ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
м. Київ
31.08.2020Справа № 910/11120/20
За позовом Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (м. Київ)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Промвітех" (м. Київ)
про стягнення 22.000,00 грн
Суддя Ващенко Т.М.
Представники сторін: не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Промвітех" про стягнення 22.000,00 грн пені.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов Договору № т-69/1908000060 від 07.08.19. про закупівлю товарів (матеріально-технічних ресурсів) в частині порушення строків поставки товару.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.08.20. відкрито провадження у справі № 910/11120/20, встановлено, що справа є малозначною та постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).
При цьому суд виходив з наступного.
Статтею 247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ , справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 5 ст. 12 ГПК України).
За правилами ст. 250 Кодексу, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
18.08.20. позивачем подано клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Клопотання обґрунтовано правом позивача на доступ до суду.
Приписами ч. 7 ст. 252 ГПК України унормовано, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Відзив відповідачем не подавався, разом з позовом позивачем клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін не подавалась, з огляду на що чуд дійшов висновку про відсутність правових підстав для подання клопотання позивачем 18.08.20., зі спливом 14 днів після відкриття провадження у справі.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи (ч. 6 ст. 252 ГПК України).
Як відзначалось судом в ухвалі про відкриття провадження в даній справі, ціна позову в даній справі не перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання не позбавляє позивача права на доступ до суду, оскільки не позбавляє його права оскаржити дію, що порушує його права (що і було вчинено Акціонерним товариством "Укртрансгаз" шляхом пред`явлення даного позову), а посилання заявника клопотання на викладені ним рішення Європейського суду з прав людини є безпідставним та недоречним в розрізі даного клопотання.
Жодного іншого обґрунтування клопотання заявником не надано.
Врахувавши наведено суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання Акціонерного товариства "Укртрансгаз" про розгляд справи № 910/11120/20 в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Керуючись ст. ст. 12, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Акціонерного товариства "Укртрансгаз" про розгляд справи № 910/11120/20 в судовому засіданні з повідомленням сторін.
2. Ухвала набирає законної сили 31.08.20. та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М.Ващенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2020 |
Оприлюднено | 02.09.2020 |
Номер документу | 91240507 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні