Ухвала
від 02.09.2020 по справі 583/485/20
СУМСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа №583/485/20 Головуючий у суді у 1 інстанції - Соколова Н. О. Номер провадження 22-ц/816/1562/20 Суддя-доповідач - Криворотенко В. І. Категорія - 36

УХВАЛА

02 вересня 2020 року м.Суми

Сумський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Криворотенка В. І. (суддя-доповідач) , Кононенко О. Ю. , Ткачук С. С.

розглянувши клопотання ОСОБА_1 про призначення справи до розгляду в судовому засіданні з викликом учасників справи та проведення судового засідання в режимі відеоконференції

в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Телекомунікаційна компанія Плазма про захист прав споживача послуг засобу дистанційного комунікаційного зв`язку телекомунікаційної мережі інтернет, стягнення пені, встановлення юридичного факту наявності договірних відносин,

В С Т А Н О В И В:

Ухвалами Сумського апеляційного суду від 31 липня 2020 року відкрито апеляційне провадження у справі та призначено розгляд справи в приміщенні Сумського апеляційного суду в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами на 07 вересня 2020 року без повідомлення учасників справи.

25 серпня 2020 року електронною поштою від ОСОБА_1 надійшло клопотання про призначення справи до розгляду в судовому засіданні з викликом учасників справи, мотивоване наявністю доказів та необхідності особистих пояснень сторін з посиланням на конкретні документальні докази і обставини, а також подане клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та визначити Охтирський міськрайонний суд Сумської області відповідальним за проведення відеоконференції під час судового засідання.

У зв`язку з тим, що суддя-доповідач по справі Криворотенко В.І. у період з 03 серпня 2020 року по 31 серпня 2020 року включно перебував у відпустці, вищезазначені клопотання вирішуються після відпустки судді-доповідача по справі.

Вивчивши вказані клопотання, суд приходить до висновку про відмову в їх задоволенні зі слідуючих підстав.

Відповідно до ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.

З урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції може розглянути апеляційні скарги, зазначені в частинах першій та другій цієї статті, у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

Предметом спірних правовідносин є захист прав споживача послуг засобу дистанційного комунікаційного зв`язку телекомунікаційної мережі інтернет, стягнення пені, встановлення юридичного факту наявності договірних відносин.

Враховуючи, що дана справа є малозначною у розумінні п. 5 ч. 6 ст. 19 ЦПК , тому відповідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України апеляційна скарга підлягає розгляду в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи.

Статтею 368 ЦПК України визначає порядок розгляду справи судом апеляційної інстанції та зазначає, справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного порядку. Статтею 369 ЦПК України передбачає особливості розгляду в апеляційному порядку окремих категорій справ.

Вказана категорія справ не відноситься до визначених ч. 4 ст. 274 ЦПК України , які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження.

Підстав для застосування положень ч. 3 ст. 369 ЦПК України встановлено не було.

Тому, враховуючи, характер спірних правовідносин між сторонами, предмет доказування та зважаючи на конкретні обставини у справі, які не вимагають проведення судового засідання з викликом сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, Сумський апеляційний суд своєю ухвалою від 31 липня 2020 року призначив розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами на 07 вересня 2020 року без повідомлення учасників справи.

Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) неодноразово висловлювався з приводу відсутності публічних слухань у судах. Вочевидь, публічний характер провадження у судових органах, згаданих у пункті 1 статті 6 [Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод] (статті 6-1), захищає учасників справи від здійснення правосуддя таємно, поза контролем громадськості та є також одним із засобів збереження довіри до судів вищих і нижчих ланок. Публічність через прозорість, яку вона надає правосуддю, сприяє досягненню мети пункту 1 статті 6, а саме справедливому судовому розгляду, гарантія якого є одним із основних принципів будь-якого демократичного суспільства у сенсі Конвенції (рішення у справі Аксен проти Німеччини від 8 грудня 1983 року ( Axen v. Germany , заява № 8273/78), § 25)).

Так, у вказаній справі ЄСПЛ не визнав порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції відсутність публічного розгляду у Федеральному суді Німеччини, який вирішував винятково питання права (рішення у справі Аксен проти Німеччини від 8 грудня 1983 року ( Axen v. Germany , заява № 8273/78), § 25)). Крім того, ЄСПЛ визнав явно необґрунтованим і тому неприйнятним звернення у справі Варела Ассаліно проти Португалії ( Varela Assalino contre le Portugal , заява № 64336/01) щодо гарантій публічного судового розгляду (рішення від 25 квітня 2002 року). У цій справі заявник просив розглянути його справу в судовому засіданні, однак характер спору не вимагав проведення публічного розгляду. Фактичні обставини справи вже були встановлені, а скарги стосувалися питань права, а саме, тлумачення норм Цивільного кодексу .

ЄСПЛ вказав на те, що відмову у проведенні публічного розгляду не можна вважати необґрунтованою, оскільки під час провадження у справі не виникло ніяких питань, які не можна було вирішити шляхом дослідження письмових доказів. У випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявники не представили переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні

слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.

З огляду на те, що матеріали справи містять докази, що стосуються фактів, на які позивач посилається в апеляційній скарзі, отже, розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім, тому дана справа має розглядатись у порядку письмового провадження без повідомлення сторін, у зв`язку з чим необхідно відмовити у задоволенні клопотань ОСОБА_1 про призначення справи до розгляду в судовому засіданні з викликом учасників справи та проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись ст. 369 ЦПК України , апеляційний суд

У Х В А Л И В:

Клопотання ОСОБА_1 про призначення справи до розгляду в судовому засіданні з викликом учасників справи та проведення судового засідання в режимі відеоконференції залишити без задоволення.

Копію ухвали направити ОСОБА_1 (за адресою, яка зазначена в апеляційній скарзі).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий - В.І. Криворотенко

Судді: О.Ю. Кононенко

С.С. Ткачук

СудСумський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення02.09.2020
Оприлюднено04.09.2020
Номер документу91287081
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —583/485/20

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коломієць Ганна Василівна

Постанова від 07.09.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 31.07.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 31.07.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 20.07.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Рішення від 17.06.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Соколова Н. О.

Рішення від 17.06.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Соколова Н. О.

Ухвала від 17.06.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Соколова Н. О.

Ухвала від 24.03.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Соколова Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні