Ухвала
від 28.08.2020 по справі 624/596/20
КЕГИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 624/596/20

провадження №2-о/624/12/20

УХВАЛА

про відкриття провадження

28 серпня 2020 року смт. Кегичівка, Харківської області

Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Крапівка Т.В., розглянувши заяву

заявник: ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

заінтересована особа: Орган опіки та піклування Слобожанської селищної ради Кегичівського району Харківської області, місцезнаходження за адресою: 64020, Харківська область, Кегичівського району, смт. Слобожанське, вул. Шкільна, буд.2,

про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, -

в с т а н о в и в:

Заявник звернулась до суду із заявою про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, посилаючись на те, що її дочка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є інвалідом з дитинства, потребує постійного нагляду та турботи. Внаслідок хронічного, стійкого психічного та соматичного розладу здоров`я вона не здатна самостійно пересуватись, спілкуватись, не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, самостійно себе обслуговувати, доглядати за собою. До досягнення повноліття дочкою заявник здійснювала догляд за дочкою, здійснює його і зараз. На сьогодні, у зв`язку з досягненням дочкою повноліття, виникла необхідність у визнанні її недієздатною, з метою належного здійснення опікунських обов`язків. Факт захворювання ОСОБА_2 підтверджується довідкою до акту огляду міжрайонної МСЕК № 1 №268972 від 15.07.2020, відповідно до якого ОСОБА_2 встановлено першу А групу інвалідності безстроково. В зв`язку з цим заявник просить для визначення психічного стану ОСОБА_2 , призначити судово - психіатричну експертизу, з цією метою витребувати з Кегичівської центральної районної лікарні історії хвороби ОСОБА_2 , визнати ОСОБА_2 недієздатною, і призначити її опікуном дочки.

Заява подана з додержанням вимог ст.ст.175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Відповідно до ч. 2 ст.293 ЦПК України (в редакції від 15.12.2017 року) суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності; визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою; усиновлення; встановлення фактів, що мають юридичне значення; відновлення прав на втрачені цінні папери на пред`явника та векселі; передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність; визнання спадщини відумерлою; надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу; розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб.

Згідно ч. 3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відсутні підстави, визначені статтями 185,186 ЦПК України для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження.

Заявником заявлено клопотання про витребування доказів.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Згідно ч.2 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

У клопотанні повинно бути зазначено, який доказ витребується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (ч.2 ст.84 ЦПК Країни).

Задоволення клопотання про витребування судом доказів є можливим за умови, якщо особа, яка його заявляє, доведе, що є складнощі в їх отриманні, підстави, за яких заявник вважає, що докази знаходяться в іншої особи, належність доказів та допустимість засобів доказування.

З метою об`єктивного вирішення спору у контексті з правовими приписами ст.ст. 10, 213 ЦПК України, суд приходить до висновку про доцільність задоволення клопотання заявника про витребування доказів, оскільки достовірно встановлено, що без вищевказаної інформації неможливо провести слухання справи, а заявник не має можливості надати вищевказані докази по справі в зв`язку з тим, що дана інформація може бути отримана тільки на вимогу суду або правоохоронних органів.

В зв`язку з вищевикладеним вважаю за необхідне призначити справу до розгляду в судовому засіданні та витребувати заявлені докази.

Керуючись ст.ст.83,84,185-187,258,260,294 ЦПК України, суддя,

у х в а л и в:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Слобожанської селищної ради Кегичівського району Харківської області про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна.

Розгляд справи проводити в порядку окремого провадження.

Справу слухати Кегичівським районним судом Харківської області у складі суду згідно протоколу розподілу судової справи: головуючий суддя Крапівка Т.В., присяжні Вітренко Н.І., Гонтар Н.В.

Призначити судове засідання на 08 вересня 2020 року об 11-30 годині в приміщенні Кегичівського районного суду Харківської області за адресою: вул. Миру, 26, смт. Кегичівка, Харківської області.

В судове засідання викликати учасників справи.

Зобов`язати Кегичівську центральну районну лікарню надати до Кегичівського районного суду Харківської області (вул. Миру, 26, смт. Кегичівка Харківської області) до 08 вересня 2020 року - амбулаторну картку хворого (історію хвороби) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2

Роз`яснити, що відповідно до ч.ч. 6-9 ст. 84 ЦПК України Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 148 ЦПК України за невиконання ухвали з відповідальної особи може бути стягнуто штраф в дохід державного бюджету у сумі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Копію ухвали надіслати учасникам справи та Кегичівській центральній районній лікарні, копію заяви та доданих до неї документів надіслати заінтересованій особі.

Роз`яснити заінтересованій особі, що вона може заперечувати проти заяви, посилаючись на незаконність вимог, їх необґрунтованість, наявність перешкод для відкриття провадження в справі, мають право надати суду письмове заперечення на заяву з обов`язковою вказівкою на докази, що спростовують заяву.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/sud2025/.

Ухвала може бути оскаржена лише в частині не дотримання підсудності (п. 8 ч. 1 ст.353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги враховуючи п.п. 15.5. п. 15 Розділу 13 Перехідних положень ЦПК України, до Апеляційного суду Харківської області через Кегичівський районний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.В. Крапівка

СудКегичівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.08.2020
Оприлюднено31.08.2020
Номер документу91202827
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —624/596/20

Рішення від 26.10.2020

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Крапівка Т. В.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Крапівка Т. В.

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Крапівка Т. В.

Ухвала від 28.08.2020

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Крапівка Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні