Ухвала
від 01.09.2020 по справі 375/968/20
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01.09.2020 Єдиний унікальний № 375/968/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про арешт майна

1 вересня 2020 року м. Миронівка

ЄУН 375/968/20

Провадження № 1-кс/371/238/20

Слідчий суддя Миронівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого про арешт майна у кримінальному провадженні № 12020110250000284, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 5 серпня 2020 року за ст. 286 ч. 1 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Згідно ухвалиголови Київськогоапеляційного судувід 12серпня 2020року доМиронівського районногосуду Київськоїобласті направлено клопотання проарешт майна у кримінальному провадженні № 12020110250000284.

Слідчий суддя перевірив зміст клопотання та додані до нього матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого подано клопотання.

Клопотання обґрунтовано тими обставинами, що слідчим відділом поліції розслідується кримінальне провадження за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху. В ході досудового розслідування встановлено, що водій, який керував автомобілем марки «Subaru», моделі «Forester», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , рухаючись в напрямку центра села Синява, при здійсненні маневру обгону мопеда марки «Delta», безреєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 , ймовірно, не розрахував безпечної відстані для обгону та зачепив правим боковим дзеркалом мопедиста. Внаслідок зіткнення мопедист отримав тілесні ушкодження.

В ході проведення огляду мопеда марки «Delta», безреєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 , та автомобіля марки Subaru» моделі «Forester», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , на транспортних засобах виявлено пошкодження, характерні до причетності до дорожньо-транспортної пригоди.

Транспортні засоби вилучено та долучено до матеріалів кримінального провадження як речові докази. За позицією слідчого, вилучені матеріальні об`єкти у виді транспортних засобів мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки зберегли на собі сліди, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

За положеннями ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий та власники транспортних засобів, про арешт яких заявлено клопотання, про розгляд клопотання повідомлені належно, в судове засідання не з`явилися. Їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Оцінка наданих матеріалів вказує на наявність підстав для задоволення клопотання.

Згідно положень ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 вказаної статті, метою арешту майна є, в тому числі, забезпечення збереження речових доказів.

Частиною 3 даної норми встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Речовими доказами, згідно положень ч. 1 ст. 98 КПК України, є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим суддею встановлено наступні обставини.

5 серпня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110250000284 внесені відомості про кримінальне провадження за ст. 286 ч. 1 КК України.

Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань було повідомлення про факт дорожньо-транспортної пригоди з травмованою особою.

Дані обставини підтверджені Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Матеріали, додані до клопотання, свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ст. 286 ч. 1 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено такі обставини.

4 серпня 2020 року о 19 годині в селі Синява Рокитнянського району Київської області по вулиці Шевченка ОСОБА_3 , рухаючись на власному автомобілі марки «Subaru» моделі «Forester», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , в напрямку центра села Синява здійснював маневр обгону мопеда марки «Delta», безреєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 , під керуванням ОСОБА_4 , та зачепив правим боковим дзеркалом мопедиста.

Водій мопеда марки «Delta», безреєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 , ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження.

Такі обставини підтверджені протоколом огляду місця дорожньо-транспорної пригоди від 4 серпня 2020 року.

Постановою про визнання речових доказів та передачу їх на зберігання від 5 серпня 2020 року транспортні засоби - автомобіль марки «Subaru», моделі «Forester», реєстраційний номер НОМЕР_1 , та мотоцикл марки «Дельта», без реєстраційного номера, номер рами НОМЕР_4 , визнано речовими доказами та приєднано до кримінального провадження № 12020110250000284.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим майном може бути, в тому числі, майно у вигляді речей, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом.

Згідно приписів ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.

Вилучені транспортні засоби містить на собі слідову інформацію, яка може бути використана як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Вказане майно, згідно ст. 98 КПК України, може бути розцінено як речові докази вчинення злочину, передбаченого ст. 286 КК України.

Майно у виді автомобіля марки «Subaru», моделі «Forester», реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 , належить ОСОБА_3 , який проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_1 .

Володільцем майна у виді мопеда марки «Delta», без реєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 , є ОСОБА_5 , який проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_2 .

Завданням арешту майна у даному кримінальному провадженні є запобігання можливості його приховування чи відчуження, оскільки існують відповідні ризики.

Потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власників майна з метою попередження приховування чи відчуження майна, інших негативних наслідків, які можуть перешкодити всебічному та повному проведенню досудового розслідування. Підстав сумніватися в співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження немає.

Обставини, які досліджені під час розгляду клопотання та оцінені відповідно до вимог статті 94 КПК України, свідчать про обґрунтованість клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 170-172, 309, 372 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчогоСВ Рокитнянськоговідділення поліціїМиронівського відділуполіції ГУНП вКиївській області ОСОБА_6 ,погоджене прокуророму кримінальномупровадженні ОСОБА_7 ,про арештмайна укримінальному провадженні№ 12020110250000284,відомості прояке внесенодо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 5серпня 2020року за ст.286ч.1 КК України, задовольнити.

Накласти арешт на матеріальні об`єкти:

- автомобіль марки «Subaru» моделі «Forester», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чорного кольру, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , належний на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 , належить ОСОБА_3 , який проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_1 .

- мопед марки «Delta», безреєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 , який перебуває у володінні ОСОБА_5 , який проживає за адресою: будинок під номером АДРЕСА_2 .

Згідно положень статті 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під чассудового провадженняза клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя підпис ОСОБА_1

Згідно з оригіналом

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.09.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу91245816
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —375/968/20

Ухвала від 22.09.2020

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні