Рішення
від 06.04.2010 по справі 2-638-10
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Копія

Справа № 2-638

2010 року

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 квітня 2010 року                        Уманський міськрайонний суд                       Черкаської області

в складі: головуючого-судді                                                       Прокулевича В.С.

   при секретарі                                                                Крисюк Л.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства (ЗАТ) „Уманська швейна фабрика” про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди, -

У С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди, посилаючись на те, що вона працювала на посаді контролера матеріалів ЗАТ „Уманська швейна фабрика”. З ініціативи власника 4.02.2010 року трудовий договір з нею було розірвано, в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності відповідачем. В день звільнення ні трудова книжка, ні розрахунок по заробітній платі їй видані не були.  Вона отримала свою трудову книжку у відповідача лише 8.02.2010 року, однак розрахунок по заробітній платі до цього часу відповідачем з нею не проведений, заборгованість по заробітній платі та вихідна допомога не виплачені.

В зв’язку з довгостроковою затримкою виплат грошей вона потрапила в скрутне матеріальне становище, що завдало їй крім матеріальної ще і моральну шкоду.  

В судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала, просила стягнути з відповідача на свою користь 1053 гривні заборгованості по заробітній платі, вихідну допомогу у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку та 2000 гривень моральної шкоди, а також стягнути середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

    Відповідач повторно не з’явився в судове засідання, про день та час розгляду справи повідомлений в встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі, а тому суд вважає можливим на підставі ст.169 ЦПК України розглянути справу без його участі за наявними матеріалами. Позивачка не заперечувала проти заочного розгляду справи.

    В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 працювала на посаді контролера матеріалів ЗАТ „Уманська швейна фабрика” з якої і була звільнена за п. 1 ст. 40 КЗпП України, згідно наказу № 9к від 4.02.2010 р., в зв’язку із скороченням штату.

Згідно довідки № 114 від 8.02.2010 р. ЗАТ „Уманська швейна фабрика” заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_1. станом на 8.02.2010 р. складає 1053  грн. 03 коп.

Згідно довідки № 97 від 8.02.2010 р. ЗАТ „Уманська швейна фабрика” про середню заробітну плату середньоденна заробітна плата позивачки становить 17 грн. 29 коп.

Відповідно до ст. 44 КЗпП України при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

В довідці № 97 від 8.02.2010 р. ЗАТ „Уманська швейна фабрика” зазначено, що така допомога в розмірі місячного заробітку позивачці при звільненні виплачена, однак в судовому засіданні встановлено, що така допомога не нарахована і не виплачена, а вказівка у довідці про її виплату проведена бухгалтерією за вимогою центру зайнятості.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

    Відповідно до ч. 1 ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

    Враховуючи, що належні позивачці суми відповідачем не виплачені, то вони підлягають стягненню по день винесення рішення, включно.

    Таку суму необхідно виплатити за 53 робочих днів, за період з 5.02.10 р. по день винесення рішення та виходячи із середньоденного заробітку 17 грн. 29 коп., що становить               916 грн. 37 коп.

    Відповідно до ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачки, суд приходить до висновку про те, що заявлений позов в частині про стягнення заробітної плати підлягає до задоволення, як обґрунтований та документально підтверджений, в частині ж позову про стягнення з відповідача вихідної допомоги та середньомісячного заробітку за час затримки – частково, оскільки в судовому засіданні встановлено, що згідно довідки№114 від 8.02.2010 року сума  боргу підприємства 1053 гривні 03 копійок, включає в себе вихідну допомогу у розмірі трьох місячного  заробітку . В частині позову про відшкодування моральної шкоди підлягає, згідно ст.237-1 КЗпП України, до задоволення частково, так як позивачкою не надано суду достатньо доказів для підтвердження позову в цій частині, та з урахуванням глибини фізичних та душевних страждань позивачки, вимог розумності і справедливості.

.

Керуючись ст.ст. 44, 116, 117, 237-1 КЗпП України, ст.ст. 10, 60, 169, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1  задовольнити частково.

Стягнути з ЗАТ „Уманська швейна фабрика” на користь ОСОБА_1  заборгованість по заробітній платі в сумі 1053 гривні 03 копійки, середній заробіток за весь час затримки розрахунку в сумі 916 гривень 37 копійок.

Стягнути з ЗАТ „Уманська швейна фабрика” на користь ОСОБА_1  моральну шкоду в розмірі 200 гривень.

Стягнути з ЗАТ „Уманська швейна фабрика” на користь держави судовий збір в сумі                51 гривня та витрати на ІТЗ в розмірі 120 гривень.

Рішення в частині виплати заробітної плати за один місяць допустити до негайного виконання.

    Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем до  Уманського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

    Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана позивачем до Уманського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до судової палати в цивільних справах апеляційного суду  Черкаської області, через Уманський міськрайонний суд.

                        Головуючий (підпис)

З оригіналом згідно – суддя                         В.С.Прокулевич

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення06.04.2010
Оприлюднено26.04.2010
Номер документу9121452
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-638-10

Рішення від 08.12.2010

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник Микола Іванович

Ухвала від 04.11.2010

Цивільне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник Микола Іванович

Ухвала від 08.10.2010

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Єланський Олег Геннадійович

Рішення від 25.08.2010

Цивільне

Чернігівський районний суд Запорізької області

Глянь Сергій Іванович

Рішення від 25.08.2010

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Бондаренко Леонід Іванович

Рішення від 06.07.2010

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Кулеша Лариса Михайлівна

Рішення від 17.03.2010

Цивільне

Замостянський районний суд м.Вінниці

Медяна Юлія Валеріївна

Рішення від 12.05.2010

Цивільне

Першотравневий районний суд Донецької області

Скудін Володимир Євгенович

Рішення від 06.04.2010

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Прокулевич Володимир Степанович

Рішення від 18.02.2010

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик Віталій Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні