Ухвала
від 22.09.2020 по справі 375/968/20
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 375/968/20

Провадження № 1-кс/379/411/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2020 року м.Тараща

Слідчий суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянув клопотання слідчого СВ Рокитнянського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , подане в кримінальному провадженні за № 12020110250000284, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 05.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів.

Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах,

ВСТАНОВИВ:

17.09.2020 до Таращанського районного суду Київської області з ухвалою Київського апеляційного суду від 11.09.2020 надійшло клопотання слідчого СВ Рокитнянського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Рокитнянського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів.

В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що 04.08.2020 близько 19 год в АДРЕСА_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 житель АДРЕСА_2 рухаючись на власному автомобілі Subaru Forester 2006р.в. н.з НОМЕР_1 номер кузова НОМЕР_2 в напрямку Центра с. Синява здійснив маневр обгону мопеда Delta безреєстраційного номера, номер рами НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 жителя АДРЕСА_3 , не розрахував безпечну відстань для обгону та зачепив правим боковим зеркалом мопедиста. В наслідок ДТП ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження.

Відомості про вказану подію СВ Рокитнянського відділення поліції Миронівського ВП ГУ НП в Київській області 05.08.2020 року внесено відомості в ЄРДР за № 12020110250000284 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Згідно виписки №13495 із медичної картки амбулаторного (стаціонарного хворого) наданої ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 перебував на стаціонарному лікуванні з 05.08.2020р. по 02.09.2020 р.

Відповідно до ст. 162 КПК України відомості які можуть становити лікарську таємницю належить до охоронюваної законом таємниці.

Згідно вимог п. 2 ч. 1 ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат.

Статтею 92 КПК України передбачено, що обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 КПК України, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

В ході досудового розслідування, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, необхідно провести судово-медичну експертизу для того, щоб встановити ступінь тяжкості отриманих ОСОБА_6 тілесних ушкоджень.

Враховуючи, що інформація, яка міститься в медичній документації ОСОБА_6 , що знаходиться на відповідному зберіганні в ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_4 , матиме значення для проведення судово-медичної експертизи, а іншим шляхом відомості з медичної документації ОСОБА_6 отримати неможливо, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів.

Слідчий СВ Рокитнянського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 на розгляд даного клопотання не прибув, про час і місце розгляду справи повідомлений належно, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, подане клопотання підтримує повністю.

Представники ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не викликалися на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Їх неявка не перешкоджає розглядові клопотання.

Відповідно до ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до наступного.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутисядослідчогосуддіпід час досудового розслідування чисудупід час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті161цього Кодексу.

Згідно зі ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Згідно ч.ч. 5, 6 ст 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Перевіривши надані матеріали, беручи до уваги вищевикладене, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, що відомості, які містяться в них можуть бути використані як докази та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою них, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 41, 131-132, 159-160, 162-166 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Рокитнянського ВП Миронівського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , подане в кримінальному провадженні за № 12020110250000284, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 05.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.

Надати слідчому СВ Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: медичної карти та історії хвороби ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , ЄРДПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_5 , з можливістю їх вилучення.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто до 22.10.2020.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:ОСОБА_1

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.09.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу91689856
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —375/968/20

Ухвала від 22.09.2020

Кримінальне

Таращанський районний суд Київської області

Зінкін В. І.

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні