Господарський суд харківської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"27" серпня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2712/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Погорелової О.В
розглянувши матеріали
позовної заяви Фермерського господарства "Крот", с. Веселе до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування", м. Харків про розірвання договору, стягнення коштів та зобов`язання повернути майно,
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Харківської області звернувся позивач - Фермерське господарство "Крот" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування" (відповідач), в якому просить суд:
- розірвати договір надання послуг від 16 січня 2017 року, укладений між Фермерським господарством "Крот" в особі Васильєва Володимира Васильовича та Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод транспортного устаткування" в особі Костіна Олега Олександровича ;
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод транспортного устаткування" на користь Фермерського господарства "Крот" 41 000 (сорок одну тисячу) грн., попередньо сплачених згідно договору;
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод транспортного устаткування" на користь Фермерського господарства "Крот" суму сплаченого судового збору 2102 грн. (дві тисячі сто дві) грн.;
- зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківський завод транспортного устаткування" повернути до Фермерського господарства "Крот" навантажувальне обладнання до навантажувача Т-156 пальці до навантажувача Т-156, гідророзподільник Р-160, гідроциліндр, ковш, стрілу, портал, які було передано для ремонту Фермерським господарством "Крот".
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на не виконання відповідачем умов вказаного договору щодо ремонту обладнання.
Також у позовній заяві позивач просить суд розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши позовну заяву із додатками, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В якості доказу направлення позовної заяви на адресу відповідача, позивачем додано до позовної заяви накладну №9270303886648 від 20.08.2020 та накладну №9270303886613 від 20.08.2020 виписані на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування".
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Згідно із зазначеними Правилами розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
Таким чином, належними доказами відправлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами є опис вкладення в поштовий конверт з підписом працівника поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля, та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Втім, позивачем до позовної заяви не додано опис вкладення в поштовий конверт з підписом працівника поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля.
Крім того, на титульному листі позовної заяви відповідачем зазначено - Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування", код ЄДРПОУ 38773476. Разом з тим, згідно даних ЄДРЮОФОПтаГФ за даним кодом ЄДР значиться Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківський завод транспортного устаткування". Надана до матеріалів справи копія договору про надання послуг від 16.01.2017 свідчить про укладення цього договору між Фермерським господарством "Крот" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Харківський завод транспортного устаткування".
Отже, позивачем не додано належних доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів.
Відповідно до пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду цієї позовної заяви позивач повинен оплатити судовий збір у розмірі 6306,00 грн. (дві вимоги немайнового характеру (розірвання договору та повернення майна) та одна вимога майнового характеру (стягнення коштів)).
Проте, позивачем до позовної заяви надана квитанція №39 від 20.08.2020 про оплату судового збору у розмірі 2102,00 грн.
Отже, позивачем не надано доказів оплати судового збору у розмірі 4204,00 грн.
Крім того, згідно ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, додані до позовної заяви додатки не містять належних відміток про їх засвідчення, передбачених п. 5.27 ДСТУ 4163-2003, перелічених вище.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне позовну заяву Фермерського господарства "Крот" залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 164, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фермерського господарства "Крот" - залишити без руху.
Позивачу протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:
- докази оплати судового збору у встановлених порядку та розмірі;
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками;
- належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви;
- інформацію щодо найменування відповідача у справі.
Роз`яснити позивачу що в разі усунення недоліків у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала підписана 27 серпня 2020 року.
Суддя О.В. Погорелова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 01.09.2020 |
Номер документу | 91215186 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Погорелова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні