Справа № 739/1072/20
Провадження № 2-о/739/69/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 вересня 2020 року м. Новгород-Сіверський
Суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області Чепурко В.В., ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1 , зацікавлена особа - Кудлаївська сільська рада Новгород-Сіверського району Чернігівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
07 вересня 2020 року до Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області надійшла заява ОСОБА_1 , зацікавлена особа - Кудлаївська сільська рада Новгород-Сіверського району Чернігівської області про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту народження нею ОСОБА_2 .
Відповідно до частини третьої статті 294 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) справи окремого провадження розглядаються судом з додержання загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. Викладене свідчить, що заява про встановлення факту, що має юридичне значення має відповідати як загальним вимогам, встановленим статтями 175-177 ЦПК України так і вимогам, передбаченим статтями 294 та 318 ЦПК України.
Згідно частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Статтею 318 ЦПК України визначено, що у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Згідно частини другої статті 318 ЦПК України до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Зі змісту заяви ОСОБА_1 вбачається, що у її мотивувальній частині вказано про народження заявницею ОСОБА_2 , а у прохальній частині порушується питання про встановлення факту народження заявницею ОСОБА_2 . Це у свою чергу свідчить, що зазначення імені дитини, яке міститься у мотивувальній частині заяви ОСОБА_2 є відмінним від імені дитини, вказаного у прохальній частині ОСОБА_2 .
Суд також зазначає, що серед доданих до заяви документів відсутня відмова органу державної реєстрації актів цивільного стану у здійсненні реєстрації народження дитини заявниці, яка б підтверджувала факт неможливості у позасудовому порядку здійснити реєстрацію народження дитини на території України. При цьому до заяви додано скорочену копію свідоцтва про народження дитини заявниці, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Республіки Польща, яке в силу положень статті 13 Закону України Про міжнародне приватне право визнається дійсним в Україні в разі його легалізації.
Викладене вище свідчить, що заяву подано без додержання вимог, передбачених статтями 175, 318 ЦПК України.
Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладені вище недоліки, на підставі частини першої статті 185 ЦПК України, заяву необхідно залишити без руху, визначивши заявниці строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 175, 177, 185, 261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа - Кудлаївська сільська рада Новгород-Сіверського району Чернігівської області про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Надати заявниці п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви шляхом:
- подання заяви із зазначенням у мотивувальній та прохальній частині заяви правильного імені дитини;
- обґрунтування необхідності встановлення судом факту народження заявницею її дитини з огляду на наявність у заявниці відповідного документа про народження дитини, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Республіки Польща, яке, за умови його легалізації, визнається дійсним в Україні в силу положень статті 13 Закону України Про міжнародне приватне право ;
- подання відмови відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у здійсненні реєстрації народження дитини заявниці.
Копію ухвали надіслати заявниці, попередивши її, що у разі якщо недоліки заяви не будуть усунуті, вона вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Чепурко
Суд | Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2020 |
Оприлюднено | 11.09.2020 |
Номер документу | 91424448 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Чепурко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні