Ухвала
від 03.09.2020 по справі 385/933/20
ГАЙВОРОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа № 385/933/20

2-о/385/52/20

03.09.2020 року суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Гришак А.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Мощенська сільська рада Гайворонського району Кіровоградської області про встановлення фактів, що мають юридичне значення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до Гайворонського районного суду Кіровоградської області з заявою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, а саме: встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , була утриманкою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ; встановити факт вступу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в управління спадковим майном після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Ознайомившись з заявою та доданими до неї документами, суддя приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення виявлених недоліків з наступних підстав.

Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Частиною 1 статті 315 ЦПК України встановлено перелік юридичних фактів, які встановлюються судом. В свою чергу, зазначений перелік не є вичерпним, оскільки частиною 2 зазначеної статті передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання заяви у справах окремого провадження поданої фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 420 грн. 40 коп. Оскільки заявник просить встановити два юридичні факти, їй необхідно сплатити судовий збір у розмірі 840 грн. 80 коп., проте як вбачається з квитанції № 65 від 01.09.2020 року, заявником сплачено лише 420 грн. 40 коп.

Згідно ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.

Враховуючи вищевикладене, заявнику необхідно у визначений суддею строк доплатити судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. та надати до суду документ, що підтверджує його сплату.

Керуючись ст.ст. 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Мощенська сільська рада Гайворонського району Кіровоградської області про встановлення фактів, що мають юридичне значення залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною та буде повернута без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Суддя: А. М. Гришак

СудГайворонський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення03.09.2020
Оприлюднено07.09.2020
Номер документу91301476
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —385/933/20

Рішення від 29.10.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 15.09.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

Ухвала від 03.09.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Гришак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні