Ухвала
від 08.09.2020 по справі 219/8158/20
АРТЕМІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 219/8158/20

Провадження № 2/219/2820/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення позовної заяви без руху

08 вересня 2020 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Фролова Н.М., дослідивши матеріали позовної заяви Комунального закладу Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.. С.Бубки до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної працівником під час виконання трудових обов`язків, -

ВСТАНОВИВ:

До Артемівського міськрайонного суду Донецької області надійшла позовна заява Комунального закладу Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.. С.Бубки до ОСОБА_1 , в якій позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача матеріальну шкоду заподіяну з вини відповідача, відповідно до чинного законодавства України.

Ознайомившись з вказаним позовом вважаю, що наявні підстави для залишення його без руху, оскільки він не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, з наступних підстав.

Так в позовній заяві не зазначені:

- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так, позивачем у позовній заяві не зазначені реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача за його наявності або номер і серію паспорта громадянина України (якщо такі відомості позивачу відомі), адреси електронної пошти.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містини попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Так в позовній заяві не зазначений попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач просить розподілити згідно чинного законодавства.

Крім того, у позовних вимогах позивачем не зазначена сума матеріальної шкоди, яку позивач просить стягнути з відповідача на свою користь.

Також в порушення п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивачем у позовній заяві не зазначена ціна позову.

Крім того, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, прожитковий мінімум для працездатних осіб у відповідності до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 01 січня 2020 року становить 2102, 00 грн.

Так позивачем про подачі позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 2102, 00 грн., проте, оскілки в позовній заяві не зазначено ціну позову, суд позбавлений можливості на момент пред`явлення позову встановити точну суму судового збору, яка підлягає сплаті.

Крім того, згідно з ч.1 ст.175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч.1 ст.58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто та (або) через представника.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

З наведених норм вбачається, що надане процесуальним законом право особі брати участь у справі через представника, передбачає вчинення представником від імені та в інтересах особи певних юридичних дій, що позбавляє сторону або третю особу необхідності їх вчиняти самостійно.

Як слідує з ч.3 ст.58, ч.1 ст.62 ЦПК України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво), або через представника. Повноваження представника юридичної особи підтверджуються довіреністю від імені юридичної особи, виданою за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Дослідженням змісту та форми позовної заяви судом встановлено, що у відомостях про сторін та інших учасників справи (п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України) в ній вказані лише позивач Комунальний заклад Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.. С.Бубки та відповідач ОСОБА_1 , в той час як позовна заява підписана Директором КЗ ДОСКСП ім.. с. Бубки І.К.Анушкевич як представником позивача без зазначення його в позові як учасника справи. При цьому документів в підтвердження повноважень вказаної особи на представництво інтересів Комунального закладу Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.. С.Бубки , право на пред`явлення позову, право підпису (зокрема, засвідчених копій правовстановлюючих документів, наказу про призначення на посаду, інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань тощо) до позовної заяви не надано.

Відповідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Комунального закладу Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.. С.Бубки до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної працівником під час виконання трудових обов`язків - залишити без руху.

Копію ухвали направити позивачу для відома та надати йому строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня вручення йому копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 3 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.М. Фролова

СудАртемівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення08.09.2020
Оприлюднено11.09.2020
Номер документу91416907
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —219/8158/20

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 22.11.2023

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Рішення від 09.07.2021

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Рішення від 07.07.2021

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 14.05.2021

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 02.10.2020

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні