ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
01.09.2020 м.Дніпро Справа № 904/2080/20
Центральний апеляційний господарський суд у складі головуючого судді: Антонік С.Г.- доповідач
перевіривши матеріали апеляційної скарги Фермерського господарства "ПІНК АГРО" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 30.06.2020 року, ухвалене суддею Кесею Н.Б., повний текст якого складений 06.07.2020, у справі №904/2080/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Взаємодія Гарант", м.Кривий Ріг Дніпропетровська область
до Фермерського господарства "ПІНК АГРО", с.Веселе Криворізький район Дніпропетровська область
про стягнення 865153,54 грн
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 30.06.2020 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Взаємодія Гарант" до Фермерського господарства "ПІНК АГРО" задоволено частково. Стягнуто з Фермерського господарства "ПІНК АГРО" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Взаємодія Гарант" заборгованість за договором поставки сільськогосподарської техніки у загальній сумі 840695,02 грн, з яких: 593829,81 грн сума основного боргу, 95755,67 грн загальна сума пені, 12244,41 грн загальна сума 3% річних, 8633,62 грн загальна сума інфляційних втрат, 130231,51 грн загальна сума курсової різниці та 12610,42 грн судового збору. В решті позову відмовлено.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулось Фермерське господарство "ПІНК АГРО", в якій просить рішення суду від 30.06.2020 скасувати та ухвалити нове рішення, яким в позові відмовити.
Вирішуючи питання про відповідність поданої апеляційної скарги вимогам законодавства, суд зазначає наступне.
За приписами частини 1 ст.256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з матеріалами справи, в судовому засіданні 30.06.2020р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення, повний текст якого складений та підписаний 06.07.2020р., отже, строк на апеляційне оскарження рішення суду, визначений законодавством, спливає 26.07.2020р. (включно). Скаржником апеляційна скарга подана з пропуском встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку - 14.08.2020р. При цьому, у змісті апеляційної скарги, відповідачем зазначається про те, що ним пропущено строк на апеляційне оскарження та він має право на його поновлення, оскільки повний текст рішення було отримано засобами поштового зв"язку 27.07.2020р. ( як зазначає скаржник).
Отримання повного тексту рішення скаржником 27.07.2020р. є поважною підставою для відновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду. Втім, оскільки заявник не порушує в апеляційній скарзі питання про таке відновлення строку, суд апеляційної інстанції позбавлений права самостійно здійснювати відповідні дії.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлені форма і зміст апеляційної скарги, зокрема, пунктом 2 частини 3 цієї статті передбачено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.4 ст.6 Закону України "Про судовий збір" якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Відповідно до п.п. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за розгляд апеляційних скарг на рішення суду передбачена сплата судового збору у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, за подання апеляційної скарги апелянт мав сплатити судовий збір у сумі 12977,30грн х 150% =19465,95грн.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, скаржником не сплачено судовий збір у встановленному Законом порядку та розмірі .
Статтею 259 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Скаржником не додано до апеляційної скарги належних доказів надсилання копії скарги та доданих до неї документів позивачу.
Частиною 2 ст.260 Господарського процесуального кодексу України регламентовано, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
За приписами ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Відповідно до ч.3 ст.260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Зважаючи на викладене, апелянту надається право протягом встановленого судом строку усунути недоліки апеляційної скарги: подати клопотання про відновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, надати докази сплати судового збору та докази надсилання копії скарги та доданих до неї документів позивачу .
У разі, якщо Відповідач не усуне недоліки апеляційної скарги в строк установлений судом, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст.174, 234-235, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України.
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Фермерського господарства "ПІНК АГРО" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 30.06.2020 року у справі №904/2080/20 залишити без руху.
2. Апелянту протягом 10 днів з дня отримання ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме: подати клопотання про відновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, надати докази сплати судового збору у розмірі 19465,95 грн. та докази надсилання копії скарги та доданих до неї документів позивачу .
3. У разі не усунення недоліків у зазначений судом строк настають наслідки, передбачені ч.4 ст. 174, ч.4, 8 ст. 260, ст.261 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на сторінці Центрального апеляційного господарського суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/sud4876/ або переглянути процесуальні документи по справі на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/
Головуючий суддя С.Г. Антонік
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2020 |
Оприлюднено | 04.09.2020 |
Номер документу | 91289160 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Антонік Сергій Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Кеся Наталія Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні