18/105
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" серпня 2007 р. Справа № 18/105
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді ТимошевськоїВ.В. при секретарі судового засідання Горлової М.С. розглянув у відкритому судовому засіданні 21.08.2007 р. о 11:30 год. справу № 18/105
за позовом: Долинської міжрайонної державної податкової інспекції (Устинівське відділення), смт. Устинівка Кіровоградської області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ворошиловське", с. Жовтневе Устинівського району Кіровоградської області
про стягнення 307,39 грн.
Представники сторін:
від позивача – Щерюк Д.О., довіреність №6820/10-017 від 18.08.2005 р., старший державний податковий інспектор;
від відповідача – участі не брав.
Долинською міжрайонною державною податковою інспекцією (Устинівське відділення, далі по тексту - МДПІ) подано позовну заяву про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Ворошиловське" податкового боргу по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 307 грн. 39 коп. за рахунок активів платника.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов та інші витребувані судом документи не подав, хоча належним чином сповіщений про місце, дату і час розгляду справи, що підтверджується повідомленням органу поштового зв'язку про вручення судової повістки №1973409 від 16.08.2007 р.
Враховуючи граничні строки розгляду справи, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Розпорядженням Устинівської районної державної адміністрації №50-р від 03.02.2000 р. товариство з обмеженою відповідальністю "Ворошиловське" зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності (а.с. 7).
З 01.03.2000 р. відповідача взято на облік Устинівським відділенням Долинської МДПІ як платника податків за обліковим номером 4 (а.с.9).
Згідно зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні у встановлені законодавством терміни сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів).
Контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством, покладено на органи державної податкової служби (ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").
Як вбачається з довідки Долинської МДПІ №921 від 20.06.2007 р. за товариством з обмеженою відповідальністю "Ворошиловське" значиться заборгованість в сумі 307 грн. 39 коп. (а.с. 22).
Податковий борг виник по фіксованому сільськогосподарському податку, нарахованому у зв'язку з несплатою відповідачем даного податку за договором про розстрочення №1 від 31.05.2001 р. (а.с. 23-26) та згідно податкового повідомлення-рішення №0000221500/0 від 17.02.2005 р. (а.с.28).
Наявність вказаної суми заборгованості підтверджується даними облікової картки платника (а.с. 41).
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції наділені повноваженнями подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (пункт 1.7 статті 1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З огляду на відсутність в матеріалах справи доказів сплати відповідачем вказаного податкового зобов'язання, позовні вимоги Долинської МДПІ (Устинівське відділення) є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
З урахуванням вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 71, п. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ст. ст. 162, 163, 254, 258, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ворошиловське" (28613, Кіровоградська область, Устинівський район, с. Жовтневе, код ЄДРПОУ 30119295, відомості про рахунки відсутні) на користь Долинської міжрайонної державної податкової інспекції (Устинівського відділення) (28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 14, Долинське районне відділення державного казначейства в м. Кіровограді, МФО 823016, рахунок № 39211110601, р/р Долинської МДПІ №614101000006/0) - 307 грн. 39 коп. податкового боргу по фіксованому сільськогосподарському податку за рахунок активів платника податків.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2007 |
Оприлюднено | 05.09.2007 |
Номер документу | 912102 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні