Ухвала
від 31.08.2020 по справі 915/1123/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31 серпня 2020 року Справа № 915/1123/20

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Олейняш Е. М., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Очаківської міської ради, вул. Соборна, 7-А, м. Очаків, Миколаївська обл., 57508 (код ЄДРПОУ 26565627)

до відповідача ТОВ Очаківська верф , вул. Ольвійська, 18/1, м. Очаків, Миколаївська обл., 57500 (код ЄДРПОУ 35513536)

про стягнення коштів в сумі 106 714, 70 грн. за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів

без повідомлення (виклику) учасників

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Миколаївської області звернулась Очаківська міська рада до відповідача ТОВ Очаківська верф з позовною заявою про стягнення з відповідача коштів в сумі 106 714, 70 грн. у вигляді недоотриманої орендної плати за безоплатне користування земельною ділянкою по вул. Ольвійська, 81/1, м. Очаків.

Підставою позову позивачем зазначено, що відповідачем на підставі договору купівлі-продажу від 15.04.2009 року набуто право власності на нежитловий об`єкт, який розташований на земельній ділянці орієнтовною площею 0, 500 га по вул. Ольвійська, 18/1, м. Очаків. Позивач зазначає, що, починаючи з 15.04.2009 року відповідач фактично використовує земельну ділянку без правовстановлюючих документів, у зв`язку з чим у період з моменту набуття права власності до теперішнього часу органом місцевого самоврядування відповідний дохід (плата за землю) не отримувався. Розмір втраченого внаслідок неправомірних дій відповідача доходу міською радою розраховано як розмір плати за земельну ділянку комунальної власності у формі орендної плати за землю за період з 01.05.2017 року по 30.04.2020 року.

Позивач зазначає, що між Очаківською міською радою та відповідачем 01.03.2018 року укладалась угода № 1 про відшкодування недоотриманих доходів від використання земельної ділянки за фактичне землекористування до оформлення правовстановлюючих документів на землю, згідно якої відповідач зобов`язався сплатити кошти в сумі 23 264, 99 грн. за фактичне користування земельною ділянкою за період з 01.03.2015 року по 28.02.2020 року.

Крім того, позивач зазначає, що 07.09.2018 року відповідач отримав дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проте на момент пред`явлення позову проект не затвердив, договір оренди з міською радою не уклав.

Позовні вимоги обґрунтовані положеннями ст. 13, 14 Конституції України, ст. 83, 116, 120, 122, 125 ЗК України, ст. 83, 373, 377, 386, 1212 ЦК України, ст. 14 Податкового кодексу України, ст. 33, 181 Закону України Про місцеве самоврядування .

Дослідивши позовну заяву із додатками, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 2, 5 та 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, всупереч вищевикладеному, позивачем в позовній заяві не зазначено повне найменування відповідача. Крім того, зазначено неправильну юридичну адресу місцезнаходження відповідача.

Позивачем в позовній заяві зазначено, що оригінали доданих до позовної заяви доказів знаходяться у позивача та відповідача. Проте, всупереч п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивачем не зазначено в кого саме (в позивача чи відповідача) знаходиться той чи інший доказ в оригіналі.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем до позовної заяви не додано доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: нормативну грошову оцінку, посилання на яку міститься в позовній заяві (або письмове зазначення, що вказані докази не можуть бути подані разом із позовною заявою).

Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За змістом ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до п. 59 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

Крім того, пунктом 61 вказаних Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Проте, як вбачається з опису вкладення у рекомендований лист позивачем копію позовної заяви з додатками направлено на адресу відповідача вул. Ольвійська, 18/1 , м. Очаків, 57508.

Як вбачається з ЄДРЮОФОПГФ місцезнаходженням юридичної особи ТзОВ Очаківська верф є 57508, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Ольвійська, 18-2.

Отже, позивачем не додано до позовної заяви документи, які підтверджують відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів за адресою місцезнаходження відповідача, вказаній в ЄДРЮОФОПГФ.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевказані недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишення поданої позовної заяви без руху.

Крім того, слід роз`яснити позивачу, що відповідно до приписів ч. 3 ст. 74, ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази, які подаються сторонами та іншими учасниками справи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 ГПК України). Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 5 ст. 91 ГПК України).

Суд звертає увагу, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Копія документа вважається належним чином засвідчена, якщо вона засвідчена наступним чином: відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 5.27 Національного стандарту України, Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55).

При цьому, долучені до позовної заяви документи не відповідають вказаним вимогам, оскільки не засвідчені належним чином.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 232 - 235, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Очаківської міської ради (вх. № 10474/20 від 26.08.2020 року) до відповідача ТОВ Очаківська верф про стягнення коштів в сумі 106 714, 70 грн. за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.

3. Встановити позивачу наступний спосіб усунення недоліків:

- позивачу зазначити повне найменування відповідача;

- позивачу зазначити правильну юридичну адресу місцезнаходження відповідача;

- позивачу подати суду належні докази, які підтверджують відправлення відповідачу (за юридичною адресою) копії позовної заяви з додатками;

- позивачу подати суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (або письмове зазначення, що вказані докази не можуть бути подані разом із позовною заявою), а саме: нормативну грошову оцінку, посилання на яку міститься в позовній заяві;

- позивачу зазначити щодо наявності (конкретизувати які саме та у якої особи) знаходяться оригінали письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- позивачу подати суду належним чином засвідчені в порядку ст. 91 ГПК України додані до позовної заяви документи.

4. Роз`яснити позивачу наслідки усунення недоліків:

- якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (ч. 3 ст. 174 ГПК України);

- якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

На веб-сторінці господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).

Ухвалу підписано 31.08.2020 року

Суддя Е.М. Олейняш

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення31.08.2020
Оприлюднено04.09.2020
Номер документу91292104
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1123/20

Ухвала від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Олейняш Е.М.

Ухвала від 31.08.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Олейняш Е.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні