Справа № 758/15912/17
Провадження № 2-п/758/121/20
У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд заочного
рішення без руху
27 серпня 2020 року місто Київ
Суддя Подільського районного суду м.Києва Ларіонова Н.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом Національної академії внутрішніх справ до ОСОБА_1 про відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням у навчальному закладі, -
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшла вищевказана заява про перегляд заочного рішення, в якій відповідач ОСОБА_2 просить переглянути заочне рішення від 01.04.2020 р. по цивільній справі № 758/15912/17 за позовом НАВС до ОСОБА_1 про відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням у навчальному закладі.
Вищевказана заява не оплачена судовим збором.
Вирішуючи питання про прийняття вищевказаної заяви до провадження, суддя вважає, що її слід залишити без руху за таких підстав.
Відповідно до ст.285 ч.6 ЦПК України до заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору.
Як вбачається з матеріалів заяви, відповідачем до заяви подана копія документа про пільги учасника бойових дій та в заяві міститься посилання на звільнення від сплати судового збору на підставі ст.5 ч.1 п.13 Закону України Про судовий збір .
Суддя вважає безпідставним посилання відповідача на вищевказану норму закону, оскільки відповідно до ст.5 ч.1 п.13 Закону України Про судовий збір (в редакції, яка діє на час звернення позивача до суду) учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору лише у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав . Тобто законодавець пов`язує звільнення таких осіб від сплати судового збору при зверненні до суду за захистом порушених прав саме як учасника бойових дій (на відміну, наприклад, від осіб з інвалідністю 1 та 2 групи, щодо яких законодавець не обмежив таке звільнення посиланням категорії захисту прав).
Як вбачається з матеріалів позову, у вищевказаній справі ОСОБА_1 є відповідачем і подача заяви про перегляд заочного рішення не пов`язана із захистом його прав як учасника бойових дій.
Отже, відповідач не підлягає у звільненні від сплати судового збору на підставі ст.5 ч.1 п.13 Закону України Про судовий збір за подання заяви про перегляд заочного рішення
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 136 ЦПК України.
Їх аналіз показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан позивача та певна категорія осіб. Обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Про необхідність дотримання вказаних вимог вказано у постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 р. № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , пунктом 29 якої звернуто увагу судді на те, що відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI ( Про судовий збір) та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. З урахуванням вимог статті 11 ЦПК суд не вправі вчиняти дії, про які йдеться у статті 8Закону № 3674-VI, з власної ініціативи.
В зв`язку з чим, вищевказана заява має бути оплачена відповідачем судовим збором.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.1 п.п.4 Закону України Про судовий збір розмір судового збору за подання фізичною особою до суду заяви про перегляд заочного рішення становить 420,4 грн.
Таким чином, відповідачу для розгляду судом вищевказаної заяви необхідно сплати судовий збір у встановленому законом розмірі на такі реквізити:
Отримувач коштівУК у Поділ.р-ні/Подільс.р-н/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975298 Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA468999980313151206000026008 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101;
подавши до суду оригінал квитанції про сплату.
А відтак, на підставі ст.ст.285 ч.8 ЦПК України вищевказана заява підлягає залишенню без руху з наданням відповідачеві строку для усунення вищевказаних недоліків з роз`ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін вищевказана заява буде визнана неподаною та повернута відповідачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.285 ч.8, 185 ч.2, 258-260, 261, 353, 354 ЦПК України, п.15.5 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом Національної академії внутрішніх справ до ОСОБА_1 про відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням у навчальному закладі, надавши відповідачу строк для усунення недоліків в 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали, в інакшому випадку заяву вважати неподаною та повернути відповідачу.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена відповідачем до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Ухвала складена 27.08.2020 р.
СуддяН. М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91189083 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні