 січня 2020 року ОСОБА_1 , вдруге звернувся до ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області з листом-повідомленням про поновлення Договору, згідно якого направив додаткову угоду про поновлення Договору на той самий строк і на тих самих умовах, та одночасно, погодився змінити істотні умови Договору на умовах, що були раніше запропоновані ГУ Держгеокадастром у Кіровоградській області щодо поновлення строку дії договору оренди на 10 років та збільшення орендної плати до 12 відсотків.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області 22 січня 2020 року отримало від ОСОБА_1 лист-повідомлення про поновлення договору оренди землі, факт отримання відповідачем листа-повідомлення датовано 22 січня 2020 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 22.01.2020 року.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області листом-повідомленням від 05 березня 2020 року за №У-854/0-64/0/17- 20, яке отримано позивачем 07 березня 2020 року повідомило ОСОБА_1 про прийняте рішення щодо заперечення у поновленні договору оренди землі площею 29,28 га на території Новомиргородського району Кіровоградської області, зареєстрованого від 26.04.2005р. за №319.
Таким чином, відповідач повідомив позивача про невідповідність змісту листа-повідомлення та умов проекту додаткової угоди вимогам закону з порушенням місячного строку, передбаченого частиною 5 ст. 33 Закону України "Про оренду землі", а саме, він отримав 22 січня 2020 року від ОСОБА_1 лист-повідомлення про поновлення договору оренди землі і лише 05 березня 2020 року підписав лист- повідомлення, про що свідчить реєстрація цього документу з датою - 05 березня 2020 року.
Оскільки Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у встановлений законом місячний строк не направило ОСОБА_1 лист-повідомлення про прийняте рішення щодо заперечення у поновленні договору оренди землі, факт чого підтверджується доданими до позову документами, а тому є достатні підстави вважати, що відповідач погодився з умовами додаткової угоди щодо поновлення договору оренди землі строком на 10 років.
Якщо орендодавець відмовляється чи ухиляється від укладення додаткової угоди до договору оренди землі, обов`язковість укладення якої передбачена частиною восьмою статті 33 Закону України Про оренду землі , то належним способом захисту порушеного права є визнання укладеною додаткової угоди із викладенням її змісту.
Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам.
Таким чином, дослідивши письмові матеріали справи, беручи до уваги, що відповідачем порушено строк для надання відповіді на лист-повідомлення та надані докази належного виконання умов договору оренди землі від 17.01.2005р. позивачем, суд приходить до безсумнівного висновку, про задоволення позовних вимог за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення терміну дії договору оренди землі.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 259, 263-265, 268 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення терміну дії договору оренди землі - задовольнити.
Визнати укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 17 січня 2005 року про поновлення договору оренди землі, відповідно до якої договір оренди землі, зареєстрований 26 квітня 2005 року у Новомиргородському відділі ДП "Кіровоградська регіональна філія Центру державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 квітня 2005р. за №319, щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Новомиргородської міської ради Кіровоградської області загальною площею 29,2776 га, з кадастровим номером земельної ділянки: 3523810100:02:000:9007, вважається поновленим на новий термін, у наступній редакції додаткової угоди:
ДОДАТКОВА УГОДА ДО ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ Б/Н ВІД 17.01.2005р.
м. Новомиргород Кіровоградської області № " " 2020р.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області в особі
ОРЕНДАР: ОСОБА_1 , що діє на підставі паспорту серії НОМЕР_1 , виданий 20 січня 2000р. Новомиргородським РВ УМВС України у Кіровоградській області, з іншої сторони, уклали цю додаткову угоду про наступне:
1.Згідно статті 122 Земельного кодексу України сторони дійшли до спільної згоди внести до договору оренди землі б/н від 17.01.2005р. зміни, які стосуються заміни однієї із сторін договору оренди землі (Новомиргородську районну державну адміністрацію Кіровоградської області) на інший орган державної влади - (Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області), яке виступає Орендодавцем у договорі оренди землі б/н від 17.01.2005р.
2.Орендар та Орендодавець дійшли до спільної згоди змінити умови пункту 9 договору оренди землі б/н від 17.01.2005р., який зареєстрований у Новомиргородському відділі ДП "Кіровоградська регіональна філія Центру державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 квітня 2005 року за №319 та змінити п.1.1 додаткової угоди від 22 лютого 2010 року, яку зареєстровано у Новомиргородському відділі КРФ ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 01 березня 2010 року за №04.10..377.00002, таким чином виклавши пункт 9 вищевказаного договору оренди землі у такій редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі - в розмірі 12 (дванадцять) відсотків від нормативної грошової оцінки землі".
3.Орендар та Орендодавець у відповідності до ч. 3 ст. 19 Закону України "Про оренду землі" дійшли до спільної згоди змінити умови першого речення пункту 8 договору оренди землі б/н від 17 січня 2005 року редакція якого у подальшому змінена на підставі додаткової угоди від 22 лютого 2010 року, яку, тобто додаткову угоду зареєстровано у Новомиргородському відділі КРФ ДП "ЦДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 01березня 2010 року за №04.10..377.00002, виклавши пункту 8 першого речення у такій редакції: "Строк дії договору оренди землі та відповідно термін користування земельною ділянкою складає 10 (десять) років, який обчислюються з моменту державної реєстрації іншого речового права (права оренди) за цією додатковою угодою."
4.Орендар та Орендодавець дійшли до спільної згоди доповнити умови пункту 8 договору оренди землі б/н від 17 січня 2005 року новим реченням наступного змісту: Орендар зобов`язується здійснити державну реєстрацію права оренди за цією угодою не пізніше 15-ти робочих днів з моменту підписання цієї угоди сторонами. Витрати на державну реєстрацію права оренди за цією угодою покладаються на Орендаря, після реєстрації права оренди Орендар повинен надати Орендодавцеві фотокопію документу, який підтверджує реєстрацію права оренди за цією угодою.
5.Орендар та Орендодавець дійшли до спільної згоди доповнити пункт 31 договору оренди землі б/н від 17.01.2005р. абзацом наступного змісту: "забезпечити дотримання режиму використання земель сільськогосподарського призначення в частині недопущення спалювання поживних рештків на сільськогосподарських угіддях"
6.Ця додаткова угода є невід`ємною частиною договору оренди землі б/н від 17.01.2005р.
7.Цю угоду складено (надруковано) у 3-х примірниках, по одному для кожної із сторін і один примірник для державної реєстрації іншого речового права, кожний з яких пронумерований, прошнурований та скріплений підписами сторін договору.
РЕКВІЗИТИ І ПІДПИСИ СТОРІН:
Орендодавець:
Головне управління Держгеокадастру
у Кіровоградській області
код ЄДРПОУ 39767636
вул. Академіка Корольова, 26
м. Кропивницький
25006
Орендар:
ОСОБА_1
АДРЕСА_1
РНОКПП: НОМЕР_2
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Р. А. Забуранний
Повний текст судового рішення виготовлений 25 серпня 2020 року.
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91180139 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Забуранний Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні