ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"28" серпня 2020 р. м. Київ Справа № 911/2432/20
Суддя Конюх О.В., розглянувши позовні матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ТК Карат (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 86, код ЄДРПОУ 34925417)
до відповідача приватного підприємства Будівельно-торгова компанія СВД (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 8-А, код ЄДРПОУ 35082836)
про стягнення 805 500,64 грн.
ВСТАНОВИВ:
позивач - товариство з обмеженою відповідальністю ТК Карат звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 17.08.2020 до відповідача - приватного підприємства Будівельно-торгова компанія СВД , в якому просить суд стягнути з відповідача 805 500,64 грн., в тому числі: витрати на правничу допомогу, нараховані санкції, суму боргу за невиконаними зобов`язаннями, та додатково компенсувати судовий збір пропорційно задоволених позовних вимог.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно з пунктом 3, частини 1 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
При цьому, поняття обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, означає те, що його зміст дозволяє суду зробити висновок про підстави стягнення заявленої суми та її розмір.
У вступній частині позовної заяви позивач визначив ціну позову 805 500,64 грн., що не відповідає змісту позовної заяви, в якому позивач нараховує штрафні санкції (штраф, пеня) та відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України проценти річних та інфляційні втрати, які підлягають до стягнення з відповідача за порушення грошового зобов`язання зі сплати грошових коштів за поставлений товар згідно з умовами договору поставки від 02.01.2018 № 28/2018.
Водночас, як вбачається з тексту прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача 805 500,010 грн., включаючи: витрати на правову допомогу, нараховані санкції, суму боргу за невиконання зобов`язання, без зазначення розміру кожної із складових, що у свою чергу не дає змоги суду встановити зміст позовних вимог та їх розмір.
Додатково суд звертає увагу позивача на те, що розмір витрат на правову допомогу має бути включений до судових витрат (ст. 123 ГПК України), а не до ціни позову.
Частинами першою та другою статті 124 ГПК України визначено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла й які очікує понести у зв`язку з розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору.
Попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат є обов`язковою складовою як позовної заяви (апеляційної та касаційної скарг), так і відзиву, оскільки з огляду на положення частин п`ятої-дев`ятої статті 129 ГПК України попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат враховується судом під час вирішення питання про розподіл судових витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Такого розрахунку до позовної заяви взагалі не додано.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд роз`яснює товариству з обмеженою відповідальністю ТК Карат , що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті товариством з обмеженою відповідальністю ТК Карат у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом зазначення вірної ціни позову; подання суду повного обґрунтованого розрахунку позовних вимог; попереднього розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, а також підтвердження позивача про відсутність в провадженні суду іншого позову до цього відповідача про цей же предмет та з тих самих підстав.
Крім того, суд звертає увагу позивача на вкрай недбале та неохайне оформлення позовної заяви та письмових доказів, яке ускладнює дослідження їх змісту та встановлення дійсних відносин сторін.
Відповідно до пунктів 17.1, 17.3 Перехідних положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі. Порядок оформлення письмових доказів регламентовано параграфом 3 Глави 5 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 17.08.2020 товариства з обмеженою відповідальністю ТК Карат залишити без руху .
2. Зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю ТК Карат усунути недоліки позовної заяви, в строк не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
- визначення змісту позовних вимог, зазначення вірної ціни позову та розміру всіх її складових;
- подання суду повного обґрунтованого розрахунку позовних вимог;
- подання до суду попереднього розрахунку суми судових витрат, а також власного підтвердження позивача про відсутність в провадженні суду іншого позову до цього відповідача про цей же предмет та з тих самих підстав;
- подання до суду належним чином оформлених читабельних, підписаних та засвідчених позовної заяви та доданих до неї письмових доказів.
Докази подаються за правилами, встановленими ст. 80 ГПК України.
3. Копію ухвали товариству з обмеженою відповідальністю ТК Карат .
Ухвала набирає законної сили в порядку частини 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2020 |
Оприлюднено | 31.08.2020 |
Номер документу | 91192086 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні