ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 вересня 2020 року м. Черкаси справа № 925/294/20
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Брус Л.П., за участю представників:
від позивача - представник не з`явився;
від відповідача - представник не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області у місті Черкаси у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ДСВ-Україна» , м. Київ
до Приватного виробничо-комерційного підприємства «Тетяна і К» , м. Черкаси
про стягнення 129 744 грн 18 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ДСВ-Україна» (бульвар Лесі Українки, 34, м. Київ, 01133, код 37100542) звернулось до Господарського суду Черкаської області з позовом до Приватного виробничо-комерційного підприємства «Тетяна і К» (проспект Хіміків, 74, м. Черкаси, Черкаська область, 18036, код 25205996) про стягнення внесеної попередньої оплати в сумі 90917,57 грн через неналежне виконання відповідачем зобов`язань з виконання робіт по підготовці та укладанню тротуарної плитки та відшкодування збитків в розмірі 38826,43 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач здійснив передоплату в розмірі 100 213,24 грн. на підставі усної домовленості між сторонами щодо проведення робіт з укладання тротуарної плитки на об`єкті Будівництво офісно-складського комплексу селекційно-дослідної станції ТОВ ДСВ-УКРАЇНА" в адмінмежах Дубіївської сільської ради, за межами населеного пункту, Черкаського району, Черкаської області. Відповідач приступив до виконання договору підряду та провів частину робіт (площа 80 кв.м) з погодженого обсягу робіт, однак в ході перевірки виконаних робіт, було встановлено, що частина укладеної тротуарної плитки підлягає демонтажу, внаслідок порушення відповідачем своїх зобов`язань щодо проведення робіт, позивач був вимушений залучити іншого підрядника. Оскільки претензія позивача про повернення суми попередньої оплати була залишена відповідачем без задоволення, то позивач звернувся за захистом свого порушеного права в судовому порядку.
Ухвалою від 12 березня 2020 року Господарський суд Черкаської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; справу вирішив розглядати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін; сторонам надана можливість реалізувати свої процесуальні права та обов`язки.
Ухвалою від 26 травня 2020 року Господарський суд Черкаської області, розгляд справи в судовому засіданні відклав на 09 год. 30 хв. 18 серпня 2020 року, зобов`язано позивача не пізніше 17 серпня 2020 року надати суду письмовий перелік додаткових робіт, які були виконані фізичною особою-підприємцем Вербовим А.М. та їх вартість, копію договору №14/4 від 15.08.2017 та додатку 1 до договору, а також всі наявні матеріали, які підтверджують спричинення відповідачем збитків.
19 червня 2020 року від представника позивача надійшла заява на виконання ухвали суду від 26 травня 2020 року та позивачем надано документи, які суд зобов`язав його надати цією ухвалою та всі наявні в нього матеріали, які підтверджують спричинення відповідачем збитків.
У судовому засіданні, яке відбулося 18 серпня 2020 року господарський суд оголосив перерву до 10 год. 00 хв. 31 серпня 2019 року та у зв`язку з карантинними обмеженнями продовжив відповідачу строк подачі відзиву на позов.
31 серпня 2020 року від відповідача до господарського суду надійшов відзив із запереченнями проти позову, до якого додано дві нотаріально посвідчені заяви свідків.
У судовому засіданні, яке відбулося 31серпня 2020 року представник позивача підтримав свої позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач повністю заперечував проти позовних вимог.
У судовому засіданні, яке відбулося 31серпня 2020 року суд вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення, орієнтовно до 16 год. 30 хв. 31серпня 2020 року.
02 вересня 2020 року о 10 год. 30 хв. суд вийшов з нарадчої кімнати та постановив ухвалу якою вирішив, за ініціативою суду здійснювати подальший розгляд справи №925/294/20 за правилами загального позовного провадження, розгляд справи розпочати зі стадії відкриття провадження у справі та призначити підготовче засідання.
Постановляючи дану ухвалу суд виходив з наступного.
У судове засідання, яке відбулося 02 вересня 2020 року представники сторін не з`явились.
Частиною першою статті 252 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно з ч. 8 ст. 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У відповідності до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з положеннями ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Враховуючи вищевказані норми, складність справи, з метою дотримання положень ст. 182 ГПК України, у зв`язку із необхідність повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, зібрання відповідних доказів, з метою сприяння учасникам судового процесу в реалізації їх процесуальних прав, для справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спору, суд відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України вважає за необхідне з власної ініціативи розглядати справу за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі та призначити підготовче засідання.
Керуючись статтями 12, 182, 250, 252, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
За ініціативою суду здійснювати подальший розгляд справи № 925/294/20 за правилами загального позовного провадження.
Розгляд справи розпочати зі стадії відкриття провадження у справі.
Призначити підготовче засідання на 12 годин 00 хвилин 06 жовтня 2020 року. Засідання провести в приміщенні Господарського суду Черкаської області м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань 217, тел. канцелярії 31-21-49.
Встановити відповідачу строк для надіслання (надання) господарському суду, позивачу відзиву на позов у відповідності з вимогами ст. 165, 178 Господарського процесуального кодексу України - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Встановити позивачу строк на подання до суду відповіді на відзив у відповідності з вимогами ст. 166 ГПК України - протягом п`яти днів з дня його отримання.
Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив у відповідності з вимогами ст. 167 ГПК України - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Повідомити учасникам справи, що згідно з ч. 2 ст. 207 ГПК України, заяви та клопотання, які без поважних причин не будуть подані в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, суд залишає без розгляду.
У підготовче засідання викликати повноважних представників сторін, яким мати при собі документи, які підтверджують їх повноваження на представництво сторін та особу (довіреність, паспорт).
Роз`яснити позивачу та відповідачу про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки, передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 235 Господарського процесуального кодексу України і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2020 |
Оприлюднено | 07.09.2020 |
Номер документу | 91319847 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні