УХВАЛА
м. Вінниця
04 вересня 2020 р. Справа № 120/4608/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни, розглянувши письмово заяву про забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ - 20102139, місцезнаходження: вул. Коцюбинського, с. Костянтинівка, Липовецький район, Вінницька область, 22510) до Головного управління ДПС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 43142454, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028) про зупинення дії наказу та заборони вчиняти дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла заява про забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про зупинення дії наказу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Дослідивши матеріали заяви, суд зазначає наступне.
Згідно із ч. 1 ст. 153 КАС України заява про забезпечення позову подається: 1) до подання позовної заяви - до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Суд зазначає, що інститут забезпечення адміністративного позову регламентовано статтями 150, 151 КАС України, які закріплюють підстави забезпечення позову, а також види забезпечення позову в адміністративному процесі.
Можливі ситуації, коли зволікання з вирішенням адміністративної справи може завдати непоправної шкоди позивачеві. У зв`язку з цим у адміністративному процесуальному законодавстві існує інститут забезпечення позову, що дає можливість суду до прийняття рішення у справі вжити заходів щодо забезпечення позовних вимог, зокрема, якщо внаслідок невжиття цих заходів захист прав особи стане утрудненим або неможливим.
Відповідно до частин першої та другої статті 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Зміст і форма заяви про забезпечення позову визначені статтею 152 КАС України.
Так, відповідно до частини 1 вказаної статті заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
При цьому, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також відомі заявнику: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти (частина 2 статті 152 КАС України).
02.09.2020 товариство звернулось із заявою про забезпечення позову, в якій просить:
- зупинити дію наказу Головного управління ДПС у Вінницькій області "Про проведення фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" від 01.09.2020 за №2722 до набуття законної сили судовим рішенням;
- заборонити Головному управлінні ДПС у Вінницькій області вчиняти дії спрямовані на проведення фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" на підставі вказаного наказу від 01.09.2020 та направлень на перевірку №№1978, 1979 від 01.09.2020, на час розгляду судом справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про скасування наказу та набуття законної сили таким рішенням.
Крім того повідомлено, що на переконання позивача наказ №2722 не містить достатніх правових підстав для проведення фактичної перевірки, тому, наразі, готується позов про визнання незаконним та скасування наказу.
Так, предметом позову у цій справі є акт індивідуальної дії, а саме наказ Головного управління ДПС у Вінницькій області "Про проведення фактичної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" від 01.09.2020 за №2722.
Вивчивши матеріали заяви, суд констатує, що в порушення пункту 3 частини 1 статті 152 КАС України заявником не виконано вимоги до змісту заяви про забезпечення позову, адже до матеріалів такої заяви не додано предмет позову, а відтак не обґрунтовано належними доказами необхідність забезпечення позову.
Згідно із ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Вищевказані обставини вказують, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 152 цього Кодексу, у зв`язку із чим суд вважає за необхідне повернути заяву про забезпечення позову заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 152, 154, 248, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЛЕМІННИЙ ЗАВОД "УКРАЇНА" про забезпечення позову - повернути без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали суду складений: 04.09.2020
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2020 |
Оприлюднено | 07.09.2020 |
Номер документу | 91332776 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні