ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"26" серпня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/1714/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
при секретарі судового засідання Лепенець К.В.
розглянувши матеріали справи
за позовом Приватного підприємства "Засулля-5" (42107, Сумська область, Нидригайлівський район, село Засулля, вул.Зарічна, буд.5) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноген-Групп" (61001, Харківська область, м. Харків, проспект Гагаріна, буд.1) про стягнення коштів за участю преставників:
позивача - не з`явився
відповідача - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Засулля-5" звернулось до господарського суду Харківської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноген-Групп", в якій просить суд стягнути з відповідача суму попередньої оплати в розмірі 10000,0грн. за договором №742 від 22.04.2019 року, суму попередньої оплати в розмірі 10 000,0грн. за договором №743 від 22.04.2019 року, витрати по сплаті судового збору в сумі 2 102,0грн.
Обгрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилається на те, що відповідач повинен був надати послуги в повному обсязі, передбачені п.п. 1.1. 1.9. договорів, не пізніше ніж 23.06.2019 року, проте свої обов`язки не виконав. В наслідок чого позивач виявив бажання розірвати договори про надання послуг в односторонньому порядку та надіслав відповідачу Повідомлення про односторонню відмову від договору і надання послуг № 742 та Повідомлення про односторонню відмову від договору з надання послуг № 743 та просив повернути суму сплаченого авансового платежу протягом 7 (семи) днів з моменту отримання цих повідомлень.
Відповідач не відреагував на вищевказані повідомлення та не повернув суму невикористаної передплати.
Як вказує позивач у позові, договори з надання послуг № 742 та № 743 від 22.04.2019 року є розірваними внаслідок односторонньої відмови Позивача, що є наслідком виникнення у Відповідача зобов`язання щодо повернення отриманих грошових коштів у сумі 20 000, 00 гривень, які просить стягнути позивач.
Ухвалою господарського суду від 02.06.2020 року, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/1714/20. Справу постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження. Почато підготовче провадження і призначено підготовче засідання 01.07.2020 р. об 11:30 год.
Ухвалою господарського суду від 01.07.2020 підготовче засідання відкладено на "22" липня 2020 р. о 10:30.
Ухвалою господарського суду від 22.07.2020 року, продовжено строк підготовчого провадження у справі № 922/1714/20 на тридцять днів. Підготовче засідання відкладено на "26" серпня 2020 р. о 10:30 год.
26.08.2020 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі.
Представник відповідача в судове засідання 26.08.2020 не з`явився.
Відповідачу надсилались ухвали суду від 01.07.2020, від 22.07.2020, від 26.08.2020 в яких повідомлялись дати судового розгляду, жодного разу відповідач не отримував поштових відправлень суду, вони повертались від відповідача. Також відповідач повідомлявся про судовий розгляд шляхом поміщення оголошень на сторінці Господарського суду Харківської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ч.5 ст. 176 ГПК України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст. 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої ст. 120 Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 242 ГПК України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Частинами 2, 4, 7 ст. 120 ГПК України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
За приписами ч. 1 ст. 7 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцем реєстрації відповідача -Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноген-Групп" -61001, Харківська область, м. Харків, проспект Гагаріна, буд.1. Така ж адреса зазначена у позовній заяві.
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвали суду направлялись судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу відповідача.
Однак, судові повістки повертались об`єктом поштового зв`язку з позначками "Адресат відсутній".
Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 ГПК України, день невдалої спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу ухвали суду.
В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Враховуючи те, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов`язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, відсутність відзиву з відповідними вказівками на незгоду відповідача з будь-якою із обставин справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, що позбавляє відповідача відповідно до ч.4 ст. 165 ГПК України заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами, в тому числі відповідачем, доказів та вважає за необхідне закрити підготовче провадження і призначити розгляд справи по суті.
Зважаючи на неодноразові відкладення судових засідань з метою подачі відповідачем відзиву на позов, суд дійшов висновку про можливість закриття підготовчого провадження та призначення розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 185 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє, зокрема, ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 183, 185, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 01 вересня 2020 року о 11:30
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.
Згідно із ст. 207 ГПК України учасники справи можуть подати заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені у підготовчому провадженні до моменту розгляду справи по суті із обґрунтуванням поважності причин їх неподання у визначений строк.
Попередити сторони, що відповідно до ч. 8 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обгрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Присяжнюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2020 |
Оприлюднено | 01.09.2020 |
Номер документу | 91214849 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні