Ухвала
від 07.09.2020 по справі 910/12961/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

07.09.2020Справа № 910/12961/20 Суддя Господарського суду міста Києва Турчин С.О ., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Клайт"

до Громадської організації "ФК "Моноліт"

про визнання інформації недостовірною та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Клайт" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації "ФК "Моноліт" про визнання інформації недостовірною та зобов`язання вчинити дії

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).

Згідно із ч. 4 ст. 89 ЦК України до єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.

Згідно із ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - це єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності), місцезнаходження юридичної особи.

Згідно із ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

У поданій до суду позовній заяві, в порушення приписів ст. 162 ГПК України не зазначено повної назви відповідача, оскільки у позовній заяві як найменування відповідача зазначено Громадської організації "ФК "Моноліт", в той час як згідно із відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що повним найменуванням є Громадської організації "Футбольний клуб "Моноліт"

За таких обставин, позивач має усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом зазначення повного найменування відповідача.

Крім того, суд також зазначає, що позивачем не дотримано п. 4 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки зміст вимог позивача в частині зобов`язання відповідача спростувати недостовірну інформацію викладена неповно та нечітко, оскільки не зазначено конкретно, яку саме недостовірну інформацію слід спростувати.

При цьому, суд звертає увагу, що предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, яка повинна викладатися чітко й безумовно, з метою його належного виконання.

За таких обставин, позивач має усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом конкретизації змісту позовних вимог в частині зобов`язання спростувати інформацію шляхом викладення тексту конкретної інформації, яку слід спростувати.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102,00 грн.

Згідно із пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Клайт" заявлено 3 вимоги немайнового характеру, а саме:

1. Визнати недостовірною інформацію та такою, що завдає шкоди діловій репутації ТОВ "Клайт" поширену Громадською організацією "ФК "Моноліт", яка відображено в скарзі від 17.06.2020.

2. Визнати недостовірною інформацію та такою, що завдає шкоди діловій репутації ТОВ "Клайт" поширену Громадською організацією "ФК "Моноліт", яка відображено в скарзі від 03.07.2020.

3. Зобов`язати Громадською організацією "ФК "Моноліт" протягом трьох днів з дня набрання рішенням законної сили спростувати недостовірну інформацію поширену та відображену у скарзі від 17.06.2020 та у скарзі від 03.07.2020.

Отже, за подання даної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір за ставками, встановленими Законом України "Про судовий збір", за кожну вимогу немайнового характеру, в загальному розмірі 6306,00 грн. (2102,00 грн. х 3).

Однак згідно із квитанцією №0.0.1796834169.1 від 11.08.2020 позивачем сплачено судовий збір у сумі 4204,00 грн, тобто у меншому розмір ніж це передбачено законом.

Таким чином, сума недоплаченного судового збору складає 2102,00 грн. (6306,00 грн. - 4204,00 грн. = 2102,00 грн.).

Отже, на підтвердження факту сплати судового збору позивач повинен надати оригінал платіжного доручення (квитанцію, тощо) із зазначенням у ньому належних платіжних реквізитів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн.

За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Клайт" підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст.162, 164, 174, ч. 2 ст. 232, ст. 233, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Клайт" залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили 07.09.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя С.О. Турчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.09.2020
Оприлюднено08.09.2020
Номер документу91339897
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/12961/20

Рішення від 25.02.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 21.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 15.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 19.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 04.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні