Ухвала
від 07.09.2020 по справі 474/547/20
ВРАДІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 474/547/20

Провадження № 2/474/256/20

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

07.09.20 року смт. Врадіївка

Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г. під час вирішення питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Доброжанівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області про визнання дійсним договору купівлі-продажу, -

встановив:

13.08.2020р. до Врадіївського районного суду Миколаївської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Доброжанівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області (далі - відповідач), в якій позивач просить визнати дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна за № 615 від 30.09.2000р. - житлового будинку, загальною площею 60,6 м 2 , сараю «Б» , гаражу «В» , сараю «Г» , погрібу, літньої кухні «Д» , огорожі № 1, 2, адреса АДРЕСА_1 , укладений між ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , на Вознесенській універсальній товарно-сировинній біржі, та зареєстрований Первомайським міжміським бюро технічної інвентаризації за реєстраційним номером 33.

Ухвалою суду від 17.08.2020р. дану позовну заяву залишено без руху у зв`язку не відповідністю її вимогам п.п. 4, 5, 9 ч. 3, ч. 4 ст. 175 ЦПК України та надано строк протягом трьох днів з дня отримання ухвали усунути недоліки щодо оформлення позову.

04.09.2020р. на адресу суду повернувся рекомендований лист з повідомленням про вручення , яким ОСОБА_1 за адресою в казаною у позовній заяві направлялася копія ухвали від 17.08.2020р., без вручення адресату з відміткою відділення пошти від 03.09.2020р. «адресат відсутній за вказаною адресою» .

Так п.п. 99 1 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009р., визначено, що рекомендовані листи з позначкою «Судова повістка» , адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату, а у разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів його сім`ї, який проживає разом з ним. У разі відсутності адресата (будь-кого із повнолітніх членів його сім`ї) за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку інформує адресата за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» . Якщо протягом трьох робочих днів після інформування адресат не з`явився за одержанням рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка» , працівник поштового зв`язку робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою» , яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.

Згідно ч. 5, п. 5 ч. 6 ст. 272 ЦПК України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

У справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії» Європейський суд з прав людини вказав, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

У справі «Пономарьов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі , добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Таким чином, з огляду на вищевикладене в сукупності та те, що суд позбавлений можливості іншим шляхом направити ОСОБА_1 копію ухвали про залишення позовної заяви без руху, ОСОБА_1 вважається належним чином повідомленим про залишення позову без руху та строк наданий судом для усунення недоліків позовної заяви, проте станом на 07.09.2020р. ОСОБА_1 не виконано вимоги ухвали в зазначений строк.

Згідно ч.ч. 3, 6 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві. Про повернення позовної заяви суддя постановляє ухвалу.

Враховуючи вищевикладене позовну заяву слід вважати неподаною та повернути її позивачеві .

Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст.ст. 175, 185, 259-261, 263, 272 ЦПК України, -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Доброжанівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області про визнання дійсним договору купівлі-продажу - вважати не поданою та разом з доданими до неї документами повернути позивачеві.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Ф.Г. Сокол

СудВрадіївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення07.09.2020
Оприлюднено09.09.2020
Номер документу91356614
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —474/547/20

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 07.09.2020

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

Ухвала від 17.08.2020

Цивільне

Врадіївський районний суд Миколаївської області

Сокол Ф. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні