Ухвала
від 03.09.2020 по справі 500/2372/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 500/2372/20

03 вересня 2020 рокум.Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мандзій О.П., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області про визнання протиправним та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області, в якому просить: визнати дії Управління соціального захисту населення Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області щодо відмови ОСОБА_1 здійснити виплату одноразової грошової допомоги в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком в повній сумі за 2017-2019 роки протиправними; зобов`язати Управління соціального захисту населення Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області здійснити ОСОБА_1 виплату одноразової грошової допомоги в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком в повній сумі за 2017-2019 роки відповідно до ч.4 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за виключенням отриманої суми.

Як передбачено п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У відповідності до норм ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

При цьому, згідно із ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Необхідно вказати, що день, коли особа дізналася про порушення свого права - це встановлений доказами день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.

Позивач просить визнати протиправними дії та зобов`язати здійснити виплату одноразової грошової допомоги в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком в повній сумі відповідно до ч.4 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", за виключенням отриманої суми, за 2017-2019 роки.

Даний позов надіслано до суду 27.08.2020 року, що свідчить про недотримання ним встановленого ст.122 КАС України шестимісячного строку з заявленими позовними вимогами - визнати протиправними дії та зобов`язати здійснити виплату одноразової грошової допомоги в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком в повній сумі відповідно до ч.4 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", за виключенням отриманої суми, за 2017-2018 роки.

На думку позивача, термін звернення до суду за захистом його прав спливає з 27.02.2020 року - дня прийняття рішення Конституційного Суду України №3-р/2020, який просить поновити, оскільки про недоплату одноразової грошової допомоги дізнався в серпні 2020 року.

Проте, як слідує з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач до відповідача із заявою звернувся лише 10.08.2020 року та отримав відповідь, викладену листом від 11.08.2020 року №01-37/1475.

Однак, не отримуючи вказаної доплати одноразової грошової допомоги у 2017 та 2018 році позивач був обізнаний про порушення своїх прав та не був позбавлений можливості звернутися до відповідача із заявою про здійснення такої виплати та дізнатися про причини невиплати.

Суд зазначає, що поважними причинами визнаються лише ті обставини, які були чи об`єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов`язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду.

Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.

У справах "Стаббігс та інші проти Великобританії" та "Девеер проти Бельгії" Європейський суд дійшов висновку, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав.

Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

За наведених обставин, суд не вбачає підстави пропущення строку звернення до суду з позовними вимогами: визнати протиправними дії та зобов`язати здійснити виплату одноразової грошової допомоги в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком в повній сумі відповідно до ч.4 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", за виключенням отриманої суми, за 2017-2018 роки - поважними та приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку звернення до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.123, 169, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати неповажними підстави пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Збаразької районної державної адміністрації Тернопільської області про визнання протиправним та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для зазначення інших підстав пропуску строку звернення до суду до 10 (десяти) днів з моменту вручення даної ухвали шляхом подання необхідних документів на адресу суду - м.Тернопіль, вул.Кн.Острозького, 20.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мандзій О.П.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.09.2020
Оприлюднено07.09.2020
Номер документу91297700
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —500/2372/20

Рішення від 12.11.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мандзій Олексій Петрович

Ухвала від 21.09.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мандзій Олексій Петрович

Ухвала від 21.09.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мандзій Олексій Петрович

Ухвала від 03.09.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мандзій Олексій Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні