Рішення
від 08.09.2020 по справі 340/3055/20
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/3055/20

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши у порядку спрощеного (письмового) позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" про накладення арешту, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної податкової служби у Кіровоградській області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" (ЄДРПОУ 41133495), що знаходяться в банку ПАТ "МЕГАБАНК" м. Харків, № НОМЕР_1 , МФО 351629 у розмірі суми податкового боргу в сумі 17 441,01 гривень.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем обліковується податковий борг на загальну суму 17441,01 грн., що складається з податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 16421,01 грн. та податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1020,00 грн. Відповідачу була направлена податкова вимога № 1942 - 53 від 21.12.2017, яка була вручена - 10.01.2018. Добровільно борг не сплачено, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення податкового боргу. Кіровоградський окружний адміністративний суд ухвали рішення у справі № 811/1489/18, якою позов задовольнив повністю, судове рішення у справі набрало законної сили 03.08.2018.

З метою виконання рішення суду у справі, контролюючий орган направив до банківської установи платіжні доручення № 50 від 06 лютого 2020 року та №167 від 20.05.2020, які були повернуті контролюючому органу без виконання на підставі п. 2.5 Глави 2 Інструкції Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті , а саме: на рахунку платника відсутні грошові кошти .

У зв`язку із відсутністю майна та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу, контролюючий орган відповідно до п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, звернувся до суду із позовом щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податку, що знаходяться в банку.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2020 року відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відзив на позовну заяву від товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" до суду не надходив.

Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю Інтер Нос Трейд зареєстроване, як суб`єкт підприємницької діяльності та внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій (а.с.5-6).

З 08 лютого 2017 року товариство з обмеженою відповідальністю Інтер Нос Трейд перебуває на податковому обліку.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи, що повністю узгоджується з приписами ст. 19 Конституції України щодо обов`язку кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За змістом п. 54.1 сг. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання, яку зазначає у податковій (митній) декларації, а у випадках, передбачених п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, обов`язок визначення суми грошових зобов`язань платника податків покладено на контролюючий орган, який згідно зі ст. 58 Податкового кодексу України реалізує такі повноваження шляхом надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення. Строки сплати сум податкового зобов`язання встановлені ст. 57 Податкового кодексу України та складають 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку для подання податкової декларації, визначеного п. 49.18 ст. 48 Податкового кодексу України, або протягом такого ж строку за днем отримання податкового повідомлення-рішення, а у випадку оскарження - за днем узгодження.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов`язання, несплачена платником податків у встановлені строки цим Кодексом, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом - податковим боргом.

У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення - п.п.59.1 статті 59 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, погашенням податкового боргу є зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.

У разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу, контролюючий орган відповідно до п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України має право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку.

Відповідно до матеріалів справи, судом встановлено, що за відповідачем обліковується податковий борг на загальну суму 17441,01 грн., що складається з податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 16421,01 грн. та податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1020,00 грн. Відповідачу була направлена податкова вимога № 1942 - 53 від 21.12.2017, яка - була вручена останньому - 10.01.2018 (а.с.13).

В зв`язку з відсутністю добровільної сплати податкового боргу, контролюючий орган звернувся до суду з позовом про стягнення податкового боргу з товариства з обмеженою відповідальністю Інтер Нос Трейд .

Кіровоградський окружний адміністративний суд ухвали рішення у справі № 811/1489/18, якою позов задовольнив повністю, судове рішення у справі набрало законної сили 03.08.2018.

З метою виконання рішення суду у справі, контролюючий орган направив до банківської установи платіжні доручення № 50 від 06 лютого 2020 року та №167 від 20 травня 2020 року, які були повернуті контролюючому органу без виконання на підставі п. 2.5 Глави 2 Інструкції Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті , а саме: на рахунку платника відсутні грошові кошти . Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що з моменту вручення податкової вимоги податковий борг не переривався, податкова заборгованість не погашалася.

Згідно з пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Наведена законодавча норма встановлює одночасно як право податкового органу на звернення до суду з вимогою про накладення арешту на кошти платника податків, так і підстави для реалізації цього повноваження. Такими підставами є: 1) відсутність майна, за рахунок якого може бути погашений податковий борг; 2) недостатність такого майна для погашення суми податкового боргу через те, що балансова вартість цього майна менша за відповідну суму податкового боргу; 3) майно не може бути джерелом погашення податкового боргу у відповідній сумі.

Відповідно до п. 3 розділу ІІ "Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 632 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.08.2017 р. № 948/30816), арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.

Згідно з п. 1 розділу VII зазначеного Порядку арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду у разі звернення контролюючого органу до суду.

Відповідно до п. 2 розділу VII зазначеного Порядку звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду. Для звільнення коштів з-під арешту контролюючий орган звертається до суду протягом двох робочих днів, що настають за днем, коли контролюючому органу стало відомо про виникнення підстав для припинення такого арешту.

При цьому арешт із підстав, передбачених п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, не може застосовуватися до майна платника податків, відмінного від коштів, оскільки диспозиція розглядуваної правової норми визначає предметом для накладення арешту виключно кошти та цінності, що знаходяться в банках.

Відповідно до п. 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Контролюючим органом (податковим керуючим) проведено аналіз реєстрів прав на рухоме та нерухоме майно. За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо Відповідача: прав власності та інших речових прав, іпотек та обтяжень не зареєстровано (номер інформаційної довідки № 215851514 від 10.07.2020 року). Транспортних засобів у Відповідача не зареєстровано (довідка Територіального сервісного центру 3542 Регіонального сервісного центру в Кіровоградській області Міністерства внутрішніх справ України від 02.05.20і8 року за № -31/11-3542-2317), з відповіді Відділу в Олександрійському районі Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області за Відповідачем земельні ділянки на праві власності, користування, оренди не зареєстровано (довідка №224/102-18 від 24.04.2018 року). з відповіді Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за Відповідачем не зареєстрована сільськогосподарська техніка (довідка № 06-10/2655).

Отже, у платника податків відсутнє майно, за рахунок якого може бути погашений податковий борг, що є підставою для накладання арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках у банках.

У разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу, контролюючий орган відповідно до п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України мас право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" має єдиний банківський рахунок № НОМЕР_2 , що знаходяться в банку: ПАТ „МЕГАБАНК" м. Харків, МФО 351629.

Виходячи з положень п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з пп.95.4 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідно до п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 Податкового кодексу України арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.

Відповідно до розрахунків суми податкового боргу заборгованість відповідача залишається не сплаченою та складає 17441,01 грн.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" (ЄДРПОУ 41133495), що знаходяться в банку ПАТ "МЕГАБАНК" м. Харків, № НОМЕР_1 , МФО 351629 у розмірі суми податкового боргу в сумі 17441,01 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

В и р і ш и в

Позовні вимоги Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, 55, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, ЄДРПОУ 43142606) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" (вул. Велика Перспективна, 55, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, ЄДРПОУ 41133495) про накладення арешту - задовольнити.

Накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Нос Трейд" (ЄДРПОУ 41133495), що знаходяться в банку ПАТ "МЕГАБАНК" м. Харків, № НОМЕР_1 , МФО 351629 у розмірі суми податкового боргу в сумі 17 441,01 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду К.М. Притула

Дата ухвалення рішення08.09.2020
Оприлюднено09.09.2020
Номер документу91372294
СудочинствоАдміністративне
Сутьнакладення арешту

Судовий реєстр по справі —340/3055/20

Рішення від 08.09.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

К.М. Притула

Ухвала від 10.08.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

К.М. Притула

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні