Ухвала
від 20.08.2020 по справі 362/6971/19
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/6971/19

Провадження № 2/362/1022/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"20" серпня 2020 р. Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді Лебідь-Гавенко Г.М.,

за участі секретаря Шевченко М.В.,

розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Шумило Наталії Миколаївни про призначення судової експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області, ФОП ОСОБА_2 про визнання недійсними та скасування рішень Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсним та скасувати рішення 10 сесії У скликання Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області від 04 січня 2007 року № 141-10-У Про дозвіл на оформлення права на земельну ділянку , зі змінами внесеними рішенням 24 сесії У скликання від 07 жовтня 2008 року № 381-24-У; визнати недійсним та скасувати рішення 39 сесії У скликання Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області від 31 липня 2009 року № 499-39-У "Про передачу в оренду земельних ділянок ; визнати недійсним договір оренди земельної ділянки, посвідчений приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Київської області Леончук І.Б. 23.03.2010 року за № 573 та скасувати державну реєстрацію вказаного договору, проведену Васильківським відділом Київської філії центру ДЗК 07.09.2010 року за № 041094100169. рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 34638919 від 05.04.2017 року, прийняте приватним нотаріусом Васильківського районного нотаріального округу Довбня Т.В. щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3221455800:07:003:0023, площею 1.9000 га. орендар ОСОБА_2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Представник позивача - ОСОБА_3 направила до суду клопотання про призначення по справі судову земельно-технічну експертизу проведення якої доручити спеціалістам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться по вулиці Смоленській, 6 в місті Києві, 03057. У зв`язку з тим, що вирішення даної справи не можливе без встановлення обставин, що мають значення для справи, та для встановлення яких необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, відповідно до статті 103 ЦПК України, прошу Васильківський міськрайонний суд Київської області (а.с.115-116).

Представники відповідачів в підготовче судове засідання не з`явилися, про розгляд справи повідомленні належним чином (а.с.108-109 ).

Вивчивши письмові матеріали справи, клопотання, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Цивільного процесуального кодексу України (надалі за текстом - ЦПК України ) здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.

Статтею ст. 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд становлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлються такими засобами, як серед іншого, висновками експертів.

Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.

Згідно з ст. 102 ЦПК України , висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ч. 3 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Відповідно до ч. 5 ст. 103 ЦПК України учасники справи мають право запропоновувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експертів . У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

В силу вимог ч. 1 ст. 104 ЦПК про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Як роз`яснено у п. п. п. 1, 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8 Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах , звернути увагу судів на необхідність суворого додержання вимог закону при призначенні судових експертиз та використанні їх висновків. Вказано на неприпустимість призначення експертизи у випадках, коли з`ясування певних обставин не потребує спеціальних знань, а також порушення перед експертом правових питань, вирішення яких віднесено законом до компетенції суду. Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. для повного та об`єктивного з`ясування обставин та вирішення справи необхідні спеціальні знання , а саме

Враховуючи, що в судовому засіданні встановлено, що для з`ясування обставини, що мають значення для справи, зокрема, щодо розміру земельної ділянки зайнятої відповідачем у позивача та вирішення справи необхідні спеціальні знання експертів, визначаючи експертну установу, суд враховуючи, що відповідачі до суду не з`явилися, тому суд позбавлений можливості вирішити питання, щодо погодження сторін на обрання експертної установи, вважає за необхідно задовольнити клопотання позивача про призначення судової земельно-технічної експертизи , та доручити проведення експертизи експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз , дана експертна установа має досвід та можливість проведення земельно-технічної експертизи, оскільки висновок експерта безпосередньо впливає на результат розгляду судом цієї справи та встановлення всіх фактичних обставин, що є необхідним для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення.

Для проведення експертизи надати матеріали цивільної справи № 362/6971/19 в одному томі .

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись статтями 5, 12, 76, 81, 103 , 104, 247, 252, 253 ЦПК України , суд,

п о с т а н о в и в:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Шумило Наталії Миколаївни про призначення судової експертизи - задовольнити.

Призначити у цивільній справі №362/6971/19 за позовом ОСОБА_1 до Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області, ФОП ОСОБА_2 про визнання недійсними та скасування рішень Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки судову земельно-технічну експертизу проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз ( 03057, м. Київ, вулиці Смоленська, 6 ).

На вирішення експертів із проведення судової земельно-технічної експертизи поставити наступні питання:

- Який розмір земельної ділянки необхідний ОСОБА_1 для обслуговування належних йому на праві власності нежитлових приміщень - комори, загальною площею 405,8 кв.м. та 13/100 частин приміщення - бокса для машин, загальною площею 108,0 кв.м., що знаходяться по АДРЕСА_1 , з урахуванням чинних нормативних документів у галузі будівництва, санітарних та протипожежних норм і правил ?

-Чи відповідає фактична площа та конфігурація земельної ділянки по АДРЕСА_1 , що перебуває в оренді ФОП ОСОБА_2 , кадастровий номер 3221455800:07:003:0023 даним технічної документації, розробленої ПП Абрис- Альфа в 2009 році та кадастровому плану земельної ділянки, погодженому в 2007 році між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 як суміжними землекористувачами. Якщо не відповідає, то які розбіжності існують по фактичному землекористуванню ФОП ОСОБА_2 та ОСОБА_1 і які варіанти їх усунення?

-Чи порушує землекористування ФОП ОСОБА_2 земельною ділянкою по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3221455800:07:003:0023 права ОСОБА_1 на вільний доступ та заїзд до належних йому на праві власності нежитлових приміщень - комори, загальною площею 405,8 кв.м. та 13/100 частин приміщення - бокса для машин, загальною площею 108,0 кв.м., що знаходяться по АДРЕСА_1 з урахуванням протипожежних, санітарних та будівельних норм. Якщо так, то яким чином?

Попередити експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про кримінальну відповідальність за складання завідомо неправдивого висновку за ст. 384 КК України та відмову без поважних причин від виконання покладеного на нього обов`язку за ст. 385 КК України.

В розпорядження експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для проведення експертиз надати матеріали цивільної справи № 362/6971/19 у одному томі .

Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , НОМЕР_1 ).

Роз`яснити сторонам, що відповідно до положень статті 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Про проведення експертизи повідомити сторін за адресами, згідно зазначених в клопотанні про призначення експертизи.

Провадження у справі зупинити до закінчення проведення судової експертизи .

Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано протягом встановленого законом строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Г.М.Лебідь-Гавенко

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.08.2020
Оприлюднено11.09.2020
Номер документу91410424
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —362/6971/19

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 04.01.2023

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 20.08.2020

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 11.12.2019

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

Ухвала від 02.12.2019

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Лебідь-Гавенко Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні