ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 613/239/19 Головуючий суддя І інстанції Шалімов Д. В.
Провадження № 22-ц/818/3014/20 Суддя доповідач Яцина В.Б.
Категорія: що виникають з договорів оренди
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2020 року м. Харків.
Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах
судді-доповідача Яцини В.Б.
суддів колегії Бурлака І.В., Кругової С.С.,
у порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки на рішення Богодухівського районного суду Харківської області від 30 січня 2020 року, ухвалене у складі головуючого судді Шалімова Д.В., по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ Агрофірми Семереньки про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі,
в с т а н о в и в:
Рішенням Богодухівського районного суду Харківської області від 30 січня 2020 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції 17 березня 2020 року адвокатом ТОВ АФ Семереньки Литвиненко Д.Г. засобами поштового зв`язку подав апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Харківського апеляційного суду від 08 квітня 2020 року відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, за недоведеністю.
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки на рішення Богодухівського районного суду Харківської області від 30 січня 2020 року - залишено без руху.
Встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки строк 10 днів для сплати судового збору в розмірі 3457 грн. 80 коп.
Як вбачається з матеріалів справи 22 квітня 2020 року ТОВ Агрофірма Семереньки отримало копію вказаної ухвали від 08 квітня 2020 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення(а.с.40,41 т.2 ), проте апелянтом вказані недоліки до теперішнього часу не усунуті.
У пункті 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30 березня 2020 року № 540 - ІХ зазначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 2,84, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
17 липня 2020 року набрав чинності Закон України від 18 червня 2020 року № 731 - ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) .
Згідно з вказаним Законом пункт 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) викладено в такій редакції:
"3. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином".
Процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540 - IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20 - денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Станом на 27 серпня 2020 року вимоги ухвали апелянтом не виконані.
Із заявою про продовження процесуального строку у зв`язку із неможливістю вчинення відповідної процесуальної дії у визначений ЦПК України строк, що зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки до суду апеляційної інстанції не звертався.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 07 липня 1989 року у справі Юніон Аліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів (рішення Європейського суду з прав людини від 04 жовтня 2001 року у справі Тойшлер проти Германії (Тeuschler v. Germany)).
Оскільки вимоги ухвали від 08 квітня 2020 року апелянтом не виконані, апеляційна скарга підлягає визнанню неподаною та поверненню апелянту.
Апелянту роз`яснюється, що відповідно до ч.2 ст.357, ч.7 ст.185 ЦПК України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.
Керуючись ч.3 ст.185, ст.357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки на рішення Богодухівського районного суду Харківської області від 30 січня 2020 року - вважати неподаною та повернути апелянту, а справу направити до суду першої інстанції.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірми Семереньки апеляційну скаргу разом з доданими матеріалами, залишивши в матеріалах справи копію цієї скарги.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями і протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий В.Б. Яцина.
Судді І.В.Бурлака.
С.С.Кругова.
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91190072 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Яцина В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні