ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
02.09.2020м. ДніпроСправа № 922/2507/20
Суддя Бєлік В.Г. , розглянувши матеріали позовної заяви
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агентство нерухомості "ФОРТЕЦЯ", м. Дніпро
про стягнення заборгованості у розмірі 67 698,38 грн. за договором оренди комерційної нерухомості № 63Е100-1237/19 від 15.04.2019 року.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" (адреса: 01601, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 18; код ЄДРПОУ 21560766) в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком" (адреса: 61010, м.Харків, Нетіченська набережна, 8; код ЄДРПОУ 25614660) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агентство нерухомості "Фортеця" (адреса: 49044, м.Дніпро, вул.Дмитра Яворницького, 22; код ЄДРПОУ 41945264) про стягнення 697698,38 грн. за договором оренди комерційної нерухомості № 63Е100-1237/19 від 15.04.2019 року.
На виконання умов зазначеного Договору орендодавець передав, а орендар прийняв у строкове платне користування об`єкт нерухомості площею 532,8 м2, розташований за адресою: м. Харків, пров. Лопатинський, 9, що підтверджується актом приймання-передачі майна від 15.04.2019 року, який є додатком № 1 до Договору.
03.07.2020 року між ПАТ "Укртелеком" та ТОВ "Компанія "ДК Груп" підписаний Акт приймання передачі-майна, відповідно до якого орендоване майно було повернуте орендодавцю, а Договір припинив свою дію. Відбулася державна реєстрація змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "ДК Груп", зокрема, щодо зміни найменування на Товариство з обмеженою відповідальністю "Агенство нерухомості "ФОРТЕЦЯ".
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за вказаним позовом, судом встановлено, що справа не належить до територіальної юрисдикції господарського суду Харківської області.
Так, за правилами ч. 3 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з приводу нерухомого майна, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Як роз`яснено у п. 41 та п. 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 року за № 3 Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально.
Згідно з п.43 вказаної Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Це позови про право власності на таке майно; право володіння і користування ним; поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна; про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна; про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У даному випадку предметом спору є заборгованість з орендної плати, а не нерухоме майно, яке повернуто відповідачем позивачу до подання позову.
До спорів, що виникають з приводу нерухомого майна, відносяться спори, вимоги за якими безпосередньо стосуються об`єкта нерухомого майна, і не відносяться спори, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до витягу з ЄДРЮОФОП та ГФ місцезнаходженням відповідача є: 49044, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Дмитра Яворницького, 22.
Згідно з положеннями ч. ч. 6, 7 статті 31 Господарського процесуального кодексу України, спори між судами щодо підсудності не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За вказаних обставин справа повинна розглядатися за місцезнаходженням відповідача, що за територіальною підсудністю належить до Господарського суду Дніпропетровської області.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 11.08.2020 року матеріали справи № 922/2507/20 за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Харківської філії ПАТ "Укртелеком" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агентство нерухомості "Фортеця" про стягнення коштів передано за підсудністю до Господарського суду Дніпропетровської області.
Розглянувши поданий позов, суд зазначає наступне.
Згідно приписів частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до частин 3 - 4 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За змістом приписів частин 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Згідно положень ч.1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Виходячи із вказаних вище положень Господарського процесуального кодексу України та беручи до уваги ціну позову ( 67 698,38 грн.), яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто поданий позов відноситься до малозначних справ, а також незначну складність характеру спірних правовідносин та обсяг необхідних доказів, що не потребує проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку про розгляд поданої позовної заяви у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 12, 176, 234, 247, 250 - 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1 . Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2 . Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Запропонувати учасникам справи подати до суду:
позивачу:
- у строк до 05.10.2020 року: відповідь на відзив на позовну заяву за правилами, встановленими частинами третьою - шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України (копію відповіді на відзив направити на адресу відповідача, докази надсилання надати до суду);
відповідачу:
- у строк до 25.09.2020 року: відзив на позовну заяву за правилами статті 165 Господарського процесуального кодексу України (копію відзиву направити на адресу позивача, докази надсилання надати до суду); заперечення проти розгляду справи у порядку спрощеного провадження (за наявності); заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень за правилами, встановленими частинами третьою - шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
4. Звернути увагу учасників справи, що заяви, клопотання і заперечення при розгляді справи судом подаються за правилами, встановленими статями 169, 170, 251 Господарського процесуального кодексу України.
5. Попередити учасників справи про те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http//dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.
Суддя В.Г. Бєлік
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2020 |
Оприлюднено | 04.09.2020 |
Номер документу | 91289319 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні